Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeretsz dolgozni? Mi magyarok...

Szeretsz dolgozni? Mi magyarok hogyan állunk a munkával?

Figyelt kérdés

Emlékszem egyszer a HírTV-s betelefonálós műsorban Csintalan mondta a nagy munkanélküliségről, hogy a magyarok köztudottan nem szeretnek dolgozni és amúgy is x ezer betőltetlen állás (jutalékos vigécesek beleértve) van Bp-en. Ez annak idején beszédtéma volt, hogy mi magyarok nem úgy állunk a munkához és inkább az élet könnyebbik végét fogjuk meg. Ez még a Fideszközeli Hír TV-ben volt és ez volt a jobboldal véleménye. Ez mennyire fedi a valóságot?


Te szeretsz dolgozni ? Ha nem figyelnek, elvégzed rendesen a munkát? Odateszed magad, ahogy kell, hogy haladjon az ipar? Időben beérsz, nem késel ? Az ebédidőt nem húzod el ? Nem tartasz túl gyakran cigi szünetet?


2016. szept. 17. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Minden vágyam...
2016. szept. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Én nem szeretek dolgozni, de muszály így dolgozom.

Magyarországon sokan azért nem szertnek dolgozni, mert megtehetik.

Nem kéne ennyi szoc segélyt meg mindenféle jutatásokat adni, és akkor mindenki kénytelen lenne dolgozni.

Persze van aki inkább lopni jár(na).

Például a cigányok köztudottan nem szeretnek dolgozni.

De nem azért mert link söpredék, hanem azért mert "Ilyen a kultúrájuk"

2016. szept. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Szeretem a munkám, szép szakmám van. Csinálni is szeretem de nem itt ahol most dolgozok..

Ahol tudják ott húzzák le a bérem. Készpénzt alig kapunk, kiszúrják a szemünket a Erzsébet utalvánnyal meg szép kártyával. Ha szólok, hogy kell egy új szerszám húzzák a szájukat, de elvárják, hogy a munka kész legyen. Mondanom sem kell, hogy főnökség kb fürdik a pénzben.Ha őket nem érdekli a termelés akkor engem miért érdekeljen? Szóval amíg így állnak a munkánkhoz addig nem, nem szeretek dolgozni.

2016. szept. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, hogy nincs értelme a munkámnak, ráadásul nem is vagyok halálra fizetve. Ha tudnék vállalkozni és látnám az eredményét (nem csak monetáris szempontból), akkor sokkal szívesebben dolgoznék.


Így viszont csak bejárok (időben), eldolgozgatok 50%-on (se), az ebédszünetben is kényelmesen adom elő magam, aztán várom a munkaidő végét. Mérnök vagyok egyébként és eléggé kreatív lenne a szakmám, csak a közszféra nem az a hely, ahol nagyon ki tudja magát élni az ember. De tervezem, hogy pár éven belül váltok; mert ha nem keresek más lehetőséget, akkor el fogok tűnni a süllyesztőben.

2016. szept. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szeretek dolgozni, jobban mint nem dolgozni. Sokat voltam munkanélküli, nagyon unalmas volt, nem volt mi lefoglaljon. 1,5 évvel ezelőtt találtam egy munkát, nem mondom, hogy a legjobb munkahely a világon, de teljes testemet, tudatomat lefoglalja arra a nyolc órára, és nekem pont ez kell.
2016. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A hasznos munka, amitől neked jobb lesz, az oké. Gürizni azért, hogy valami Habonynak a zsebét tömjed, az nem oké. ilyen egyszerű.


Mivel itthon szinte kizárólag az utóbbi fordulhat elő, ezért van, hogy a "magyarok nem szeretnek dolgozni". Tökre megértem őket. Érdekes, hogy aki kimegy külföldre, az meg dolgozik, nem a külföldön élő magyar munkanélküliekről szól a sajtó.

2016. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!