Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire igaz magyar meg...

Mennyire igaz magyar meg hungarista az, aki a több pénz reményében kimegy külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Kisvárosban lakom, bár ez mindegy is.

Van egy régi osztálytársam, már 15 éve is ezt az ideológiát vallotta, Nagy-Magyarország, és hasonlók.

Évente 1x-2x jön haza, ilyenkor mindig tölt fel facebook-ra családi képeket.

Most épp szülinapoztak, és Nagy-Magyarországos tortát kapott.

Máskor is oszt meg ezzel, meg Trianonnal kapcsolatos idézeteket, képeket.

Nem csak facebook-harcos, beszélgetés közben is jelzi, hogy ő aztán egy igaz magyar.


De ha valóban az, akkor miért megy külföldre?

Egyértelmű, hogy ő is pénzből él, ez nem is kérdés. De ő most Németország gazdaságát lendíti előre.

Tényleg jó szakember egyébként, jól is keres.

De ha ennyire nagymagyar, akkor miért nem a saját hazáját próbálja kihúzni a szrból, mikor köztudottan hiányzik itthon a jó, szakképzett munkaerő?

Vagy miért nem a Felvidéken, vagy más, régi magyar területen munkálkodik a gazdaság fellendítésén?

Szóval a pénz győzött?

Az ilyen ember akkor miért okoskodik állandóan, hogy vesszen Trianon, és hasonlók?

Egy német munkahely sehogy sem járul hozzá ahhoz, hogy újra nagy és erős nemzet legyünk.

Nem akarok konfrontálódni a sráccal, de valahogy szívesen a tudtára adnám, hogy ebből nem a magyarsága, hanem az ostobasága jön le.


2016. szept. 20. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Szóval a hazáját egy idegen országban nem szeretheti?
2016. szept. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Azért tényleg elég gáz. Nekem is vannak ilyen ismerőseim, akik még nagy magyarok voltak régebben, és most Ausztriában vagy Angliában mosogatnak. Én is külföldön tervezem az életemet, de sosem voltam ilyen hungarista mert impotens baromságnak tartottam az egészet, és amint látod az is.
2016. szept. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De szeretheti a hazáját.

Szerintem érthetően leírtam, mire gondolok, de semmi gond, ha nem sikerült felfogni.

Vagy jobban esik trollkodni?

Ha szereted a hazádat, akkor sosem tagadod le, büszkeséggel mesélsz róla, esetleg meghívod magatokhoz a más nemzetiségű munkatársakat. Ha valahol valami magyar vonatkozású siker van, akkor azt osztod meg facebook-on.

Pl. ha Angliában mosogatsz, akkor is büszke vagy a magyar olimpiai érmekre.

De a hungarizmus egy kicsit több ennél.

Ha vissza akarja csatolni Erdélyt, ha Nagy-Magyarországot akar, akkor nem a német államkasszát kell gazdagítania az adójával, és nem a német őstermelők áruját kell megvennie a piacon.

Gyakran halljuk itthon, hogy vegyünk magyar árut, mert a magyar termelő itthon adózik, itthon marad a pénz.

Ha a srác Németországban adózik, és a piacon Klaus bácsi paradicsomát veszi meg, akkor hogy lesz ebből újra Nagy-Magyarország?

2016. szept. 20. 20:25
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem a külsőségek számítanak. Nekem nincs címeres kulcstartóm, nagymagyarországos tortám, nincs ilyen kitűzőm, és társaságban sem domborítok állandóan, hogy mekkora magyar vagyok. De Magyarországon élek, itt fizetek adót, itt költöm el a bevételemet. Vállalkozóként itt adok munkát hét magyar embernek. A boltban elsősorban a magyar élelmiszert keresem, építőipari anyagokból, amivel dolgozunk, a magyart veszem, és az ügyfeleimnek is azt ajánlom. Magyar benzinkúton tankolok, és még sorolhatnám. Külsőre pedig egy teljesen átlagos ember vagyok, ismerem és tisztelem a történelmünket is, de még soha nem írtam ki sehova, hogy vesszen trianon, viszont egy alapítványon keresztül támogattam már kárpátaljai gyermekek könyv és tanszer beszerzését. Lehet normálisan is "nagy" magyarnak lenni, nem sértve és nem bántva senkit.
2016. szept. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
11%
Lehet, azért mert egy hungaristának is fontosabb a családja jóléte, mint Erdély ide-oda csatolása? A troll te vagy a kérdéseddel.
2016. szept. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem is gáz és nekem több ilyen ismerősöm is van, sőt a legdurvább, h olyan is van, aki már kint élt, amikor hirtelen nagymagyar lett és folyton posztolta, h itthon lopnak a romák és egyéb bűncselekmények, stb. Majdnem elküldtem a büdös francba. Szerintem ez egyébként egy ilyen honvágyszerű dolog a külföldön élő magyaroknál.
2016. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A srác létező személy, és az, hogy mi valaha osztálytársak voltunk, illetve jelenleg külföldön dolgozik, és nekem feltűnt ez az anomália, mégis miben befolyásolná az életem boldogságát?

Az emberben megfogalmazódnak sokszor olyan kérdések, amik más emberekről szólnak, és ez így van rendjén. Biztos te is gyakran felteszed a kérdést, hogy XY ezt vagy azt MIÉRT csinálja.

2016. szept. 20. 20:59
 8/14 A legböszmébb Feri ***** válasza:
86%

"Egy német munkahely sehogy sem járul hozzá ahhoz, hogy újra nagy és erős nemzet legyünk."


Az adócsaló Jóska&Pista BT. nyilván hozzájárul a minimálbérrel, 4 órás bejelentéssel, borítékos pénzzel,ki nem fizetett túlórákkal. Nem vagy te egy kicsit hü...naiv?

2016. szept. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%
Ez gáz ! Ha annyira szereti a hazáját, legyen szolidáris velünk és maradjon itt szenvedni együtt.
2016. szept. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

# 8


Abszolút igazad van.

2016. szept. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!