Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is úgy érzitek, hogy...

Ti is úgy érzitek, hogy 1990-2004 volt Magyarország aranykora?

Figyelt kérdés

Ebben a korszakban valódi független ország voltunk. Nem voltak itt az oroszok és az EU-ban sem voltunk benne.


Emlékszem még arra az időszakra. A boltokban a termékek többsége magyar gyártmányú volt, működtek az üzemeink, aki akart az akkoriban is elhúzott külföldre, de itthon is el lehetett lenni, sokkal kisebb mértékű volt a kivándorlás, mint manapság.


Az 1998-as NATO csatlakozás már egy baljós előjel volt, aztán 2004-ben feladtuk függetlenségünket az EU-nak.



2016. szept. 1. 21:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
79%
Igen, akkoriban még szerelte mindenki a Wartburgot. Ja, nem 90-es években már a Suzukit.
2016. szept. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
50%
azert megneznem akkor mennyi volt az alamadosag meg most mennyi.............
2016. szept. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt mint ma. Még hogy üzemeink. 90 - ben volt a nagy visszaesés, akkor kezdett el minden külföldi kézbe kerülni.


Kisebb méretű volt a kivándorlás, mert nem voltunk EU tagok és bonyolultabb volt valamivel elintézni a külföldi munkavállalást.


'90 - ben volt egy kicsit naiv várakozás, azt hittük hamar nyugati színvonalon fogunk élni, nekem talán megbocsátható, 15 éves voltam, de sokan készpénznek vették, aztán nem így lett.


2003 körül volt egy szánalmas propaganda, aki emlékszik rá: "Nyithatok cukrászdát Bécsben," "Igen!", hogy szavazz az EU - ra, aztán Május elsején pezsgőbontás, örömóda, mintha tegnap lett volna. Jól bekajálta a proli.

2016. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
17%

Valaki írta Bokrost. Jól emlékszem a csomagjára, '95 - ben. Vacak egy időszak volt, Antall, aztán Horn, az MDF, SzDSz "aranykora", ugyanaz a napi sárdobálás volt.


Szemét évek voltak, még az első Orbán kormány időszaka volt aránylag biztató.

2016. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, én inkább Mátyás uralkodására datálnám az aranykort.
2016. szept. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Hát,az azért finoman szólva is túlzás,hogy aranykor volt.Mondjuk,én az ilyen kérdéshez,valahogy úgy viszonyulok,mint Kern András.Azt hiszem,ő mondta még jó pár éve egy riportban:én nem tudom,hogy akkor volt-e jobb,vagy ma,de akkor voltam fiatal.
2016. szept. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Én Nagy Lajos és Hunyadi Mátyás uralkodására tenném.

(tudom, ez 2 külön aranykor)

2016. szept. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Harvesting Tiberium... ahhhh... remember when we were truly revolutionaries?"


https://www.youtube.com/watch?v=-BfN7RZZQ2o&feature=youtu.be..

2016. szept. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve hogy :


1996/97-ig nem volt konvertibilis a forint, azaz nem válthattunk hivatalosan annyi forintot amennyit akartunk mert volt egy keretösszeg, persze sokan feketén jutottak több pénzhez.


A 90-es évek elején élte meg a többség először hogy mi az a munkanélküliség egy olyan országban ahol 45 év szocializmusban nevelkedett népnek ez érthetetlen volt hisz az átkosban ez büntetendő volt. Azt sem tudta senki hogy mi az a szegénység.

2016. szept. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

'A 90-es évek elején élte meg a többség először hogy mi az a munkanélküliség egy olyan országban ahol 45 év szocializmusban nevelkedett népnek ez érthetetlen volt hisz az átkosban ez büntetendő volt. Azt sem tudta senki hogy mi az a szegénység.'


Ezért is volt sokaknak egy sokk a rendszerváltás, mert az addig megszokott, kényelmesnek mondható élet véget ért.

Kádár alatt is volt szegénység, csak nem kürtölte világgá a sajtó.

2016. szept. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!