Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha létezne a világegyetemben...

Gotland kérdése:

Ha létezne a világegyetemben olyan értelmes faj, mint az emberiség, és egy természetikatasztrófa elől menekülve biztonságos helyet keresnének, és menedéket kérnének a Földön, akkor beengednéd, vagy a sorsára hagynád őket, hogy keressenek más bolygót?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom sokak ingerküszöbét feszegetem a kérdéssel, direktben. - de persze természetesen a kérdés témája csak eszembe jutott, mindennemű hasonlósága a valósággal, csupán a véletlen műve.


Miért engednéd be/ Miért nem engednéd be őket?



(A természeti katasztrófát direktben egybeírtam, így fért ki a kérdés.)


2016. szept. 19. 13:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem kezeltesd magad, ez már beteges.
2016. szept. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ez egy egyszerű kérdés és senki sem szurkálja a hátsódat villával, hogy csak azért is válaszolj.

Az, hogy lusta vagy gondolkodni a válaszodon az még nem (nagyon) probléma, de, hogy ennek ellenére ezt mégis benyögd ide, az már szánalmas.

2016. szept. 19. 14:10
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz a kérdés, nekem tetszik!:D


Mindazonáltal a válaszom nem tudom:D bocs:D


Ugye itt felvetülhet egyáltalán a férőhely, mint kérdés, hiszen a bolygónk kezd erősen túlnépesedni, a források meg merülnek... ha megjelnik egy egész faj, az jó eséllyel lesz vagy kétmilliárd fő.. hát az szopacs:D


Ha csakúgy beállítanak, hoznak egy technológiát. Kérdés, hogy ezt hogy tudjuk integrálni. Ha megjelenik egy technológia, amihez hozzá sem tudunk szagolni, akkor azt okosan el kéne rakni későbbre, amíg fel nem növünk hozzá, ez viszont nehezen megvalósítható, nagy eséllyel mindenki ráharapna és mielőtt felocsúdnánk, hajba kapna mindenki mindenkivel..

illetve a vendégfaj a technológia ismeretében előnyt élvezne, hiszen csak ők tudnák használni és tanítani. többet tudnának a világról és esetleg bele is szólnának a FÖld működésébe, hisz ők már átéltek egy katasztrófát, nem akarnának mégegyet átélni, vagyis ha kell, agresszívan átvennék a hatalmat, csak hogy megmentsék a bolygót a katasztrófától. És ez nem lenne rossz, hisz javunkat szolgálná, de jönne a "A föld nem gyarmat! Idegenek ne dirigáljanak!" gondolatmenet.. ami feszültséget szítana...

Illetve ha a vendég faj hatalomra kerül és általuk elkerüjlük a katasztrófát, kérdés, hogy ott maradnának e... Szükség van-e egyáltalán külön egységben gonolkodni, hogy "idegenek" és "helyiek", ha már a katasztrófát együtt kerültük el, ráadásul az ő jóvoltukból?


Én nem vagyok rasszista, ennyit tudok mondani, nekem mindegy, hogy valaki fehér, barna, sárga, zöld vagy kék... a többit viszont nem tudom. Meg kell, hogy hallgassuk egymást, de nem számítón és saját érdekek által vezérelve, mint ahogy manapság (minden) politikus teszi. Csak.. figyelve..

2016. szept. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

Ha a beengedésük nem jár a saját földi lakosság pusztulásával (mert mondjuk rossz szándékúak, vagy csak szimplán annyian vannak, hogy nem marad étel), akkor persze, jöjjenek. Bizonyos szabályokkal. Például, ha már mi voltunk olyan jófejek és beengedtük őket, akkor hálásak lehetnének annyira, hogy beilleszkednek. Ha csak tíz évre jönnek, mert utána továbbmennek, megígérik, és tényleg, akkor addig még a különbözőségeket is (ha vannak) el lehet tűrni, egy bizonyos fokig. Mert utána úgyis elmennek.

Én sem adnám fel a kultúrámat, mindenemet, ha kimennék három évre külföldre dolgozni. De ha már nem jönnék haza, akkor muszáj lenne. A saját és a befogadó ország érdekei miatt is. Ez az ára.

2016. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Nem mindegy, hogy hányan jönnek, mivel a Föld befogadóképessége véges. Nincs értelme megmenteni senkit, ha cserébe mind itt pusztulunk.
2016. szept. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
5%
Ha eljutnak addig, hogy ide jöjjenek akkor fejlettebb technológiával bírnak, amiből hasznot lehet húzni és ha ráadásul nem szeretik a muszlimokat akkor 1300 főnél több idegennek is menedéket adhatnánk.
2016. szept. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

Ha eljutnak idaig, akkor olyan szintu technologiaval rendelkeznek, ami sokszorosan az emberiseg felett all.


Ergo nem is fogjak megkerdezni hogy johetnek-e...

2016. szept. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Jelen példánkban megkérdeznék, mert annyira erkölcsösek, hogy még a kihalásuk árán sem kockáztatnának meg egy szuperháborút egy másik fajjal. - Vagy pedig azért kérdeznék meg, mert olyan szinten fogytán vannak a készleteiknek, hogy már nem lenne esélyük győzni, még a fejlettebb technikájukkal sem. Álmodja meg mindenki, hogy miért nem, de maradjunk a kérdésnél.

Szóval a lényeg, hogy megkérdeznék, és nem lenne konfrontáció a két faj között nemleges válasz esetén.

2016. szept. 19. 14:32
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

4es, ez egy nagy és általános tévedés, hogy ha más kultúrából jössz, akkor fel kell adnod a saját kultúrádat. Multikulturalizmus lényege, hogy több kultúra van jelen. Nagy általánosságban az embereknek tökmindegy, hogy a másik kihez imádkozik és mikor és hol. Ugyanúgy mindegy, hogy mit eszik,v agy mit nem eszik meg. 90%-ban szintén mindegy, hogy mit hord. Persze, ne takarjon ki egyes részeket, és takarjon ki másik részeket:D de ebben lehet konszenzusra jutni. Ha létesíthető kommunikáció, akkor mindegy milyen nyelvet beszél alapból a másik.


Innentől kezdve csak türelem és elfogadási képesség kérdése az egész. Ha én kimegyek Mexikóba és minden áldott nap a kertemben bográcsban főzök meg egy egész disznót, miközben lovon ülve íjászkodom, addig teljesen mindegy milyen kultúrát képviselek. Amennyiben nem lövök át a szomszéd kertjébe, vagy nem ütöm ki az ablakát karikásostorral:D

Ha valakinek böki a csőrét a betyárruhám, akkor sajnálom, ez van. Ha a bajszom méretétől nem lehet azonosítani, hogy ki vagyok, az viszont jogos, abból le kell adni, hisz ez alapkövetelmény. De a többi, mint írtam...

Multikulturalizmus. Nem Több kultúrából érkező és egy kultúrát űző emberekről szól!

2016. szept. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy mire akar kilyukadni a kérdés, de azért beszállok a játékba.


Egy idegen faj befogadása, amennyiben nem lehetetlenítené el a mi életünket, elképzelhetetlenül nagy előnyökkel járna. Egy olyan faj, ami képes fényéveket utazni, utána pedig élve ideérni, olyan messzire előttünk van technológiai fejlettséget illetően, hogy a kérdés igazából csak formaság. Ha nem engednénk, akkor elvennék a bolygónkat.

2016. szept. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!