Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről az elmélet...

Mit gondoltok erről az elméletről?

Figyelt kérdés

Ezt egy másik kérdésben válaszoltam ahol én baloldali beállítottságú vitatkoztam egy jobboldali tipussal. Amikor már ugy gondoltam édes mindegy mit mondok, mivel érvelek, olyan mintha a falnak beszélnék ezt mondtam. Na meg tapasztalatból is tudtam hogy feleslegesen dumálok, hiszen hetek óta teszem ezt főleg Fideszesekkel, semmit sem ér amit mondok, mert arra vár hogy elolvassa és azt sasolja rajta min lehet mérgelődni, ugyhogy minden adattól statisztikától függetlenül ezt mondtam.

Csak nagyon szépen kérem ne tessenek lehuroogni, mert az szokott lenne ilyen kérdésnél az első, jó, lehet erről okosan értelmesen is beszélgetni. Szóval átgndolt véleményeket várok.

A válasz:

"Mondok én valamit neked, kedves 59%-os, és figyelhetnek a Fideszesek, Jobbikosok, meg ugy mindenki aki szerint "Gyurcsány a hibás de tényleg". Ha azt mondjuk valamire hogy "Orbán azt mondta.." vagy "Vona azt mondotta.." akkor 10-ből 2 ember vonja azonnal kétségbe, 6 pedig átgondolja, 2 pedig azonnal bólogat , de a sor legvégen legalább 5 tapsikolni kezd. Ha azt hallod "Gyurcsány mondta.." akkor 10-ből 7 lehurrog, 2 kétségbe vonja, a kettőből egy elgondolkodik rajta, egy azonnal bólogat, s a sor legvégén kb 3 örül kicsit de csak kettő tapsikol.

Gondolom nem bonyolult. Szerintetek miért van ez? Jó ez így? Vajon így hiteles így a közéleti információ halmaz? Sikerül így normális politikai életre vinni ezt az országot? Naná hogy nem...

Amikor Gyurcsányról kiadták azt a bizonyos beszédet hisztit csapott egy rakás ember, addig addig randalíroztak amíg el nem szakadt a cérna és a hatóságok nem tettek drasztikusan megkérdőjelezhetően rendet, akkor elkezdődött valami. Képzeljétek ebben az időben fura de Gyurcsány bármit mondott mindenki azt leste mi benne a hátulütő, vagy azt min lehet mérgelődni. A Fidesz előtt megnyílt a reváns lehetősége, hiszen tudjuk Viktorral hogy is húzott ujjat vele az MSZP? Ő azt mondta még anno a rendszerváltás környékén hogy egyedül a Gyurcsány nevű ember akit érdemes megfigyelni, majd az MSZP Medgyessy bukása után teljesítette Viktor legszörnyűbb rémálmát Gyurcsány megválasztásával. De most kapott egy lehetőséget Viktor hogy leszámoljon vele. El is indult, mivel mindenben azt nézték az emberek Gyurcsányon hogy min lehet mérgelődni, mindenen mérgelődő kampány indult, ami szórnyen manipulatív lett, és marha nagy szerencséje volt. 2006-tól a világgazdaság instabilitása okozott gondjaival küzdött a miniszterelnök, majd 2008-ban a válság majdnem mindent tönkretett. Ezt állandó Fidesz kampány uralta, s végül győzött a válságnak köszönhetően. 2010-től pedig egyre javuló világgazdasági körülmények közt kormányzott , s íme azt nyomta a fejekbe hogy ő aki őriz és megóv a gonosz uralkodása után... . S ezegyre jobban ment, minek után már leszámolt sokak hitelességével, és sikerült elérni hogy azt hiddjék az emberek semmi se sikerült az MSZP-nek hozzá képest. Persze nem egyedül, van a Jobbik, akit érdekes bármennyire is vállalhatatlanul arrogáns nem bánt sennki csak a gyúcsá. Mert a Jobbik folyamatosan a malmára hajtja a vizet azzal hogy Gyurcsány lecsukását hirdeti, Bajnai felelősségre vonásával együtt. Na ugye.. végülis teljesült minden. Az emberek nagy része mára azt hiszi hogy minden rossz forrása a gyúcsá. Hiába hogy nemes egyszerűségű hazugság, senkit sem érdekel, zsigerből levő Gyurcsány gyűlölet meghatározza a politikai szemléleteket, s a politikai jövőnket, és Fidesze s vagy nem Fideszes, nem hiszi el a mi fajtánknak hogy a Feri nem egy eszelős tolvaj diktátor volt, hanem valaki aki meg akarta formálni ezt az országot egy normálisabbra, de az előbbi dolgokból indokolva nem sikerült. A legtöbben ma már elhiszik az egyszerű"hát a gyúcsá a hibás verziót" s gyakorlatilag végignézik tapsikolva hogy a hierarchikus Fidesz párt egy kierarchikus birodalmat épít aminek semmi köze a nyugathoz, s a kelethez se, mindig csak az Orbán körüli környezet érdekei vannak szemelőtt tartva. Vagy ilyenek hogy csak a kormány kampányolhat televízión keresztül... . Ja persze vannak akik a Fidesz vagy a Jobbik nélkül is zsigerből Antigyurcsányisták mint te 59%-os, ezek szintén a Fidesz malmára hajtják a vizet. S közben nagy siker hogy egy hazugságban élünk és nem tehetünk ellene semmit, még csak azt se kérnénk hogy tovább, csak egy iklust hagy vigyen el a Gyurcsány, de nem, ez lehetetlen, ezek miatt.

