Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha létezne a világegyetemben...

Gotland kérdése:

Ha létezne a világegyetemben olyan értelmes faj, mint az emberiség, és egy természetikatasztrófa elől menekülve biztonságos helyet keresnének, és menedéket kérnének a Földön, akkor beengednéd, vagy a sorsára hagynád őket, hogy keressenek más bolygót?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom sokak ingerküszöbét feszegetem a kérdéssel, direktben. - de persze természetesen a kérdés témája csak eszembe jutott, mindennemű hasonlósága a valósággal, csupán a véletlen műve.


Miért engednéd be/ Miért nem engednéd be őket?



(A természeti katasztrófát direktben egybeírtam, így fért ki a kérdés.)


2016. szept. 19. 13:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen befogadnam oket. Az emberiseg elkepzelhetetlen technologiai fejlodes reszese lehetne.
2016. szept. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ha kulturáltak, akkor jöhetnek.
2016. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%

négyes vagyok


# 9

"Multikulturalizmus lényege, hogy több kultúra van jelen."

"Ha valakinek böki a csőrét a betyárruhám, akkor sajnálom, ez van."


Igen, tudom mi a multikulturalizmus. És én azt mondom, hogy én képtelen lennék olyan helyen élni, ahol ennyire eltérő kultúrájú emberek élnek. Szimplán nem érezném jól magam ott. Szeretem a hozzám hasonló embereket. Nincs bajom tőlem eltérő emberekkel sem. Csak hosszútávon zavarna. Ennyi.

Szóval ha valaki elköltözik, és a befogadókat nem zavarja, hogy ő más, másként viselkedik, más kultúrkörből jön, aminek látható jelei vannak, akkor oké. Befogadják.

De ha hozzám jön valaki, és engem zavar, hogy ő más, akkor vagy változzon meg, vagy menjen tovább olyan helyre, ahol szívesen látják. Aki vendég, az ne követelőzzön. Mert ahol én lakom, ott az én szabályaim érvényesek.

2016. szept. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én a befogadásukra szavaznék, legalábbis ideiglenesen, amíg meg nem erősödnek annyira, hogy tovább tudjanak menni, új, lakatlan bolygót keresni maguknak (hiszen ha idáig eljutottak, akkor tovább is tudnak menni valahogy).


Hogy miért? Mert ez az egyetlen morálisan vállaható döntés. Amikor a mi bolygónk lesz végveszélyben (mert már annyira szétbarmoljuk, vagy csak kezd kihűlni a nap), lehet, hogy pont ők fogják viszonozni a szívessget.


Persze ha nagyon sok földönkívüliről volna szó, nem engedhetnénk be mindenkit. De mondjuk a lakosság 0,01%-áig elmenően röhögve kibírnánk, hacsak nem vagyunk érzéketlen, IDEGEN-gyűlölő ( :-) ) állatok, és Orbán nem írat ki egy elmebeteg népszavazást majd arról is.

2016. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
9%

Inkább örülj, hogy figyelmeztetlek.

Nem elég, hogy egész nap a migránsokon lovagolsz, még ha épp nincs semmi, akkor is ilyeneken fantáziálsz :D

Nem vagy beleőrülve, áhh dehogy.

2016. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

"Fiasstyúk nevű felhasználó válasza:


Ha kulturáltak, akkor jöhetnek."


Ez a kedvencem:DD Fiastyúk! Ha most visszamegyünk a kérdés valószínűsíthető gyökerére, vagyis a migránsokra, ott is kulturáltak. Pont ez a baj sokak számára! Hogy saját kultúrájuk van!:D

Szóval igen, kulturáltak lennének a földönkívüliek. A farkukat lóbálva köszönnének, a hátsónkat szaglásznák, vizelettel mosnák a járdát, mert az ő kultúrájukban ennek megvan a hagyománya és egy lábon pattogva, zümmögve, óbégatva járkálnának az utcán, mert nekik ez a normális. Kulturáltak. Ez megfelel?:DD

2016. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Bele kellett volna foglalni ezt is a népszavazási kérdésbe. Egy kalap alatt elintézhettük volna ezt is. "Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését? Akarja e hogy a világegyetemből más fajok is betelepülhessenek a Földre?
2016. szept. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17es, ha úgy nézzük, ha az EU intézi a földönkívüliek betelepítését, akkor az eredeti népszavazási kérdés arra is vonatkozhat:D
2016. szept. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Túl sok sci-fit nézel! :D


Mellesleg attól függ milyen szándékkal jönnének, de ha fejlettebbek lennének technológiailag (is) akkor csak a szándékaikon múlna mi lenne utána.

2016. szept. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#8:Tartok tőle,hogy annyira erkölcsös faj,amely inkább kihal,mint hogy túlélése érdekében elfoglaljon egy bolygót, legfeljebb a fantasztikus regényekben létezik.
2016. szept. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!