Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez fizetési hajlandóság, vagy...

Ez fizetési hajlandóság, vagy kiskorú veszélyeztetése? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
2010-ben hosszas különélés után végre elváltam a férjemtől.Mivel többszöri kérésemre sem fizetett a gyerek után tartásdíjat,így kértem a bíróságon ennek a megállapitását is.Jogerős végzést követően sem fizetett egy fillért sem.Így igényeltem az állam által megelőlegezett tartásdíjat,amit a gyámhatóság hosszas utánjárást követően folyósitott a gyermek részére.Amikor a volt férjem ezt megtudta,azonnal feladott egy részletet,amivel automatikusan leállitatta az állami folyósitást.A törvény szerint ha a kötelezett minimum 50%-ig teljesit,felfüggesztik a megelőlegezést Persze a következő havi (jan)már nem jött meg,de viszont én sem kapom 6 hónapig.A gyámhatóságon javasolták,hogy jelentsem fel kiskorú veszélyeztetése miatt,mert egyértelmű az aljas szándék.Ez valóban kiskorú veszélyeztetése?Mert akkor megyek a rendőrségre. Köszi a válaszokat.
2012. febr. 1. 09:35
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Ezt most miért tőlünk kérdezed? A gyámhatóságon gondolom több ilyen esettel is találkoztak, ők tudják.
2012. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

andizsuzsi-nak

Azon egyszerű okból kedves kommentelő,mert ettöl sokkal bonyolultabb kérdésre is már adtak emberek jó ötleteket itt ezen a fórumon.Gondolom nem zavar,hogy megkérdeztem mivel ez egy ilyen oldal.

2012. febr. 1. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Neszójjábe Andizsuzsinak!
2012. febr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Furcsa törvények vannak ebben az országban,az biztos.Én tapasztalatból tudom mennyit kell talpalni,hogy az ember valamit elintézzen.Főleg az ilyen gyerektartás ügyeket.Egészen biztos,hogy ez erre megy ki,hogy az állam ne előlegezzen tovább legalábbis egyenlőre.Jelentsd fel,mert valóban megérdemli.Így van,pontossan a gyerek megélhetését veszélyezteti a jog adta lehetőséggel (sajnos).Feltételezem amikor feladott egy részletet tudta jól,hogy a következő már nem lesz postázva.
2012. febr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen idióták minek kommentelnek ide?
2012. febr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha gyorsabb ügyintézést akarsz akkor a bíróságra menj egyből, tapasztalatból mondom, hogy a rendőrségnél sokáig elhúzódik az ügyintézés és végül úgyis átadják az ügyészségnek az ügyet.
2012. febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2012. febr. 1. 10:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Tartás elmulasztásának vétsége miatt tehetsz feljelentést, de egyébként jobb ha érdeklődsz a lakóhelyed szerinti rendőrségen nincs-e eljárás már folyamatban.

Ugyanis ha a tartásdíjat az állam megelőlegezi, akkor a gyámhivatal köteles hivatalból megküldeni az ügyészségnek az iratokat, aki azokat megvizsgálva hivatalból nyomozást rendelhet el tartás elmulasztásának vétsége miatt.

2012. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!