Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem ironikus, hogy Ausztriában...

Nem ironikus, hogy Ausztriában még azok is sokat keresnek, akinek nincs diplomája?

Figyelt kérdés

Nézegettem magamnak állásokat,mert kezdek besokallni.Van nyelvvizsgám, illetve beszerzői tapasztalatom is.


Kíváncsiságból, megnéztem mennyit keres egy kőműves.Meglepődtem, 2200 euró volt írva az álláshoz.

Hihetetlen.Az gyakorlatilag 660000 forint.



Magyarországon az a tendencia, hogyha nincs diplomád, akkor alig van esélyed normális bért keresni.Ritka az, aki alkalmazottként, diploma nélkül normális bért kap.


Én diplomával, nyelvtudással egy multinál keresek nettó 170 ezret.Botrányos.

Nem azért kínlódtam az egyetemen meg az idegennyelvvel, hogy csak ennyit keressek.



Albérletnek lakom, de nem egyszerű.

Egy garzont bérlek havi 60 ezerért.Aztán, van egy 12 éves autóm.Félretett pénzem viszont, nem sok.A nem várt kiadásoktól mindig félek, például:elromlik a mosógép,tönkremegy a kocsiban valami 100 ezer forintos tétel..stb


Szeretnék normálisabban élni.Nem luxus BMW-re, meg dubaji nyaralásokra vágyom.Hanem élhetőbb szintre.



2016. aug. 21. 09:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Az irónikus marhára nem ezt jelenti.
2016. aug. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
37%
Azt mondod van nyelvvizsgád és beszerzői tapasztalatod. Miért nem keresel állást külföldön?
2016. aug. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
8%
Vannak olyan nyugati országok pl Hollandia ahol a fiatalok nagyobb része szakmát tanul aztán vállalkozóként napi 5-6 órás melóval elég szépen mehél.
2016. aug. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
46%
"beszerzői tapasztalat" Szerintem egy betanitott kömüves jogosan keres többet mint te. (Tényleg nem bántásbol irom, de egy területen az ilyen tapasztalat ér valamit de jellemzöen más téren egy fabatkát sem.) Egyébként tanulj ki egy jo szakmát és akár itthon akár külföldön is élhetöbb szintre juthatsz.
2016. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
71%

Nekem van beszerző ismerősöm, legalább olyan jól élt mint én mérnökként. Illetve most is. 16 éve azt csinálja.

Szerintem téged átvágtak. Illetve csak úgy tudsz haladni, ha váltasz, persze nem túl gyakran, magyarországon 2-3 év kb az amikor érdemes, különben azt gondolják hogy valami gond van veled. A németek még finnyássabbak, ők már nekem estek azzal interjún, hogy miért vátottam 2-3 évente.

Felvilágosítottam őket, hogy itt ha karbantartóként az ember akkori áron 100 euróval többet kapott az a fizu 25%-a volt, azért nem gondolkodik az ember.

2016. aug. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
78%

"betanitott kömüves"

Ilyen nincs. vagy kőműves, az szakma, vagy segédmunkás valaki. Más kérdés hogy egy ügyes zulágerral nagyon sok mindent meg lehet csináltatni feleáron, de van aki tényleg csak téglaadogatásra jó.

2016. aug. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
22%

Én diplomásként kevesebbet kerestem, mint te. A kőműves viszont másfélszer annyit, mint én. Kicsit besokalltam. Igaz, hogy ő hozza a pénzt, de ha nem mondtam meg neki, hogy mit, merre és hogy, akkor fingja nem volt semmiről.


Az anyagot pedig szintén én intéztem neki és nem a Jézuska, így kvázi beszerző is voltam.


Csodálom egyébként, hogy még senki nem jött azzal, hogy ott kint magasabbak az árak is. Mert nem igazán, ami meg mégis, azok arányaiban jóval alacsonyabbak, mint itthon. Pl.: egy fővárosi albérlet bérlése és fenntartása nem kerül a béred 150%-ba.

