Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet szavazni...

Berserkakaulrik kérdése:

Miért nem lehet szavazni ügyfélkapun keresztül? Népszavazás, választások, stb.

Figyelt kérdés

(a visszaéléseket hagyjuk figyelmen kívül, ész érveket várok, a banki átutalások is biztonságosak ez is tudna az lenni)


Rengeteg pénzt meg lehetne spórolni, illetve egyszerűbb lenne mindenkinek az élete. Sokkal kevesebb hiba lehetőség, kevesebb bürokrácia, gyorsabb adatfeldolgozás.



2016. szept. 4. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
És akinek nincs nete, vagy csak átmenetileg valamiért nem működik?
2016. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetne, csak meg kéne írni hozzá a szoftvert.
2016. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"a visszaéléseket hagyjuk figyelmen kívül"


Már pedig ne.

Egy online felületen, főleg az ügyfélkapun, arra nincs semmi garancia, hogy tényleg azaz ember ül ott a gép előtt és szavaz, akié az adott felhasználó.

Oké, hogy regisztrálni csak személyesen lehet, de ez csak annyit jelent, hogy 1 embernek 1 felhasználója lehet. Ugyanakkor a családban én is legalább 2 ember jelszavát tudom oda.

Szavazhatnék a nevükben a beleegyezésük nélkül.

2016. szept. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nyilván lenne egy átmeneti időszak, illetve egy előregisztráció, hogy fel lehessen mérni az igényeket. Én csak egyetlen problémát látok, még pedig, hogy lehetne garantálni, hogy titkos legyen. Később ne élhessenek vele vissza, szerintem inkább emiatt nem vetődött még fel.
2016. szept. 5. 08:59
 5/5 anonim válasza:

"Oké, hogy regisztrálni csak személyesen lehet, de ez csak annyit jelent, hogy 1 embernek 1 felhasználója lehet. Ugyanakkor a családban én is legalább 2 ember jelszavát tudom oda.

Szavazhatnék a nevükben a beleegyezésük nélkül."


Szerintem nagyon messze jársz a helyes választól...

2018. ápr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!