Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is elégedetlenkednek...

Miért is elégedetlenkednek sokan az itthoni életszínvonal miatt?

Figyelt kérdés
Azok, akik itt siránkoznak, hogy "Magyarország milyen rossz", meg "el kell menni innen minél hamarabb" és hasonlók, de mégis simán összedobnak 30 millió forintot egy olyan idétlen viccpárt idióta kampányára, mint a kétfarkú kutyapárt, azok mégis miért is nyafognak? Amíg ilyen baromságokra van pénz, addig igen is normális életszínvonal van itthon.
2016. szept. 24. 12:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
92%
Pont a kérdéseddel igazolod, mennyire nincs normális életszínvonal itthon. Mert ha te egy országos politikai kampányra sokallsz 30 milliót, akkor tényleg nagy bajok vannak.
2016. szept. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért "siránkozok", mert pl. Ausztriába kell mennem fényképezőgépet vásárolni, mert itthon ugyanaz a gép 50 ezerrel többe kerül.


Vagy azért "siránkozok", mert Szlovéniában kell nagy bevásárlást tartanom, mert érezhetően alacsonyabbak az élelmiszerárak.


Ausztriában az átlagbérek 4x, a Szlovéniában pedig ~2x magasabbak, mint itthon. Ezért vagyok elégedetlen.


Mellesleg ki a tökömet érdekel egy viccpárt? Gondolom volt pár tehetősebb támogatójuk és abból jött össze a 30 millió. Ettől még a magyarok csórók és drága itthon minden.

2016. szept. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, de én most jobban meg vagyok elégedve az életszínvonalammal mint 5-10 éve.


Vettem egy autót, igaz "használtan" pár km-ert volt csak hajtva, de fele annyiért mint ha új lett volna és 3 éve semmi baja nincs.


A lakásomról lassan letelik a hitel, nyugodtan letudok ülni este egy sörre meg egy cigire a teraszomon. Nem keresek sokat, de párommal együtt annyit igen, hogy azt mondjam, h megtudunk élni.


Nem az élet színvonallal van baj szerintem, hanem az emberekkel. Illetve azt látjuk, h mi van nyugaton, de nem akarunk fejlődni csak elvárjuk, h legyen az ami nekik. Erre a példa a tudásunk, ami elég alacsony. Nekem sincs diplomám, mert akkoriban úgy ment, h csak az elit mehetett, de van helyette 2 szakmám, amivel rengeteget kell dolgozni.


A hangsúly azon van, h amíg csorgatnám a nyálam az új ájfon7-re és a 140 cm-eres tévékre, addig se dolgozom. 8-10 órát ledolgozok helyette és elboldogulok a kínai okostelefonommal. Szerintem ez könnyen teljesíthető.

2016. szept. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha megyek az utcán és adók egy hajléktalannak 2000 forintot én már kulák vagyok, aki milyen jogon panaszkodik, jól él, mit képzel magáról?

Gondolom a válasz nem. Na akkor miért más a helyzet, ha ezt a kétezer forintot nem egy hajléktalannak adom, hanem egy mozgalomnak vagy pártnak?

2016. szept. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
És ez miért baj?A kormány klapátkampányában is benne van az ő pénzük is,csak azt nem önkéntesen adták.Amúgy meg,ha ezen le tudod mérni,hogy milyen nálunk az életszínvonal,akkor nagy "mágus" vagy.
2016. szept. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!