2016. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
26%
Ha itthon keresel 170 nettót, nem biztos hogy megèri külföldre menni. A 170 nettó kb. az átlag fizetés, szèpen meg lehet élni előle, plàne ha a pàrod is ennyi körül kap. Külföldi pèldáknàl előszeretettel ìrjàtok a fizetést, de a megèlhetèsi költsègekről mély hallgatàs van. Meg aztàn ha kinn élsz, de Magyarorszàgra jársz fogorvoshoz meg egyèb szolgàltatàsokra, akkor nem kinn élsz csak vendégmunkàs vagy, relevàns véleményed nem lehet, mert nem eletvitel szerűen élsz kinn. Majd ha kinn fizeted a kocsi biztosítàst, lakás bèrlést, ingatlanadót, tv díjat, egyebeket, majd rájössz hogy igen kicsi a különbség megélhetès tekintetében. Nem a kifli meg tej áràval kell jönni, azok csak csepp a tengerben.
2016. aug. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
29%

"Nem azért kínlódtam az egyetemen meg az idegennyelvvel, hogy csak ennyit keressek."


De ezért kínlódsz! Mert neked ez "meló amiér' jár a zsé!" és mikor letelik a műszak azt is elfelejted, hogy a hülye főnök meg a többi bunkó munkatárs a világon van, és amúgy is rohadjanak meg és te vagy a tökéletes, Jól ismerik az ilyen munka"vállalót" mindenütt.

2016. aug. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
13%

7# "Csodálom egyébként, hogy még senki nem jött azzal, hogy ott kint magasabbak az árak is."


Mert szerintem már egyre többen látják a valóságot.


8#


Nem is lehet összehasonlítani hogy osztrák így magyar ógy német meg amúgy.


Én kint élek németeknél lassan 10 éve és látom a dolgok pozitív oldalát és árnyoldalát is.


1. Ha hazamegyek, az élelmiszerárak többnek tűnnek. Illetve itt megvehetel a legolcsóbbat, az még ehető. Otthon a tescoban ha az ember a legolcsóbbat veszi, nálunk a kutya is csak megszagolta és elfordult.


2. Sokan jönnek az összehasonlítótáblázatokkal és fotókkal, amikor magyar igazi Téliszalámit összehaonlítanak a kinti 2. osztályú Julischka (a budapest, vagy rákóczi szalámi exportálva) szalámival, persze úgy fotózva hogy a neve ne látsszon, csak ismeri fel a valóságot a stílusjegyekből aki látott már téli szalámit. A többség meg vevő a marhaságra és elhiszi hogy ami magyoknak 2500 Ft az németeknél 4 euró, holott szinte centre egyezik az ár. Náha ezt még fűszerezik azzal hogy azt fényképezik le amit utánad dobnak, mert holnap lejár.


3. Autóátírást is írják hogy "csak" 30 euró. Ez majdnem igaz. Plusz 20-30 a rendszám, és elfelejtik hogy ha valaki alapról indul a biztosítással, és valami rendesebb autót vesz, akkor 1000-1200 euró csak a kötelező. Az adó is 3-4-szeres a magyarhoz képest.


4. lakhatás: Városa válogatja. Nekem volt bérelt lakás, 40nm, kb 330 euróban jött ki rezsivel.

Kis város, akkoriban nem volt felkapott. Persze mindjárt jött a vadbarom hogy biztos hazudok, mert valóban legalább 700-800-nak kellett volna lenni. Még most sincs annyi, persze a tartományi fővárosokban lehet, vagy ha az ember luxuslakást bérel, mehet 1200-ig is, holott szép helyen annyiért már ház is van.


Aztén amit szeretnek az emberek bezzegországgal kapcsolatban elhallgatni:


Ingatlanadó: mindenre, nem csak luxusra. Egy átlag fél házra 300-400 euró/év. Vagy több, egy hamburgban vagy Dősseldorfban akár 1000-es tétel is lehet.


Kutyaadó: 120 euró/év, van ahol olcsóbb.


TV adó: minden lakás vagy ház tulajdonosra illetve bérlőre ráeröltetett szemétség, függetlenül hogy egyáltalán van-e az embernek TV-je. Korábban TV-re és rádióra kellett fizetni, de sokan letagadták.

Most minden bérlő/tulaj fizetheti az ARD/ZDF-nek, amire a kutya nem kíváncsi, de erőszakkal fenntartják. (Vajon miért nem kódolják, és fizessen aki kivéncsi? Lehet éhen halnának?)


És ugye itt is évente stresszelik a szocik az embereket a hülye ötleteikkel, hogy legyen alacsoiny benzinárnál, "flexi" változó adó, mert most tól olcsó a parasztnak. vagy vagyonadó az ingatlanon felül. Vagy épp útdíj "csak külföldieknek", amit majd aztán mindenki fizethet a végén.

2016. aug. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!