Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy ha Magyarország a háború után a Nyugatra kerül az feltétlenül jobb lett volna? Rosszul is elsülhetett volna!

Figyelt kérdés

Íme egy lehetséges "Nyugati Magyarország":


1970-et írunk.


-A Parlamentben a Horthy-korabeli elit ül, egy két Nyilassal megfűszerezve, akik "valahogy" elkerülték az elszámoltatást 1946-ban. "Valahogy" mindig a Magyar Kisgazdapárt a kormánypárt, koalícióban a Magyar Kereszténydemokrata Párttal


-Az országnak államvallása van, a Római Katolikus, Magyarország mottója az, hogy "Mária országa."


-A cigányok egy dél-afrikai Apartheid-ra hasonlító rendszer szerint szegregálva és kirekesztve vannak a társadalomból


-A legtöbb iskola egyházi. A gyerekeket fizikai, lelki és nemi abúzusok érik bennük.


-Kőbányán és más munkásnegyedekben nem épültek panelek. Még mindig a 30-as évekbeli tákolmány viskókban élnek a munkások, József Attila gyerekkorára emlékeztető szegénységben. Nem létezik munkanélküli segély, se minimálbér.


-Minden befolyásos ember az országban arisztokrata származású


-Akiről megtudják, hogy homoszexuális, azt kényszergyógykezelésre küldik.



2016. szept. 15. 10:52
1 2
 1/16 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Remek mi lenne ha kérdés, a végtelenségig lehetne binyolítani ,az egyetlen különbség köztük az csak annyi hogy mekkora esélye lett volna a megvalósulásának. Mivel a tapasztalat azt mutatja hogy azok az országok amik nyugatra kerültek nem vasztak rá annyira mint mi ezért azt kell hogy mondjam hogy nem túl nagy realitását látom ennek a verziónak.
2016. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A gondolatmeneted ott bukik meg, hogy a Nyugati hatalmak egy valódi működőképes demokráciát alakítottak volna ki, hogy deklarálják a Nyugat felsőbbrendűségét a Keleti blokkal szemben. Ugyanúgy ahogy Nyugat Németországban és Ausztriában történt.


Éppen ebből kifolyólag az általad felvázolt arisztokratikus-teokratikus államberendezkedés nem valósulhatott volna meg.


Továbbá

"Kőbányán és más munkásnegyedekben nem épültek panelek. Még mindig a 30-as évekbeli tákolmány viskókban élnek a munkások, József Attila gyerekkorára emlékeztető szegénységben. Nem létezik munkanélküli segély, se minimálbér. "

Ez meg azért nem valósulhatott volna meg, mert Magyarország nyugati országként nem utasított volna vissza a Marshall segélyt, valamint valószínűleg nálunk is egy osztrák-féle gazdasági szociális rendszer lett volna, ahol létezik kiterjedt szociális háló.


De tudom, Wartburg és pálinka

2016. szept. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért marhaság, mert a fasisztákkal nyugati megszállás esetén is leszámolt volna az ország, ahogy ez meg is történt Németországban. Semmi akadálya nem lett volna a nyugati típusú demokráciának és kapitalizmusnak. Sem a spanyol, sem a dél-afrikai helyzet nem lett volna ráhúzható az országra, hiszen azok nem Európa közepén, nyugati megszállás alatt lettek/maradtak fasiszták.
2016. szept. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg a lakásállomány nyugaton is megújult ebben az időszakban.
2016. szept. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt kérdezném, miért gondolod, mindenképp az általad vizionált rémkép valósult volna meg?
2016. szept. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

jav*miért gondolod, az általad vizionált rémkép valósult volna meg?


Rájöttem, a mindenképp nem kell ide :P

2016. szept. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
28%

Biztos, hogy rosszul sült volna el. Sose tudtunk élni a lehetőségekkel. Azt is elcsesztük volna. Itt van az EU és az ő sok bepumpált pénze. Semmit nem tudtunk vele kezdeni, inkább elloptuk. Lassan Románia lehagy minket, Szlovákia pedig már évekkel előttünk jár.

Ha valaki nekem azt mondja 10-15 éve, hogy Szlovákiában fogok dolgozni 3-szoros pénzért és ezt euroban fizetik nekem, kiröhögöm. Sőt elküldtem volna a francba, mert akkor még ilyen nagy magyar hülye voltam én is.

2016. szept. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tenyleg, Ausztria meg Nemetorszag is pont ilyen volt a 0es evekben!


Ja, nem is.

2016. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Na, itt a Wartburgos flúgos!

Igazad van, komám! És ha a nagyanyámnak kerekei lettek volna, omnibusz lett volna!

2016. szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%
Szerintetek hány féldeci kellett ehhez a kérdéshez?
2016. szept. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!