Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem akarnak...

A magyarok miért nem akarnak jólétet?

Figyelt kérdés

A magyar társadalom valami kollektív zavarodottságban szenved. Egyszerűen imádnak szenvedni, kínlódni, megdögleni a munkába és keveset keresni. Ha valaki felemeli a szavát az ellen, hogy ez így nincs helyén, akkor letámadják, hogy márpedig ENNEK ÍGY KELL LENNIE, ENNEK EZ A RENDJE! Az urak százmilliárdokat érdemelnek az illegális, külföldi bankszámláikra, a jobbágyokat pedig a vegetálás illeti meg!


Ennek az egésznek így semmi értelme nincs egy normális ember számára. Egy rendes ember nem érti, hogy ezek miért dolgoznak ennyire önmaguk ellen. A nyugati társadalmak ilyen téren előrébb járnak valamivel, de azért még ott is nagy az anomália az ideálishoz képest, de határozottan jobb a helyzet.


Szóval miért is nem kell nekik a jólét?



2016. aug. 23. 22:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem 2 hatas eredmenye.

- Tanult tehetetlenseg (ha sokszor nem sikerul valami, egy ido utan tovabb szenvedsz akkor is ha mar kepes lennel kitorni)


- Amig azt hajtogatjak hogy a hatalom nyomja el oket nem kell felelosseget vallani a sajat eletukert.

2016. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem mi a problémád kérdező, bárki lehet legálisan milliárdos Magyarországon... ha lottózik... :)
2016. aug. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Ott a válasz a kérdésedben, Kérdező. Ha valaki felemeli a szavát, kidobják az állásából, mehet csövelni, rosszabb esetben a karhatalom szétlöveti vízágyúval meg gumilövedékkel.

Szerintem sincs ennek semmi értelme, és ha a mélyszegénység elér egy bizonyos százalékot az országban, számíthatsz rá, hogy nagyon durva következményei lesznek.


Azért "nem kell" nekünk a jólét, mert a jelenlegi elbutított birkatársadalomban a másik alternatíva az, hogy még ezt a keveset is elszedi az államhatalom, te meg dögölj meg.

2016. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
11%
De bezzeg, ti, üzbégek mennyivel jobbak vagytok! És még magyarul is megtanultál, vaze, hogy a GYK-n lóghass. Aztakutyafájátneki!
2016. aug. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%
Ezt mondjuk én sem értettem soha. Magyarország egy mérhetetlenül gazdag ország, csak ugye a dolgozók elől elharácsolják a javakat az ingyenélők. De a dolgozó nem is tesz ez ellen semmit, sőt még inkább támogatja is a saját kifosztását. Lásd fidesz szavazók.
2016. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

3#

"Ha valaki felemeli a szavát, kidobják az állásából, mehet csövelni"


Szerintem a kérdező nem erre gondol.

Nekem is az a tapasztalatom, hogy mindegy hogy tanult vagy tanulatlan emberről van szó, de ha valamivel elégedetlenkedek, vagy véleményt mondok, bármely társaságban akad egyből 1-2 olyan aki egyből ellenkezni kezd.

Lehet a téma a fizetés, közlekedés stb.

Ha azt mondom pl. hogy milyen suttyóság valahl parkolódíjat szedni ahova eleve mondjuk a pénzemet költeni megyek, akkor egyből nekemugrik valaki aki megmagyarázza hogy az úgy van jól.

2016. aug. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
Minek kell ezt hetente megkérdezned?
2016. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Hadd találjam ki: az Európai Egyesült Államok és az alapjövedelem jólétet hozna, ugye?
2016. aug. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#2 legjobb vagy! Pacsi!✋🏼
2016. aug. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

"Hadd találjam ki: az Európai Egyesült Államok és az alapjövedelem jólétet hozna, ugye?"


Meg a sokdiplonyos migrácsok felpörgetnék a "dzsídípít"! :D

2016. aug. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!