Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb egy cenzusos...

Nem lenne jobb egy cenzusos választási rendszer?

Figyelt kérdés
Sok olyan embernek is van szavazati joga akik annyit tudnak a politikáról hogy FIDESZ meg ORBÁN ... Szerintem végzettséghez kellene kötni a szavazásra való jogot , aki nem rendelkezik legalább egy Érettségivel az ne mehessen szavazni , ez se nagyon szűrné ki az idiótákat de legalább a nagyon sötét emberek elkerülnék a választásokat ...
2016. aug. 13. 09:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Valóban jobb lenne egy értelmesebb rendszert kitalálni. Semmi jó nem származik abból ha mindenki beleszólhat mindenbe. Ezt megtapasztalhattuk az elmúlt 36 év alatt.


Kéne egy minimum követelmény a szavazásokhoz, de ellenben kötelezővé tenném a szavazásokat mindenkinek. Egyénként több Európai országban is így van( Franciaország, Olaszország, stb)

2016. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne jobb, ellene vagyok mindenféle cenzusnak, ami kizár egy csoportot abból, hogy képviselete válasszon magának. Ha csak diplomások szavaznak, minden intézkedés az ő életük megkönnyítéséről fog szólni, a többiek meg le lesznek...
2016. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Azt is vedd számításba hogy rengeteg olyan kérdés van amiben befolyásolhatóak az alul tömegek.


Pl: Nagymamám rendszeresen politizál nekem pedig a politikai tudását az m1-ről és a blikkből és a nők lapjából veszi.


Vannak olyan közegek akiket nem kéne megkérdezni bizonyos kérdésekben. Pl: korábban kiírtak egy szavazást vagy küldtek egy kérdőívet levélben(már pontosabban nem emlékszek) ahol megkérdezték az embereket hogy milyen legyen az ország energetikai politikája ( Atom energia, megújuló energia, stb, stb)


Na most ilyen kérdésben miért veszik azok véleményét számításba akiknek nincs meg a 8 általánosuk? Pl nagymamám beszélgetett egyik szomszédjával a lépcsőházban és azt mondta a néni hogy nem kell ide az atom mert fel fog robbanni, napenergia meg nem jó mert este is kell áram, szél meg nincs mindig.

2016. aug. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Máz megint kezded? Persze jogod van hozzá, nem kötik végzettséghez a kérdésfeltevést. Miért nem nyitod ki a korábbi hasonló felvetéseidre kapott válaszokat és azokat olvasgatnád.
2016. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Ez egy demokráciaellenes intézkedés lenne. Nem tudom, mi van Franciaországban, de ilyen biztos nincs ott sem. Oroszországban meg ugye az van, amit a diktátor megkíván, szóval követendő példának semmiképp nem jó, még ha tényleg ilyesmi rendszer van ott is.


Az, hogy sokaknak érettségije sincs, tényleg probléma. De ezt az oktatáspolitikával lehetne ellensúlyozni. Oktatáspolitikánk viszont nem igen volt az elmúlt évtizedekben, hiszen az 4 év alatt nem hoz egy pártnak semmilyen eredményt, tehát nyugodtan lehet szarni bele.

2016. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Rosszul fogalmaztam meg Franciaországban és számos másik országban csak a szavazáson megjelenni és szavazni kötelező. Nincs egyéb elvárás és minimum követelmény.
2016. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

De, jobb lenne. De minden kormány a hülyék segítségével kerül hatalomra, és a hülyék segítségével marad hatalmon. Ezért nem érdekük kizárni őket a választóik közül.

Egyébként szerintem a végzettséghez kötés elég rossz ötlet, elsősorban azért, mert a végzettség szerzésének nehézsége nagyon megváltozott az utóbbi évtizedekben. Én a tesztes formát támogatom. Pár egyszerű kérdéssel eldönthető, hogy az adott ember szavazata elég értékes-e.

2016. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"a végzettség szerzésének nehézsége nagyon megváltozott az utóbbi évtizedekben"


Sajnos rossz irányba változott, mivel az érettségit nagyon sok iskolába szinte ingyen adják. OKJ szakmák tekintetében is nagyon színvonaltalan az oktatás.

2016. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
És ha én nem akarok szavazni? Ha muszáj lenne max szavaznék valami kis pártra ami biztos nem nyer
2016. aug. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ennyivel meg is lehet oldani. De ha rá szán bárki pár órát eltudja dönteni ki és mi képviseli az érdekét.
2016. aug. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!