Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az a szélsőjobboldali, aki...

Progizo kérdése:

Az a szélsőjobboldali, aki hazaszeretetből kockázatos dolgokat is bevállal?

Figyelt kérdés

Akiket szélsőjobboldalisággal vádolnak, azokat általában negatív figuraként állítják be. De miért van ez, hiszen ők is pontosan a hazájukért, hazaszeretetből cselekednek.

Talán éppen az a baj velük, hogy ők mernek cselekedni is és kockázatos dolgokat, konfrontációkat bevállalni más emberekkel, népekkel, országokkal?

De másképpen hogyan lehet valami-valaki érdekét képviselni, ha nem vállalunk érte kockázatot és összeütközéseket, ha a helyzet úgy kívánja?

Akkor a szélsőjobboldaliság a normális, és pl. a ballib "tanuljunk meg kicsik lenni" a szélsőséges megnyilvánulás?



2016. szept. 2. 11:23
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#4.: "Az a szélsőjobboldali, akinek a hazaszeretet azt jelenti, hogy mindenki mást gyűlölni kell."


Én nem gyűlölök mindenki mást, csak azokat a személyeket, népeket és országokat, amelyek ártottak magyar hazámnak, közreműködtek kifosztásában, honfitársaim legyilkolásában, elhurcolásában, területeink elszakításában, országom kicsivé, szegénnyé, jelentéktelenné és kiszolgáltatottá tételében, meghazudtolják történelmünket, elnyomják milliónyi honfitársamat, és ezen állapot fennmaradását akarják illetve ebben érdekeltek.

Talán bennem van a hiba, hogy ezeket gyűlölöm? Mégis, mit szeressek rajtuk?

Ha ez a szélsőjobboldaliság(?), akkor vállalom, hogy az vagyok, és még büszke is vagyok erre!

2016. szept. 2. 17:09
 12/22 anonim ***** válasza:
Te most tulajdonképp mit is akarsz?
2016. szept. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
#12.: Válaszokat! Mi akkor tkp. a szélsőjobboldaliság, amit annyira megvetnünk kellene. Mert pl. ami itt szélsőjobboldaliság, az másutt, mondjuk Romániában normális hazafiság. Akkor ez ország, kultúra, civilizációfüggő ideológia? Vagy elmosódtak a határai néhol?
2016. szept. 2. 17:18
 14/22 anonim ***** válasza:

'Talán éppen az a baj velük, hogy ők mernek cselekedni is és kockázatos dolgokat, konfrontációkat bevállalni más emberekkel, népekkel, országokkal?'


Kissé részletezhetnéd, itt kikre gondolsz konkrétan.

2016. szept. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#14.: Például leszélsőjobboldalizzák a Jobbikot, a Magyar Gárdát, a Betyársereget, a Nemzeti Őrsereget, stb. és ezt negatív értelemben használják.

Aztán itt van Budaházy György esete, akit bebörtönöznek, pedig arra a politikai elitre akart ráijeszteni, amely közutálatnak kéne, hogy örvendjen - annyira, hogy Budaházyt ne elítéljék, hanem megéljenezzék.

Kicsit úgy érzem, egyre groteszkebb lesz ez a világ...

2016. szept. 2. 17:38
 16/22 anonim ***** válasza:
Ez nem csak tett, hanem érzés is. A szélsőjobboldal szerintem is a hazafiasság oldala, az egyetlen elfogadható alternatíva. De! Bár a maguk módján hazafiak a dákoromán elmélet román hívei és sok más nemzet szélsőjobboldala, ezek már nem csak hazafiak, hanem aljas gazemberek. Szerintem mindenkinek olyan szélsőjobbja van, amilyen maga a nép. Pl. a magyar szélsőjobboldal nem soviniszta, nem idegengyűlölő, nem hamisítja meg a történelmet (pár futóbolondon kívül), míg Romániában az átlagos kommunista is magyarellenes és hisz a dákoromán elméletben, a szélsőjobb pedig még rosszabb.
2016. szept. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

# 15


Budaházyt a független bíróság ítélte el, politikai okoktól mentesen. Köze nincs ahhoz, hogy ki a szélsőjobboldali, meg ki nem. Amúgy is, valljuk be, azért kemény dolgokat csinált, és nem csak arról szólt, hogy kicsit tüntetett a kormány ellen.

2016. szept. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

'A szélsőjobboldal szerintem is a hazafiasság oldala, az egyetlen elfogadható alternatíva.'


Ahhoz, hogy hazafias légy, nem kell szélsőjobbosnak lenned. Én nem tudok tisztelni semmilyen politikai szélsőséget.

2016. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

18, ha elég hazafias vagy, szélsőjobbosnak kell lenned. A mérsékelt jobboldaliak sokkal kevésbé hazafiak, a baloldaliak szinte egyáltalán nem azok (lásd bevándorláshoz való viszonyuk, vagy a mérsékelt jobboldal hozzáállása az őslakos európai népek arányának megőrzésében, ami szintén elégtelen). Jobboldal: hazafiasság. Baloldal: szolidaritás. Ezek a szélek felé menve nőnek.

Kérdező, ezen kockázatos tettek a mentalitásukból adódnak. Pl. még a mérsékelt jobboldal fejében sem fordul meg a revízió, pedig több területet is visszaszerezhettek volna, Antallnak felajánlották Kárpátalját is. De nem, ők inkább hivatalosan lemondtak a revízióról. Románia és Szerbia EU- és NATO-csatlakozását is feltételek nélkül hagyják. És ez csak egy példa.

2016. szept. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
41-es, szélsőséges hozzáállás eddig csak bajt hozott. Amúgy is, miért kell mindig a végletekig elmenni? Miért nem elég maradni a mérsékelt úton?
2016. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!