Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van úgy párthoz...

Mi értelme van úgy párthoz tartozni ha bizonyos nézetek ezzel nem egyeznek?

Figyelt kérdés

Két ismerősömről lenne szó az egyik DK-s párttag v is liberális de gyűlöli a cigányokat és az emberek többségét is letolja. De ő azt mondja h ő liberális.

A másik illető tagja a magyar gárdának de nyíltan vállalja h ő nem akar gyereket és kedveli Alföldi Róbertet.


Lehet velem van valami de a liberálisok nem kéne gyűlölködök legyenek, és a magyar gárdába meg nem az van h aki tud vállaljon gyereket ?

Meg akkor valszeg Imrénél ez Novák Előd meg Alföldi Róbert pereskedése kimaradt. V neki nagyon nem szólt senki nem is tudd erről semmit.


Összefoglalva akkor a pártok nem nagyon foglalkoznak a tagjaik álltál vallott nézetekkel ? v mi ?


Kösz a válaszokat.



2016. máj. 28. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Nekem Facebook-on vannak ilyen ismerőseim, akiknek ha rámegyek a képeire, akkor a hitleres és nácis fotók mellett ott vannak a rasztás, marihuánás képek.


Erre nincs mit mondani, az emberek egyszerűen buták, elvtelenek és gerinctelenek.

2016. máj. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

liberális az aki gyűlöli a fideszt

másodsorban meg tökmindegy

2016. máj. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem minden ember akar birka lenni. Mindenkinek egyedi rálátása van a világra és ezt illik tiszteletben tartani. Ha nem akarja feltétlenül kivégezni a melegeket, attól még lehet jobbikos, nemzeti érzelmű. Ha nem akar feltétlenül segélyeket osztogatni a cigányoknak, még lehet DK-s, liberális.


A mostani Vona-Novák cicaharc is arról szó, hogy novák egy vérszomjas vadállat és a végletekig akarja tolni a szélsőségességet, Vona pedig inkább cukikampány mellett cukiskodik. Na most akkor egy jobbikos milyen ember volt ezidáig? Egy skizofrén bőrfejű törpe?


Én pedig csak azért vagyok fideszes, mert az adótörvények nekem kedveznek (tehát érdekből), egyébként semmi közöm nincs a vallásokhoz vagy a konzervatív nézőponthoz, vagy úgy bármihez, amit alapvetően a Fidesz képviselne.

2016. máj. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hm, érdekes kérdés.


Elméletileg szavazások idején, ha nem megy el valaki szavazni, akkor az egyenlő azzal, hogy az épp hatalmon levő pártot támogatja , ugyanis senki mögé nem állt be, aki átvehetné a hatalmat. Persze, van aki elvből nem megy szavazni, mert "nincs egyetlen épkézláb párt sem". Az elmélet, az eszme ebben az esetben szép, csak éppen a végeredményen nem változtat. Nem szavazott ellenzékre, segítette a jelenlegi kormányt.


Naszóval, ezt a logikát továbbvezetve tehát, aki le akarja váltani a kormányt/nem ért egyet a jelenlegi nézetekkel, az kénytelen beállni valamelyik ellenzéki párt mögé. És ilyenkor az ember valószínűleg azt a pártot fogja választani, amelyik a legközelebb áll az ő nézeteihez.


Szóval lehet, hogy az embergyűlölő haverod a legtöbb pontban egyetért a DK-val, csak ebben az egyben nem.

Nem kell mindenkinek megfelelnie minden kritériumnak, ugyanis több millió párt kéne ahhoz, hogy minden ember betudjon sorolni egy pártba, aminek a nézetei 100%-ig megegyeznek az övéivel.


De akár úgy is fogalmazhatok, hogy a rasszista nem akar feltétlenül jobbikos lenni, ahogy az sem akar feltétlenül liberális lenni, aki nem akar gyereket.

2016. máj. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"DK-s párttag v is liberális"

Éppen kérdésed feltevése a bizonyíték, hogy ez így nem igaz.

Minden kornak megvan a maga elcsépelt frázisa, aminek eredeti jelentését nem is kell tudni, de mondogatása "olyan jól hangzik".

Ilyen frázis a "liberális".

Használják anélkül, hogy jelentését tudnák, azaz szajkó módjára. (Bár, én ez esetben a szajkót okosabbnak tartom.)

.

"a liberálisok nem kéne gyűlölködök legyenek"

Ezt honnan veszed, hogy azok?

Liberális: szabadelvű, megengedő.

Mindent szabad, ami nem tilos.

Ergo, szabad másképp gondolkodni.

A pártoknak nem célja, hogy gondolkodó tagjai legyenek, mert akkor hamar rájönnének a sumákra. A pártoknak olyan tagok kellenek, akik tolják a vezér szekerét, még akkor is, ha ők belegebednek.

2016. máj. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én pont azt utálom, hogy ha valaki 90%-ban egyetért egy párttal/mozgalommal/eszmével, de van 1-2 dolog, amiben nem, akkor azonnal jön a sok biorobot azzal, hogy "de akkor mit keresel itt".


Sok mindent jelenthet az, hogy valaki egy pártnak a tagja. Lehet, hogy 90%-ban egyetért velük. Lehet, hogy csak 60%-ban. Lehet, hogy 30%-ban, de a többi párttal még ennyiben sem. Egyvalamiben vagyok biztos: aki 100%-ban egyetért egy párttal (mozgalommal, vallással, stb.), az nem gondolkodik. Mert olyan nincs, hogy egy párt (mozgalom, egyház, stb.) több ezer/százezer/millió tagja mind 100%-ban egyformán gondolkodik.


Én pl. rühellem ezt a tetves fideszt, de amikor megemlítem azt az egyetlen dolgot, amiben egyetértek velük (tényleg 1 ilyen van az elmúlt 6 évnyi tevékenységükben), akkor rögtön lefideszesez valaki. Az emberek szeretnek skatulyázni, megkíméli őket a gondolkodástól.

2016. máj. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én sem azért vagyok Jobbikos, mert tarsolylemezt hordok, meg Turul madár van az ágyam felett.


Azért, mert vannak bizonyos kérdések, amikkel egyetértek velük,de ezek a kérdések olyan jelentőségűek számomra, hogy kompenzálják azokat a kérdéseket, melyekben nem értek velük egyet.


Így, rájuk szavazok, míg nincsen jobb párt.

2016. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.
2016. máj. 29. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!