Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Dr. Hetesi...

Mit gondoltok a Dr. Hetesi Zsolt-féle elméletről?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 11:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Mármint túl szélsőséges, vagy reális?
2011. szept. 17. 11:19
 2/10 anonim ***** válasza:

Olyan kiindulásifeltételekkel, amikkel ő számol, és olyan lefutással, igen, reális szerintem.

Sok dolog azonban nem jósolható előre. Lehetséges, hogy amit mond, egy pesszimista forgatókönyv, és nem lesz ekkora gond a váltással.

Hamarosan úgyis kiderül...

2011. szept. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs benne semmi elmélet. Tényeket közöl adatokkal alátámasztva.
2011. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
linkelné valaki, hogy megnézzem? köszi
2011. szept. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2011. szept. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Aki esetleg jobban szeretné olvasni, itt van írott formában is:


[link]

2011. szept. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valami olyasmit olvastam - nem emlekszem, hogy hol - hogy egyenlito kornyeken egy nap alatt annyi Nap-energia eri a Foldet, mint amennyi koolajat egy evben felhasznal a vilag. Azt nem lehetne hasznositani?


A problemat egyebkent senki nem titkolja, a kormanyok sem, pld nemreg volt nemzetkozi konferencia a temaban - igaz, sikertelen.

Ami a politikai okokat illeti, en ugy erzem, a problema inkabb az, hogy a demokratikus allamokban a kormanyokat altalaban 4-5 evre valasztjak. Az ujravalasztasuk pedig a JELEN gazdasagi allapotoktol fugg (mindenutt ilyenek az emberek) es nem attol, hogy mit tesznek a JOVO generaciok erdekeben. Ezert aztan az a kormany, amely becsuletesen keszulne a jovore, feltetlenul megbukna.

Azon kivul - szerintem -egyetlen orszag sem eleg eros ahhoz, hogy EGYEDUL megoldhassa a problemat. Legalabb USA +Kina +Oroszorszag osszefogasa kene. (Ma esek a legjobban szennyezo allamok)

2011. szept. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
15:14 ez egy nagyon jó ötlet.:) Remélem még időben észbe kap valaki...Ha jól emlékszem van egy ilyen mondat: Az 1960 után születetteknek jó esélyük van arra, hogy háború, járvány vagy éhínség miatt haljanak meg. (asszem 2050-re már éreznénk rendesen a dolgokat) Mindez azt jelentené, hogy a mostani válságból már ki sem fogunk lábalni? (Isten óvjon tőle!)
2011. szept. 17. 16:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Én figyelem, amit mond és szerintem igaza van.

De az energiaválságnál még veszélyesebb az, hogy a termőtalaj is gyorsan vékonyodik. Energiát sok mindenből lehet nyerni, talajt nehéz lesz. Soil peak.

A napelemek előállításához van valami anyag, amiből nincs túl sok, persze nem csak napelemmel lehet energiát nyerni. A videók mellett érdemes elolvasni a könyvét, amit két másik szerzővel írt. [link]

Illetve figyelni a honlapjukat: [link]

Aki teheti építsen erős közösségeket és autonóm házat :-)

2011. szept. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon nem szabad elfelejteni, hogy az energia féleség mellett az is fontos, hogy a gazdaság jelenleg csak úgy működőképes, ha folyamatosan növekszik. Ha ezt nem változtatjuk meg, akkor ez tönkretesz bennünket, olajjal vagy anélkül is. Ehhez pedig paradigmaváltásra lenne szükség...
2011. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!