Na? Szerinted a levegőbe beszélünk? Ja hogy van benne valami.... ez ilyen. Csak tudod mi van ezzel? Minden történetnek két oldala van, és a miénket még senki se mondta el, de szívből reméljük hogy eljön az a nap, amikor lehull a lepel erről és sokan megétik ezt akik eddig nem tették, és akkor majd megnyugszunk. Ennyi. A mi oldalunkat is elmesélheti valaki a történetből előbb utöbb. Csak ám aza gáz hogy most is hiába pofáztam el , tuti hogy 10-ből csak egy akarja átgondolni..."


És a kérdés ha valaki kiváncsi.

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__806..


Szóval van valaki aki lát benne valamit? Találkoztam már emberrel aki ugyanezt gondolta úgy hogy nem is beszéltem neki erről, de én ezt valahol így gondolom.

Ti?



2016. szept. 10. 11:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Te nagyon sötét vagy, ne haragudj!
2016. szept. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, hasnolót vártam elsőre...;)
2016. szept. 10. 11:56
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor azért te is érzed, hogy ez nagy zöldség, amit összehordtál!
2016. szept. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Alain Delon ***** válasza:
10%
Közben meg Vona, Gyurcsány, Orbán meg a többi röhög a markába, hogy jól összeugrasztották a népet, ők meg élnek, mint hal a vízben. Nekik így is jó, úgy is jó.
2016. szept. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Gyúrcsány, meg Medgyessy engedte teljesen eladósodni a népet, és az országot is. Ez tény. Orbán a rosszban is megsegítette a legfontosabbakat, a nagycsaládosokat. Ez is t3ny.Gyurcsány kapasukodik, hogy migránsok millióit fogadjuk be, de az erdélyiek ellen tiltakozott annak idején. Orbán az illegális beváwellen van.
2016. szept. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám hogy zöldségeket hordtam össze, de miért is vártam más reakciót.. . Tudtam .. . Ha feketíteném azonnal bólogatást kapnék ugye? Errőlvan szó..
2016. szept. 10. 12:25
 7/13 A kérdező kommentje:
Az 5# nem zöldség ...? Fényévekkel inkább mint amit elmondtam.... . Akkor azt hiszem mégiscsak érdemems picit meggondolnotok amit elmondtam, s úgy válaszolni.
2016. szept. 10. 12:29
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

1. Ez a fórum ilyen horderejű és ilyen finom szövésű kérdések megvitatására alkalmatlan. Még ha akad is néhány ember, aki hajlandó ezt végiggondolni, a többi ízekre szedi. És ezt tudják, hát hallgatnak.

2. Van itt néhány tárgybeli tévedés, még ha sok vonatkozásban helyesek is a meglátások. Csakhogy ezek rontják a többi hitelét is. a) a rendszerváltás környékén Viktornak fogalma sem volt Feriről azon egyszerű oknál fogva, hogy Feri sem gondolkodott politikában. Akkor "másban" gondolkodott. Fogalmazzunk úgy: a barátjához hasonlóképpen gondolkodott, csak ő távol tartotta magát a politikáról, nem is tud róla semmit az emberek 99%-a. b) a Fidesz kampány sokat ronott az akkori helyzeten, de maradjunk annyiban: Gyurcsány győzte volna ezt egyedül is, pontosabban az akkori MSZP-vel. c) Nincs azaz erőteljes Fidesz kampány, amely képes ilyen célokat elérni, ha nincs hozzá nagyfokú befogadókészség. De van, és ez nem vet jó fényt a társadalom minőségére.

