Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a Fidesz a tökéletes párt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Nincs még egy politikai erő, ami ennyire visszaadná a magyar átlagember karakterét.

A Fidesz maga a magyarság esszenciája. Ezért is ennyire támogatott és ezért nem tudja leváltani egyetlen egy párt sem.


2016. aug. 24. 11:57
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

"Egy dologban tévedsz: a Fidesz a határon túli magyarokkal SEM foglalkozik igazán."


Dehogynem!

Az Orbán-kormány milliókkal támogatja a székelyföldi jégkorong csapatokat, egyetemeket, főiskolákat újítanak fel, bővítenek a mi pénzünkből és magyar nyelvű lórházakat építenek oda!

Szóval akkor ez nem segítség?

2016. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

"Dehogynem!

Az Orbán-kormány milliókkal támogatja a székelyföldi jégkorong csapatokat, egyetemeket, főiskolákat újítanak fel, bővítenek a mi pénzünkből és magyar nyelvű lórházakat építenek oda!

Szóval akkor ez nem segítség?"


Beszélsz hülyeségeket! Romániában élek és elég közelről látom, ismerem a kérdést. Az Orbán kormány SEMMILYEN új forrást nem vont be a határon túliak támogatásába. Nem támogatnak "egyetemeket", csak a Sapientia Egyetemet, ami egy olyan magánegyetem, ami EDDIG IS a magyar állam támogatásából élt, illetve magánfelajánlásokból, alapítványi pénzekből. Megalapítása óta MINDEN magyar kormány támogatta, pártállástól függetlenül (és vicces módon a diákok nagyrésze is magyarországi amúgy, csak a jóval olcsóbb tandíjért oda iratkozik).

Rengeteg állami egyetemen vannak magyar karok, tanszékek, szakok. Ezeken tanul a határon túliak 90%-a, és ezeket kizárólag a román állam tartja fenn.


Magyar nyelvű kórházak Romániában NINCSENEK. Jogilag tilos az ilyesmi (minden kórház minden alkalmazottja köteles jól beszélni a román nyelvet, és MINDEN kórházat a román állam, a megyék vagy a városok tartanak fenn). Ez nettó hazugság tehát.


Magyarországról van néhány pályázati forrás, amit meg lehet pályázni határon túlról is, de ezek mindig is voltak, függetlenül az aktuális kormánytól. Fidesz, KDNP, MDF, FKGP, MSZP, SZDSZ alatt is MINDIG.


Amiben a Fidesz jó, az a marketing: ugyanazokat a forrásokat ők nemcsak átutalják, hanem kb. beovagolnak fehér lovon Kolozsvárra átadni, ötszáz fotóriporter előtt.


Ami pluszt tényleg létrehoztak, az a saját pártérdekük (amire otthon sem sajnálják a pénzt), és semmiben nem segíti a határon túli magyar közösségket: Tusványos, ahol hintik az ígét és évente kiverik a biztosítékot egy-egy teljesen elmebeteg Orbán-beszéddel (amit a fesztivállozók kb. 10%-a hallgat meg, többsége betegre unva magát), pénzelnek politikai pártokat, amikkel megosztják a magyarságot és gyengítik a hagyományos érdekképviseletet, azért dolgozva, hogy lehetőleg senki se jusson be a román parlamentbe, és csapnak néhány kampánykörutat, amikor szavazatokra van szükségük. Kb. ebben merül ki mindaz, ami újat ők hoztak. A támogatások meg dettó ugyanazok, csak nagyobb porhintéssel adják át őket.


Úgyhogy baromságokat ne beszéj, légyszi, mert - sajnos - egyáltalán nem igaz ez a brend, amit úgy tűnik, te is benyaltál...

2016. aug. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

#32


Akkor Viktor nyilván nektek is hazudott, de keményen!

Én azt mondom, NE nagyon dicsőítsd ezek után, ha bepalizott titeket, erdélyi magyarokat!

Amiket leírtam, ezt mind a Fidesz közeli Kossuth Rádióban mondták, ahol a nap 24 órájában a szórvány magyarok megsegítéséről, anyagi támogatásáról, a Fidesz önfényezéséről és a migrációról dumálnak folyamatosan!

Nem én találtam ki!

2016. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, ne a Kossuth Rádióból tájékozódj, az közismerten a pártpropaganda szócsöve.


Viktor meg minket már akkor bepalizott, amikor az első Orbán-kormány idején esze ágában sem volt kettős állampolgárságot adni (még le is nyilatkozta, hogy ez "nem időszerű"), aztán meg ellenzékből beindította a népszavazásos cirkuszt, politikai haszonszerzésből, pedig tudta, hogy rizikós és valószínűleg elbukik, de neki imidzsépítésre pont jól jött.


Én sosem dicsőítettem, nekem inkább ellenszenves, amit csinál (a legtöbb határon túlit meg egyszerűen nem érdekli). Én állampolgárságot sem kértem, mert nem attól leszek magyar, ellenkezőleg: attól, ha az anyaország hátszele nélkül is magyar tudok maradni. Az őseink kb. letojták, hogy Romániában, Magyarországon, az Osztrák-Magyar Monarchiában, török hódoltság alatt, Habsburg uralom alatt, vagy a török vazallusállamnak számító önálló Erdélyben éltek, ez nem változtatott azon a tényen, hogy MAGYAROK, és elég büszke magyarok voltak. Ha ők meg tudták ezt tenni, nekem sem kell hozzá sem igazolás, sem más papírdarab. Orbánt meg pont lexarom. :-)

2016. aug. 27. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!