Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a helyes lépés, ha szemtanú...

Mi a helyes lépés, ha szemtanúja vagyok annak, hogy valaki drogot árul és/vagy használ? Terhel felelősség, ha a saját lakásomban történik ilyesmi?

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jó ismerős akkor kérd meg,hogy a te lakásodban ilyent ne csináljon többé.
2014. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anti paladin ***** válasza:

Ha a te lakásod kapcsolatba hozza a rendőrség akkor bizony szarban lehetsz mert a terjesztőket jobban büntetik mint a fogyasztókat.

Ha csak egyszeri eset, akkor még kimagyarázhatod magad te többszöri esetben rád húzhatják a vizes lepedőt.

2014. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

így is úgy is van felelősséged. Még a fogyasztás is bűncselekmény nemhogy a terjesztés. Elég ha tudod, hogy ki fogyaszt, te láttad és nem szólsz. Ezzel bűnpártoló vagy.


Tehát jobb ha megszabadulsz az ismerősödtől és imádkozhatsz, hogy ha elkapják ezekről nehogy beszéljen, mert akkor téged is elővesznek.

2014. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen drog, és milyen kapcsolatban állsz azzal, aki használja. Ha egy barátod a házadban elszív egy füves cigit, azért patkányság beárulni. (És ha nem árulod be, akkor sosem fogják összefüggésbe hozni veled.) Ha egy óvoda mellett látsz valakit heroint kínálni a gyerekeknek, az megint más.
2014. jan. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nincsenek drogos barátaim, még csak az kéne :)

Csak felmerült a kérdés, mert a legutóbbi házibulin sajnos engedtük, hogy ismerősök hozzák az ismerőseiket, és így bekerült egy drogos srác is. Vagyis hát azt hiszem, hogy az volt, valami sárga tablettát akart bevenni, ami nekem nem gyógyszernek tűnt. Őt egyszerűen elküldtük. Bár aztán lehet, hogy nem drog volt, utánagugliztam és vannak így kinéző vitaminok meg potencianövelők is. Ez most már soha nem fog kiderülni. Legalábbis remélem.

Csak felmerült, hogy mi van, ha ilyen szituációban mondjuk beszedi, mert pont nem vagyok ott, esetleg úgy jön be, hogy árulja? Mégse motozhatok meg mindenkit, aki belép a lakásomba :)

2014. jan. 21. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!