Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő után váltanál...

Mennyi idő után váltanál munkahelyet ahol nem szeretsz dolgozni és gyengén is fizet és a légkör sem túl jó, hogy ne tűnj "jobhoppernek"?

Figyelt kérdés

Nyilván állásinterjúknál nem túl pozitív ha mondjuk 2 év alatt volt valakinek 5-7 munkahelye. De ha rossz a munkahely akkor mennyi idő után mennél tovább?


Mindezt szakmával, azonos területen belüli munkahelyekre gondolok.


2015. dec. 2. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt.
2015. dec. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És beírsz 2-3 hónapot az önéletrajzba? Akkor már érdemesebb fél évet kihúzni valahogy, az már talán komolyabban vehető karrier+beírandó munkahelyek szempontjából.
2015. dec. 2. 11:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam még olyan helyen, ahol 3 hónap a próbaidőm. Ha szar a hely, az kiderül két hét alatt, azt meg nem írom bele a CV-be.
2015. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1-2 hónapot adnék azért neki, hogy ne csak a kezdeti benyomások legyenek, valószínűleg a próbaidő vége felé mondanék fel.


Olyan meg nincs, hogy egymás után 4-5 munkahely nem válik be, akkor már erősen elgondolkoznék, hogy esetleg nem csak velük van a baj.


Egyszer meg belefér.

2015. dec. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elmehetsz kb. bármikor, egy-egy ilyen belefér, a lényeg az, hogy több ne legyen, az lesz gyanús, amikor valakinek 2-3-nál több olyan van, ahol 1-1,5 évet sem húzott le, akkor már elég gyanúsan néznek rá következő helyen.


Amúgy próbaidő alatt érdemes, ha van hova, ez esetben még lehet, hogy CV-be sem érdemes beírni. De ha később mész, az sem gond, amíg nem lesz több ilyen ugrálás.

2015. dec. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem eddig egy ilyen melóhely volt, ahol nem éreztem jól magam és próbaidő alatt eljöttem. Azt már nem írtam be a CV-be. Így van egy 2 hónapos lyuk az önéletrajzban, de azt senkit nem fog zavarni :) annyira időre nem kérdeznek rá.


Amúgy ha minimum mindenhol 2 évet lehúzol és ha legalább 1 helyet fel tudsz mutatni ahol viszonylag sok időt eltöltöttél (mondjuk 5 év), akkor már nem is vagy jobhopper.

2021. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Mi ez a jobhopper marhaság? Melyik rabszolgatartó főnök találta ki?


Valaki elmagyarázza nekem, hogy miért jobb ha egy motiválatlan munkavállaló évekig rontja valahol a légkört, és saját magát, minthogy még időben (próbaidő alatt) könnyes búcsút vegyünk egymástól, aztán minden megy tovább?


De tényleg, ha valaki EGYETLENEGY érvet felhoz erre a jobhopper hülyeségre, hogy miért lenne ez hátrány, annak elismerésem.


Ha meg próbaidőn felmondasz, azt a helyet csak akkor írd be a CV-dbe, ha minimum egy Microsoft, Google, vagy vmi nagyon menő hely. De még akkor se, mert csak kérdéseket szül.

2021. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!