Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az a szélsőjobboldali, aki...

Progizo kérdése:

Az a szélsőjobboldali, aki hazaszeretetből kockázatos dolgokat is bevállal?

Figyelt kérdés

Akiket szélsőjobboldalisággal vádolnak, azokat általában negatív figuraként állítják be. De miért van ez, hiszen ők is pontosan a hazájukért, hazaszeretetből cselekednek.

Talán éppen az a baj velük, hogy ők mernek cselekedni is és kockázatos dolgokat, konfrontációkat bevállalni más emberekkel, népekkel, országokkal?

De másképpen hogyan lehet valami-valaki érdekét képviselni, ha nem vállalunk érte kockázatot és összeütközéseket, ha a helyzet úgy kívánja?

Akkor a szélsőjobboldaliság a normális, és pl. a ballib "tanuljunk meg kicsik lenni" a szélsőséges megnyilvánulás?



2016. szept. 2. 11:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%

Igen, például amikor elképzelitek, hogy Magyarország képes olimpiát rendezni, amikor a brazilok is vért izzadtak vele, de szerintetek ez nem baj, mert azok csak brazilok voltak, mi pedig felsőbbrendű Magyarok vagyunk és nekünk tuti sikerül, meg különben is, Magyarország sokkal erősebb ország, mint Brazília.


Amikor pedig valaki felhívja a szomorú tényre a figyelmeteket, hogy Brazília 90-szer nagyobb, 20-szor többen élnek benne és a GDP-jük 17-szer több, akkor jön a szöveg, hogy az illető csak egy mocskos ballipcsi, aki kishitű és nem hisz benne, hogy nekünk nagynak kell lennünk.


Na, körülbelül ez a szélsőjobb és a józan ember között a különbség.

2016. szept. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy mi a baj azzal, hogy meg kell tanulnunk kicsinek lenni. Luxemburg, San Marino, Tajvan, Szingapúr, Hong Kong, Írország, Dánia, Izland és Svájc is megtanultak kicsik lenni és nem hiszem, hogy annyira rossz lenne nekik.
2016. szept. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Mi a rómaiak leszármazottai vagyunk kétezer éve élnek őseink Erdélyben, a székelyek elmagyarosított románok, akik ha nem hajlandók románul beszélni takarodjanak a többi bozgorhoz, és különben is a hazánk határa a Tiszánál van!


-mondja egy román szélsőjobbos, aki mondjuk egy kolozsvári magyar emlékművet leönt vörös festékkel, mert ő hajlandó kockázatos dolgokat tenni, konfrontációt vállalni.


Példaértékű ember ugye?

2016. szept. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Az a szélsőjobboldali, akinek a hazaszeretet azt jelenti, hogy mindenki mást gyűlölni kell.
2016. szept. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
11%
Ma már mindenkit leszélsőjobboldaliznak, aki egyáltalán szereti a hazáját.
2016. szept. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

'Ma már mindenkit leszélsőjobboldaliznak, aki egyáltalán szereti a hazáját.'


Ez sztem inkább azokra jellemző, akiknél a szélsőjobbos eszmék és a hazafiság valami különös módon összefolynak.

2016. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
A nagy hazaszeretet általában kimerül zászlólengetésben meg nagy szavakban, himnuszéneklésben, és efféle dolgokban. Hol vannak a "szélsők", akik akár törvénytelen módon is tennének az ügyük érdekében? Sehol. Ezt nem merik bevállalni, marad a himnuszlengetés...
2016. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#1. Nem érdekel az olimpia és fideszes sem vagyok, hanem Jobbik szavazó.

De amúgy az érdekelne, ha már így kened-vágod a számokat, hogy mi az a határérték területben, népességben és GDP-ben, amely fölött már rendezhetnénk ilyen sporteseményt?

Illetve ugyanígy, mekkora a határérték a mostani kicsiség és az általam is óhajtott nagyság között?

2016. szept. 2. 16:57
 9/22 A kérdező kommentje:

#2.: "Nem értem, hogy mi a baj azzal, hogy meg kell tanulnunk kicsinek lenni. Luxemburg, San Marino, Tajvan, Szingapúr, Hong Kong, Írország, Dánia, Izland és Svájc is megtanultak kicsik lenni és nem hiszem, hogy annyira rossz lenne nekik."


Én meg azt nem értem, hogy ha olyan jó dolog a kicsiség, akkor a többi ország, főleg a nagyok, miért nem törekednek a maguk összetöpörítésére?

Én pl. szívesen összegyűjteném az ennek következtében gazdátlanná vált területeket Magyarország javára, hadd "szenvedjünk" már végre újra nagy országként.

Gondolom a románok is lemondanak majd Erdélyről a javunkra, mert nekik kisebben jobb volt, mint az 1918 utáni országterületen.

2016. szept. 2. 16:57
 10/22 A kérdező kommentje:

#3.: És szerinted melyik román NEM szélsőjobbos? Azok voltak mindig, ezért kaparintották meg a mulya, "csakmegnesértsükmásokönérzetét" magyaroktól Erdélyt, és ha tehetnék, kitágítanák országukat a Tiszától egészen Moldáviáig. Bár náluk ezt nem szélsőjobboldaliságnak, hanem normális hazaszeretetnek tartják, mind a politikusi, mind a közemberek szintjén.

Az ilyenek ellen mit tudnál tenni? Mert szerintem kutyaharapást szőrivel, azaz nekünk is hasonló módon kell védeni az érdekeinket az egész Kárpát-medencében.

2016. szept. 2. 17:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!