Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeged mitől ennyire balliberá...

Szeged mitől ennyire balliberális?

Figyelt kérdés

(nem provokáció a kérdés)


Nem is lakik annyi roma Szegeden, mert Miskolc környéke esetében még értem, hogy a ballib összefogás nyert.

Ráadásul Szegeden még a zsidókból sincs olyan sok (ami a VI. és VII. kerületi elsöprő ballib győzelmet igazolta).


Akkor meg miért ilyen balliberális Szeged?



2016. aug. 6. 18:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem balliberális Szeged sem, csak a helyi Fidesz egyszerűen annyira szánalmas jelölteket indít minden esetben, hogy azokra alig szavaznak.
2016. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
14%
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2016. aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%
Erre a kérdésre, amúgy milyen választ vársz, de komolyan? Hogy a szegedi vízben ballibsi baktériumok tenyésznek? Nem provokáció, egyáltalán, csak az egész kérdésedből süt, hogy meg akarod bélyegezni a szegedieket, amiért úgy szavaznak, ahogy. Közben meg szerintem egy darab konkrét dolgot nem tudnál felhozni, hogy mitől rosszabb város, mint mondjuk a kőfideszes Debrecen.
2016. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%
A kérdés nem provokáció! Csak végig cigányozol meg zsidózol, tényleg nem provokáció, szimpla hülyeség.
2016. aug. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nincs nekem semmi bajom a szegediekkel.

Csak kíváncsi voltam, na!

Vagy még azt sem szabad? :D


Érdekelt hátha valaki éppen tudja a választ, hogy mi volt/nem volt Szegeden.

2016. aug. 6. 21:32
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha magát a lakosságot nézzük akkor szerintem nem mondható, hogy kifejezetten balliberálisabb lenne más településektôl. Erre a legjobb példa a 2010-es önkormányzati választás, mikor a 29 képviselő (ebben benne van a polgármester is) 14 fideszes és 1 jobbikos lett (13 lett mszp-s és 1 lmp-s), mégis az mszp-s polgármesterjelölt nyert, ami szerintem egyértelműen bizonyítja, hogy Botkára nem kevés jobboldali ember is szavazott. A 2010 és 2014 közti időszak úgy telt el, hogy a jobboldali többség nem tett semmi érdemlegeset, csak próbáltak mindenhol keresztbe tenni a polgármesternek... Ennek hatására pedig 2014 őszén valószínűleg még sok jobboldali is nem csak, hogy Botkára, hanem kifejezetten balos képviselőre szavazott, azért, hogy megkönnyítse a polgármester munkáját. Mindemellett azt is érdemes megemlíteni, márcsak a fenti kifejtés további bizonyítására is, hogy amíg az 2014-es orsz. gyűl.-i választáson a jobbik kb. az országos átlagot érte el (talán egy kicsit kevesebbet de nem sokkal), viszont ősszel alig 2,5%-ot.
2016. aug. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szegeden lakik a legtöbb nő.
2016. szept. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem újdonság, hogy a nagyobb városokban erősebb a baloldal, mint a vidéki, falusi területeken.

Debrecen persze a Fidesz fellegvára, de az csak egy nagyra nőtt mezőváros, semmi nagyvárosiasság nincs benne, pl. Szegeddel ellentétben.


Egyébként pedig a polgármester-választás gyakorlatilag teljesen független a pártpolitikától.

Én a X. kerületben, Kőbányán lakom, ami hagyományosan balos irányultságú kerületként van számon tartva, lévén, hogy sokáig tipikus munkáskerület volt. A 2014-es országgyűlési választáson 39-38%-os arányban nyert az MSZP-s képviselőjelölt, míg fél évvel később, az önkormányzati választáson a fideszes polgármester-jelölt 49-32%-ra verte a baloldalit, mert az emberek többsége értékelte az elmúlt 4 éves munkáját.

2016. dec. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de mivel idén újra önkoris választások lesznek, talán ismét aktualitását fogja élvezni.


11-essel egyetértek és még annyiban egészíteném ki, hogy a Fidesz annyira, de annyira leírta magát 98-02ben a polgijukkal, hogy a szegediek, még ha nem is kimondottan elégedettek Botkával, protest és a kisebbik rossz okán inkább rá szavaznak. Szerintem amikor felmerült, hogy megint Bartha lehet az egyik kihívó, hozott még néhány %-ot Botkának :)

2019. máj. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Plusz Szegeden viszonylag sok bevándorló él (néger, arab, török, etc.) már hosszabb ideje és nem volt velük semmi baj, úgyhogy itt a migráncsozás sem tudott akkorát szakítani, még úgy sem, hogy 2015 nyarán első körben itt "vonultak át", szóval a város azért meg is tapasztalta ezt az egészet.
2019. máj. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!