3. Véleményem szerint ma két rendkívül kártékony ember van a színen: Orbán és Gyurcsány. Fontos szempont, hogy szétverik a gazdaságot, hogy lopnak és hazudnak, de ezen egy egészséges társadalom túl tud lenni, mint egy fertőzést kapott amúgy egészséges emberi szervezet. De a lelkekbe ültetett métely, a csalás közszemléletté válása, és az alapvetően gyűlöletre épülő közgondolkodás, no ez több érvtizedre kihat. Ma nagyjából azt mondhatjuk, ha holnap reggeltől nem létezik Orbán és Gyurcsány (és ki ki tegyen hozzá még néhány nevet, mit gondol), akkor semmi sem fog változni. Lesznek új csalók, új megmondók, új hatalommániások. Mert ez rendszer épült ki. És rendszereket csak különleges kegyelmi állapotokban lehet változtatni. Ilyen volt 1945 és 1989. Mostanában ilyen nem látszik.

2016. szept. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

70%-os, tudod értem amit mondasz, de : https://www.youtube.com/watch?v=OXaiUe4RCqk


Másrészt, A Feri nem gondolkodott politikában de sikeres üzletemberként belekerült a magasba 2001 körül ha jól tudom. Dúsgazdagként. Rohadtul nem volt szüksége szétlponi mindent. Ráadásul az MSZP vezetése nem is órült annak hogy a bukott miniszterelnök helyére Feri ment. Ezért adták ki azt a bizonyos beszédet. Feri egy alapvetően nem gazdaság élénkítő, hanem létminimum növelő politikával élt, vagyis a mélyszegények felemelését, és a hétköznapok megkönnyítését szorgalmazta. Ezzel ha végig viszi gond nélkül óriási sikert aratott volna. Orbán viszont jól tta hogy a gazdasági statisztikák, a gazdasági növekedés mindent visz. És idáig az vezette osztatlan elsöprő győzelmét hogy a gazdaságunk a világgazdasággal együtt hanyatlását rá tudta verni Gyurcsányra , mert minden eszköze , lehetősége adottá vált, főleg úgy hogy jópár MSZP tag nem állt miniszterelnökük mellé, az előbbiekben említettek miatt. Tehát azt a beszédet használva, az azt követő zavargásokat használva, a világválsággal, és az erős csalódottsággal, az erős jobboldali lejárató kampánnyal , a karaktergyilkolás majdnem megsemmisítő győzelmet aratott, így jóval nagyobb sikert aratott Viktor mint várta. Majd megette amit eltervezett, a gazdasági növekedés ezután tényleg mindent visz, és 2/3-al bebetonozza magát. Magyarul, aki ennek azt a verzióát hirdeti higy Feri tett tönkre , Viktor helyre akarja hozni, és azért nem élünk még jól me a gyúcsá, azvagy hazudik, vagy elhiszi, de a lényeg ugyanaz, egy hazugságban élünk s mindez a Fidesz javára. De mint mondtam a Jobbik is hajtja a malmára a vizet, a gyurcsányellenes kampányaival, és többek kózt ezért nem bántja őket eléggé a Fidesz propaganda, meg azért mert amíga vállalhatatlanul arrogáns Vona, vagy a pökhendi Morvai krisztina a másik legnépszerűbb oldal addig a Fidesztől nem tágít a szavazója. De ez más napra tartozik.

Szóval nem gondolnám hogy hiteltelen amit állítok, ezek mellé annyit mondanék hogy kevesen tudjuk ezg, de reménykedünk. És ha valaki ezt egy kicsit megpróbálja átgondolni annak annyit tudnánk mondani hogy nem kérünk sokat, csak egy kis bizalmat, hiszen ha koalícíos kormány alakul legközelebb nem biztos hogy ő még lesz miniszterelnök, de bizalmat kérünk. Joga van ezt tisztázni.


Nem gondolom hogy hiteltelen, de még most is úgy tartod?

2016. szept. 10. 15:01
 10/13 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam hogy mert azt lehet mondani hogy a gazdasági növekedés nem egyre magasítása,hanem stabilra állítasa mellett az életszínvonalat könnyebben lehet növelni, mint a gazdasági növekedést erőltetve, ezen az úton kivánt menni. El is indultunk s közben a cél inkább nyugatra mint keletre , nyilván nem elfeljtve a keleti előnyt sem. Ma viszont csak az eu-t kritizáló izék folynak a tv-ből, amin látod hogy kormány párti. Erre mondtam hogy hierarchikusan gondolkodik többek kózt.

És igen, akkor is volt korrupció, de büntették. Ma bünteteik..? Ilyen is külömbség..

2016. szept. 10. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!