Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet az oka, hogy 81...

Mi lehet az oka, hogy 81 százalékkal nőtt az egyházi iskolákban tanulók száma?

Figyelt kérdés

[link]


Az én magánvéleményem, hogy nem a vallásosság miatt.


Én például egyházi iskolába jártam, de azért, mert oda nem vettek fel "kisebbségeket".Ez egyfajta nyílt titok errefele.

A diákok többsége nem rajongott a vallásért, csak normálisan akart tanulni,biztonságban.



2016. aug. 26. 13:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk az, hogy a Fidesz odaadja az egyháznak az iskolákat?
2016. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Elég elolvasni a kommenteket...
2016. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A 90-es években a környékünkön volt egy egyházi és hat önkormányzati fenntartású iskola.

Most úgy néz ki, hogy maradt két állami és négy egyházi, egyet közben bezártak. Ezek után ne csodálkozzunk, hogy sok az egyházi iskolában tanuló, ha egyszer lassan háromból két iskola egyházi kézben van.

2016. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
Egyébként ezhel semmi bajom, szerintem nem rossz dolog ha egyházi iskolák bővülnek. Az indokuk lényegtelen, az viszont nem mindegy hogy a fiatalság milyen nevelést kap. Egyházi iskolába jártam, és állíthatom hogy látható a külömbség, sokkal értelmesebb viselkedést lehet kihozni a gyerekekből.
2016. aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Az iskolák jelentős részét megszerezte az egyház az államtól... :-(
2016. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A Klik megalakulásakor több önkormányzat az egyházakkal között megállapodást az állammal szemben az iskolák fenntartására. Ezért.
2016. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

#5


Kezdjük ott, hogy egy gyereket értelmesnek lehet nevelni egyházi iskola nélkül is.

Teljesen független egymástól a kettő. Engem is értelmesnek neveltek a szüleim, mégsem vagyunk vallásosak. Sőt, édesanyám és én is nagyon érdeklődünk a csillagászat iránt. Vettünk teleszkópot is, amivel elég sokat nézzük az eget és olvasni is igen sokat olvasunk. Egyikünk sem rossz ember.


A rendes emberekhez egyszerűen nem szükségeltetik a vallás. Magyarországon ezt kéne már végre felfogni. Innen ez hiányzik.

2016. aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Alain Delon ***** válasza:
100%
Úgy dönt az egyház, hogy benyújtja az igényt egy középiskolára. Hírekben lehet hallani ilyet. Innentől egyházi tanulónak számít az, aki még az előző évben nem volt az.
2016. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hívő vagyok, de anno nem a vallásosság miatt mentem katolikus iskolába, hanem azért, mert a városban az számított a legjobb iskolának. Ha valakinek fontos a tanulás, az nem akar olyan helyre járni, ahol a többségnek csak a bulizás, a züllés meg a lógás a fontos.
2016. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Már az én gyerekkoromban is elindult a folyamat. A csökkenő gyerekszám, és az önkormányzati költségvetés miatt sorra zártak be az állami iskolák. Az egyháziak meg nyilván nem, mert annak ellenére, hogy azok 100%-ban megkapják az állami normatívát, az államnak nincs beleszólása a bezárásba. Emellett egyre több iskola került és kerül át az egyházakhoz.


Anno én is egyházi iskolába jártam, pedig ateista vagyok (meg vagyok keresztelve, bérmálkoztam is, de már akkor is ateista voltam). A szülővárosomban a 3-ból kettő jó gimnáziumból egyházi, és anyagilag a 2 egyházi van jobban eleresztve, csak idő kérdése, hogy az állami alulmarad. A futottak még kategóriájú középiskolák közül is 1-2 állami biztosan be fog zárni ott a következő évtizedben, és az egyik egyháznak van ott másodvonalas középiskolaja is.

2016. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!