Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma megkaptam az értesítéseket...

Ma megkaptam az értesítéseket a népszavazásról és fogalmam sincs, mi lenne a helyes lépés!?

Figyelt kérdés

Mindig is utáltam a Fideszt, élén Orbán Viktorral. A kül- és belpolitikájuk szerintem teljesen elhibázott, nem beszélve a gazdaságpolitikáról. Az állami csatornákon pedig megy az agymosás.


Szóval nem támogatnám a Fidesz hatalmát, ha csak lehet (jelenleg egyik pártra sem tudnék szavazni), és azt sem értem, Brüsszelnek miért számítana ez a népszavazás.


Viszont nagy tömegben nem igazán szimpatizálok a gazdasági menekültekkel, nem vagyok az ilyen jellegű multikultúra nagy híve.

Tudom, nem akarnak itt maradni, de nem lehet tudni, mit hoz a jövő.


Van még valaki, aki hasonló dilemmában van, mint én?



2016. aug. 16. 13:38
1 2
 1/19 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
Ááááá, csak naponta 10-en kérdezik ezt meg ilyen-olyan köntösbe csomagolva.
2016. aug. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%
Most tényleg más döntsön helyetted? Ismered az érveket, ismered az ellenérveket. Legyél már annyira nagylány (ha kaptál értesítőt, akkor valószinűleg 18 elmúltál, tehát a korod alapján felnőttnek számítasz), hogy el tudd dönteni, hogy mi a helyes. Hogy a te céljaidnak mi felel meg a legjobban. Vagy ne nevezd magad felnőttnek.
2016. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

Én egyáltalán nem vagyok dilemmában.

Elmegyek és rajzolok egy nagy bundás kígyót a lapra. Aztán odaírom alá, hogy "Ez a Viktoré meg az araboké!"

2016. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem követem a hozzászólásokat. De ha ennyien megkérdezik naponta, az nem gáz egy kicsit? Mármint hogy ennyire nem tudják az emberek, hogy mit válasszanak.
2016. aug. 16. 13:50
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Nem azért kérdezik meg, a legtöbb kérdezőnek már szilárd véleménye van, csak provokálási céllal írja ki.
2016. aug. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
A menekultekre valoszinuleg nem lesz hatassal ez a nepszavazas. Az egyetlen helyes lepes ha nem akarod a fideszt erositeni, hogy nem mesz el.
2016. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

Valójában nincs dilemmád, hiszen te a bevándorlás miatt aggódsz, ami teljes mértékben állami hatáskör, a népszavazás viszont valami esetleges és nagyon valószínűtlen betelepítésről szól, amiről jelenleg szó sincs.


De ha tervezne ilyet az EU, az akkor se érintené a bevándorlást, szóval az aggodalmad szempontjából mindegy, hogy mire szavazol.

2016. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

7-es! Annyira azért nem valószínűtlen a betelepítés, legalábbis Brüsszel szerint nem.

Arról nem is beszélve, hogy a menekültek létszáma egyáltalán nem csökken, inkább nő.

2016. aug. 16. 14:17
 9/19 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező!


Szereted a gyros-t? Azt a gazdasági bevándorlóknak köszönheted.


Menő az iphone?

Egy szír menekült találta ki az egész céget.


Ebből is láthatod, hogy nincs baj a bevándorlással, csak a rasszizmussal.


Ez a szavazás csak a tábor egybentartására való. Semmi más értelme nincsen.

Kezeld a helyén!

2016. aug. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Mindenek előtt tedd rendbe a fejedben a fogalmakat.


Gazdasági menekült az mi? Van gazdasági bevándorló, aki munkavállalási vagy segélyfelvételi céllal indul el a békés hazájából. És van a menekült, aki azért indul el, mert a hazája nem olyan békés.


A "kvóta", amiről elvileg szavazunk, az a menekültek befogadásáról szólna. Gazdasági bevándorlókat senki nem akar kényszerbetelepíteni (milyen szép szó), hiszen az esetükben semmiféle egyezménynek nem kell megfelelni, az adott ország dönt, hogy maradhatnak-e, vagy nem.


Az, hogy te nem szívesen látnál menekülteket sem, a szíved joga, viszont azért legyél tisztában vele, hogy miért jönnek, kik ők. Őket humanitárius kötelességünk ellátni, amíg nem tudnak hazatérni.

2016. aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!