Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem akarnak...

A magyarok miért nem akarnak jólétet?

Figyelt kérdés

A magyar társadalom valami kollektív zavarodottságban szenved. Egyszerűen imádnak szenvedni, kínlódni, megdögleni a munkába és keveset keresni. Ha valaki felemeli a szavát az ellen, hogy ez így nincs helyén, akkor letámadják, hogy márpedig ENNEK ÍGY KELL LENNIE, ENNEK EZ A RENDJE! Az urak százmilliárdokat érdemelnek az illegális, külföldi bankszámláikra, a jobbágyokat pedig a vegetálás illeti meg!


Ennek az egésznek így semmi értelme nincs egy normális ember számára. Egy rendes ember nem érti, hogy ezek miért dolgoznak ennyire önmaguk ellen. A nyugati társadalmak ilyen téren előrébb járnak valamivel, de azért még ott is nagy az anomália az ideálishoz képest, de határozottan jobb a helyzet.


Szóval miért is nem kell nekik a jólét?



2016. aug. 23. 22:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
41%

"...az alapjövedelem jólétet hozna, ugye?"


Jólétet nem, de máris többen mernének "pofázni" (azaz kiállni a saját jogaikért), mert nem rögtön az éhenhalás lenne az alternatíva.


Felesleges összemosni az alapjövedelem koncepcióját az európai egyesült államokkal és a migránsokkal. Én például egyetértek az alapjövedelem bevezetésével, de a példában szereplő többi dologgal nem.

2016. aug. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem kell alapjövedelem. Normális bérek és jó munkakörülmények kellenek. Ennyi, nem több.


Az alapjövedelemtől még nagyon messze vagyunk.

2016. aug. 24. 05:44
 13/18 anonim ***** válasza:
49%

Nem akarok az alapjövedelem mellett kampányolni, de az nem más, mint egy szociális háló. Ezt kell látni, ez a lényege. Szociális háló pedig igenis kell egy emberi léptékű társadalomba. Az oké, hogy vannak munkahelyek és normálisabb fizetés, de továbbra is zsarolni lehet a munkavállalót azzal, hogy megy a híd alá, ha kirúgják.

Az alapjövedelem ezt a nagyon erős ütőkártyát venné ki a munkáltatók kezéből. (Amúgy sem tudom, miért kell élniük vele.)

2016. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Dehogynem akarnak,csak nyilván senki nem szeretné mondjuk,az állását kockáztatni.Várnak,hátha lesz,aki megteszi helyettük.
2016. aug. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%

"Nem akarok az alapjövedelem mellett kampányolni, de az nem más, mint egy szociális háló."


Kell szociális háló, ebben egyetértünk, de olyan, amelyik ösztönöz a jobb élet elérésére, a fejlődésre, és nem pedig egy olyan, ami bebetonoz egy nyomorúságos szintre, ahol mindig mástól várod a jobb élet reményét,ahelyett, hogy magad tennél érte. Sokan beletörődnek a sorsukba akkor, ha mindenképpen megkapják a minimális megélhetéshez elegendő javakat, ezáltal függővé válnak.


Sajnos ennek a feltételnek az alapjövedelem intézménye NEM felel meg.

2016. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Valaki árulja el nekem, mi az az alapj0vedelem?


Valahol olvastam hogy németeknél van egy ilyen koncepció (tervben), hogy mindenki fizet az alapba, és valamenny iszerencsést kisorsolnak, akik 1 évig kapnal kb. 1100 eurót.

Nekem totál baromságnak tűnik. Olyan mint aminek Lakáskasszák készültek régen, mindenki ntötte bele e pénzt, és akiket kisorsoltak, már az első évben épült a háza. Aki peches volt, az 20 év múlva látott valamit belőle. (nem tudom hogy kivitelezték, amióta ismerem pl. a Wüstenrotot, kb. úgy működik mint bármilye más megtakarítás)


Na most, amit jelenleg németeknál ismerek, az az hogy 1 évig a biztosításból jár a fizu 70%-a, majd valamikor jön az u.n. Harz IV, ami azt jelenti hogy kap az ember lakást, fizetik a rezsit, plusz 385 eur zsebpénz.

De ha vagyon van, akkor olyasmit mondanak, hogy fel kell előtte élni, aztán ha nincstelen az ember,akkor kapja ezt a lehetőséget.

Szóval aki benne van, és nincs igénye jobb életre, esetleg végzettsége sincs, annak nagyon kényelmes....

2016. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Valaki árulja el nekem, mi az az alapj0vedelem?"


Igen. Alanyi jogon járó alapjövedelem, ami mindenkinek járna az adott országban (kérdés, hogy ez kiterjed-e a kiskorúakra is), és kiváltja a szociális juttatásokat. Vagyis más szavakkal élve nagyjából biztosítja azt, hogy az illető ne haljon éhen, esetleg valami alaprezsit is tudjon fizetni (bár jó kérdés, hogy milyen mértékű inflációhoz/áremelkedéshez vezet). Nyilván egy átlagos életvitelhez nem elég, de alapvető szociális hálónak már megteszi.

Emellett valószínűleg csökkentené a megélhetési bűnözést is (józan paraszti logikával következtetve).

2016. aug. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Csak azt nem árulják el, mindezt ki finanszírozná, mert a jól keresők többsége nem fog mosolyogva lemondani a fizetése egy jelentős részéről csak azért, hogy (részben) ingyenélők kapják azt.
2016. aug. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!