Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem érzed megalázónak, hogy...

Nem érzed megalázónak, hogy egy idegen országnak (városnak) csak népszavazással lehet az alapvető jogainkat érvényesíteni?

Figyelt kérdés

Egy szuverén elvileg teljesen független országnak miért kellene népszavazással kérni egy másik várost, Brüsszelt, hogy engedje már meg legyen szíves, hogy ne kelljen millió számú migránst az amúgy is eladósodott országunkba befogadni ?



Úgy tudom nem vagyunk senkinek a gyarmamat. Ez pédaértékű megaláztatás a történelemben. Így érzem. Ferenc Császár halálakor sem engedte Szerbia beleszólnia a saját belügyeibe más országot,most pedig előírnak nekünk X számú migráns befogadását. Ez mi ez? Milyen jogon?


Nem értem miért kellene ide, az európai keresztény-judeo kulturkörrel teljesen szembemenő iszlámban szocializálódott embereket beengedni, akikről azt sem tudjuk milyen priusza van ott ? Miért kellene ide bárkit beengedni letelepedni? Minket ki engedett be? Ők beengednének minket? Adnának vissza nem térítendő állami támogatást=segélyt, mint amit nekik akarnak adatni? Gondolj bele, mi lenne ha te mennél oda, ahonnan ők jönnek ? Kapnál segélyt? Letelepedést? (szerintem megtennének rabszolgának és ez lenne a legjobb dolgod ott)


Olyan elemzéseket olvasok, ami nekem mint nem közgazdász közembernek égnek áll a hajam. Pl [link] ""mondta Csányi Sándor elnök-vezérigazgató az MKT Közgazdász-vándorgyűlésén tartott előadásában. Szerinte nem kellene elijeszteni a migránsokat, mert egyszer majd szükség lehet rájuk"".......""Nem a hitelkínálattal, hanem a hitelkereslettel van gond, az OTP egymaga 1000 milliárd forinttal több hitelt tudna kihelyezni - mondta Csányi Sándor elnök-vezérigazgató " [link]


Továbbá [link] munkaerő lehet itt? Migráns? Úgy tudom, hogy magyarországon nagy a munkanélküliség vagy egy év alatt változott valami ? Sok képzetlen embert tudnának foglalkoztatni élhető bérért?


Nem értem milyen valóságtalajon mozognak ezek az elemzések. Magam nem vagyok közgazdász, de azt tudom hogy sok honpolgárnak most sem adnak hitelt, erre kellenek a migránsok hogy fedezetlenül kapjanak hitelt? Meg dolgozzanak itt, ahol hatalmas a munkanélküliség? Ráadásul ugymond pitizni kell népszavazással, hogy ne kelljen befogadni milliókat? Úgy érzem a világ megtébolyodott. Te hogy vagy ezzel?


2016. szept. 5. 17:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
a népszavazás egy kamu. kötelező betelepítésről szavaztatnak közben ilyesmiről szó sincs brüsszelben.
2016. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
-_-'
2016. szept. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

Ebben a népszavazásban van egy csel. Így szól az értesítő: "Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését"

1. Ha az igen győz, eláshatjuk magunkat, özönleni fognak a hordák.

2. Ha nem-mel szavazunk, akkor is özönleni fognak a hordák, csak a háttérben fogják befogadásra utasítani a kormányt, miközben ők ezt letagadják.

Tehát itt a kérdés kiírása egyáltalán nem megfelelő. Nem az Országgyűlés, hanem az emberek, a nép megkérdezése nélkül ne jöhessenek be. Tudom a nép hatalmazta fel a kormányt a döntésre. De akkor bármit megtehetnek a nép nevében?

2016. szept. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

"Nem érzed megalázónak, hogy egy idegen országnak (városnak) csak népszavazással lehet az alapvető jogainkat érvényesíteni?"


1. Nincs itt semmiféle idegen ország meg város. Brüsszel az EU egyik központi városa, ha úgy tetszik, fővárosa. De nem idegen. Hiszen mi is az EU tagjai vagyunk.


2. Pont hogy nem így kellene jogokat érvényesíteni. Ez a szavazás a Fidesz népszerűségének növelésére jó, hogy előadhassák, mennyire migránsellenesek, és mekkora szabadságharcosok az EU-val szemben.


Bónusz: Az hol alapvető jog, hogy elutasítsuk a menekültek befogadását?

2016. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Nem Brüsszel hanem az Európai Unió írhat elő ilyesmit, és az EUrópai Uniónak mi is tagjai vagyunk és nagy örömmel fogadjuk el a pénzét. Emellett nem ír elő semmi ilyesmit az EU csak a Fidesz hangoztat ilyesmit, azt meg se említve, hogy 1204 menekült befogadása merült fel, ami olyan hatalmas teher lenne, hogy nem megoldható 2 plakátozás között.

Ez a 21. század, hagyjuk már ezt a keresztény-judeo kultúr blablát. Gondolom házasság előtt nem élsz nemi életet és nem használsz óvszert, mert ezek beletartoznak a keresztény kultúrkörödbe.

2016. szept. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Igen, Kérdező, pontosan fogalmaztál "a világ megtébolyodott".
2016. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes, hogy a liberális eszmék mindig fel vannak pontozva. Gondolom ezt a ténymegállapítást is lepontozzák.
2016. szept. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hol vannak itt liberális eszmék Olvasd el pl. ezt: [link]
2016. szept. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A rendszerváltás óta elvileg független Magyarország dolgaiba brüsszel akar beleszólni, hogy nem csökkentheti a saját kormányunka rezsit, hogy idegen afrikai & ázsiai embereket kell ide falvastúl betelepíteni. Nem felháborító ez? Nem kellene közvetlenül brüsszelben tíltakozni?


A népszavazásnak az volt az oka, hogy brüszel nem látta, hogy mi mennyire a kényszerbetelepítés ellen vagyunk, mivel meg sem kárdeztek minket. Ők már a fejünk felett eldöntötték ezt. Meg kellett mutatnia szegény kormányunknak, hogy ez mennyire nem így van. Nem felháborító ez ?

2017. júl. 12. 13:36
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
Egy év alatt se lettél okosabb :D
2017. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!