Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet az oka, hogy 81...

Mi lehet az oka, hogy 81 százalékkal nőtt az egyházi iskolákban tanulók száma?

Figyelt kérdés

[link]


Az én magánvéleményem, hogy nem a vallásosság miatt.


Én például egyházi iskolába jártam, de azért, mert oda nem vettek fel "kisebbségeket".Ez egyfajta nyílt titok errefele.

A diákok többsége nem rajongott a vallásért, csak normálisan akart tanulni,biztonságban.



2016. aug. 26. 13:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából azt, hogy ennyivel nőtt az egyházi iskolák száma. Ez nem azt jelenti, hogy egy csomó más iskola nem létezik, hanem azt, hogy nem működik úgy, ahogy elvárható. Elszedték tőlük a pénzt, és odaadták az egyházi iskoláknak. Ezért értelmes szülő oda nem járatja a gyerekét. Az értelmesebbje inkább azt választja, hogy otthon ellensúlyozza az egyházi iskolák kártékony hatását.

(persze ez nem általánosítást jelent! vannak jótékony kivételek mindenütt.)

2016. aug. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%
Munkatársam most viszi át 5 osztálytól egy egyházi iskolába a fiát. Azt mondja szigorúbb és jobban odafigyelnek a gyerekekre. Ha rendesen kijárja onnan bárhova mehet könnyen felveszik máshova mert jó a híre. Vagy maradhatott vona egy kis falusi iskolába ahol a tanítás színvonala sokkal alacsonyabb és nehezebb lett volna tovább lépni.
2016. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Azért ,mert odaadják. És nagyon helytelen dolog.
2016. aug. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én jártam állami és egyházi gimibe is. Az egyházit sokkal színvonalasabbnak éreztem. Az osztályban sem 13 éves piás, magamutogató ribik voltak.
2016. szept. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#14: Max. titokba csinálták ,mi? ;)
2016. szept. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Titokban sem csinálták. Csak jobban tudom kikkel jártam egy osztályba.
2016. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igaz ,nekem más a tapasztalatom.


https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

2016. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az egyházi iskolakban nagyobb fegyelem van es jobban odafigyelnek a minőségi oktatásra. Azert adtak es adnak a mai napig is egyre tobb iskolat egyházi fenntartasba mert akkor az allami támogatás mellett egyházi támogatás is jar. Nem is keves. Amikor az en volt kozepsulimat egyhaziasitottak majdnem megduplazodott az egy diakra jutó tamogatasok merteke. A letszam nem csökkent. Sot a kornyekunkon levő egyházi iskolakat fel is újítottak.
2016. okt. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!