Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a magyar liberál...

Shan-Yu kérdése:

Miért utálják a magyar liberálisok ennyire a magyar konzervatívokat?

Figyelt kérdés

Németországban simán megtörtént, hogy a liberálisok koalícióra léptek a konzervatívokkal. Ha az SZDSZ másképp gondolkozik, akkor a 2002-es és 2006-os választás győztese se az MSZP lett volna.

Az MSZP 1990-ben még karakténba volt zárva, a többi párt nem-hivatalosan megegyezett abban hogy senki nem fog össze a szocikkal.

Aztán 1994-ben a magyar liberálisok már annyira utálták a magyar konzervatívokat hogy inkább az MSZP-vel fogtak össze! (szembeköpve korábbi önmagukat)



2016. aug. 10. 17:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
83%

# 10/10 Időpont ma 17:34


Mivel ez a szokásos szalmabáb kérdés, amire nincs válasz? Behazudtál valamit a liberálisokról, és most meg akarod tudni miért van igazad.


A valóságot meg úgyse fogadnád el (mert nem ez az első ilyen kérdésed), a saját hazugságod megerősítésére meg még nem érkeztek meg a válaszadók a másik kérdés alól ahol lehet gyűlölni a libsiket. :-)

2016. aug. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

"(amúgy nem uszító a kérdés)"


Ilyet csak egy bevándorló mondana. Deine papiere Ju..

Akarom mondani, láthatnám a papírjaid?



(Egyébként azért mert az itthoni "liberális" baloldal és a "konzervatív" jobboldal különböző álláspontjai lehetetlenné teszik az együttműködést. A német liberális és konzervatív párt közötti szakadék kisebb, könnyebben áthidalható.)

2016. aug. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Szerintem a magyarországi libsik és konzik között sem kéne hogy szakadék tátongjon. Nem egészséges.


Amúgy meg, a kutyád gyűlölködik nem én.

2016. aug. 10. 17:40
 14/25 partizana ***** válasza:
22%

"A felállás nagyjából úgy néz ki, hogy vannak a jobboldali proli bunkók meg a baloldali pszeudo-értelmiségiek"


Szeretem ezeket az alaptalan állításokat. Pontosan tükrözik a fórum színvonalát.

2016. aug. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Mert a liberálisok Szauron szolgái, a konzervatívok meg a Gandalffal vannak a Fény Erői mellett.

Na, remélem most már elégedett vagy.

2016. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Nem egészséges, mégis így van. Egy populista konzervatív párttal elvhű liberális nem fog koalícióra lépni, egy konzervatív pedig nem fog koalícióra lépni az elmúlt X év zsarnokával, a bukott baloldallal. Az hogy épp ki az elvhű és ki beszél magas lóról 4-8 évente változik. Ha megélem azt hogy újra baloldali kormányunk legyen, megeszem a cipőmet ha koalícióra lép egy jobboldali párttal. Ez a hátránya kölcsönös szardobálásnak: Ha a sárba tiprod az ellenzéked, nehéz eladni egy koalíciót. Ez kétszeresen igaz akkor, ha az egyik párt 2/3-ot zsebel. 2/3-nál már-már egyértelmű mi kell a népnek. Az üzenete legalább annyira "kapd be baloldal" mint "Hurrá Fidesz!"

A "valós" problémákról inkább ne is beszéljünk. Egyszerűen elképzelni se tudom azt a kognitív-disszonanciát ami egy balos/jobbos fejében lenne egy esetleges koalíció esetében ha meg kéne egyezni pl. a legfontosabb és mindig releváns bevándorlással kapcsolatban. Ferkó és Viki talán megtudna egyezni egy vizitdíjon, de ennél többet felesleges elvárni tőlük.



Kutyám pedig nincs, de ha lenne biztosan puli lenne, nem pedig valami bevándorló. Azt hallottam a bevándorló kutyák nem esznek meg mindent, a válogatós migráns fejüket nekik. Ha összekevertél valakivel és tudsz egy bevándorló, uszító kutyáról, kérlek mihamarabb értesítsd a rendőrséget, mielőtt még elveszi a munkám.

2016. aug. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
31%

A kérdező kire gondol?

Vannak fideszes prolik, akiket a liberális prolik gyűlölnek.

Van a konzervativizmus, amit mindkettő gyűlöl.


Egyébként én az egész liberalizmust megvetem, nincsenek értékei, hacsak Kossuth seregének a tombolása nem az (bár gyújtogatni, fosztogatni, ölni és rombolni nem érték).

2016. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Látom mi magyarok jól értünk a széthúzáshoz!

Gratulálok!

2016. aug. 10. 18:03
 19/25 anonim ***** válasza:

#17


Apám, csaknem 100 éve várok a zsebpénzemre. Kérlek küldd mihamarabb.


-Gizella

2016. aug. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
A fidesz annyira lealjasította már magát, hogy az már mindenkinek vállalhatatlan, legyen az Jobbik vagy DK.
2016. aug. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!