Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az elbukott népszavazásnak,...

Az elbukott népszavazásnak, lesznek "negatív" következményei? Felemelt kvóta?

Figyelt kérdés

Most lesz ugye népszavazás a migránsokról. Teljesen egyértelmű, hogy a szavazás eredményéről a világ tudni fog. Egyáltalán nem mindegy hogy otthon maradunk vagy felelősen döntünk. Egy szavazáson, azt kell mérlegelni ami benne van a szavazólap szövegében, teljesen mindegy ki alkotta meg a népszavazást vagy hogy a másik politikai oldal, hogyan buzdít. Az számít, te hogyan gondolkodol a migrnánsokról vagy tévednék?


Szerinted kellenek ide muszlimok ? Tudtad, hogy a siíták és a muszlimok, két ellenséges arab tábor egymást is robbantgatják és ezt csinálják a világon mindenhol, bárhol is élnek, akár hazájuktól ezer km-ekre? Ha végiggondolod a társadalmi következményeket, szézezer migráns betelepítése után jobb lesz a mostaninál ?


Én úgy gondolom, hogy ebből a népszavazásból, fognak referenciát venni a világon. Ha most a többség otthon marad, mindenki azt fogja gondolni, az európaiakkal bármit le lehet nyeletni, mert úgysem érdekli őket révén, hogy az egész nyugat európában élők társadalmi szocializűciójukban, szokásaikban azonosak velünk, így az eredményt is lehet rájuk vonatkoztatni, az EU pedig, lehet hogy most még csak migráns tízezreket ír elő kvótának, de ha megerősítő eredménye lesz a szavazásnak, úgy értelmezik, hogy nincs az egész társadalomnak ellenére egy kényszerbetelepítés és rögtön vagy egy folyamat keretében felemelik a kvótát akár milliós nagyságrendűre, hisz kinyílvánítottuk demokráciában a véleményünket.


Szerintem a mostani népszavazás tévesen arról, szól, hogy kik kezdeményezték azt és melyik politikai párt mivel kampányol. Nem pedig arról, ami valójában a kérdés a népszavazáson. Te mit gondolsz erről?


2016. szept. 29. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem lesznek kérdező. De már nem egyszer világossá tették, hogy nincs tervben semmiféle kvóta...szóval ennyi értelme van az egész cirkusznak...meg a kérdésednek.
2016. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Azt gondolom, hogy mindenki jogosan tojik rá, ha a kormány a letelepedési kötvényes bűnözők beengedéséről nem tart népszavazást. Ja, hogy abból kiválóan megy a mutyi. Azzal is jogosan tojik az egészre mindenki, hogy egymilliárdszor fontosabb magyar ügyekben nem hogy nem akart a kormány népszavazást, de mindent meg tett nehogy legyen. Nyugdíj, Paks, a magyar alkotmány...nem fontosabb neked egy kicsit? Akkor sajnálunk.
2016. szept. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem lesznek negatív következményei. Lássuk be, ami Magyarországon történik, annak európai szinten marginális a jelentősége. Akár érvényes a népszavazás, akár nem, mindenképp csak egy rövid cikk lesz belőle a nyugati lapok sokadik oldalán. Ráadásul ez egy "kvótanépszavazás", a kvóta ötletét pedig elvetette az unió, ezzel okafogyottá vált az egész. Tehát ha félretesszük, hogy mit gondolunk a közel-keleti emberekről (nekem alapvetően jó tapasztalatom van velük, de ez nem ide tartozik), akkor két dolgot érdemes figyelembe venni:


1. A népszavazás eredményének nem lesz hatása az európai politikára.


2. Hogy jönnek-e migránsok, vagy sem, arra még kevesebb hatása lesz a népszavazásnak.

2016. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

"Egyáltalán nem mindegy hogy otthon maradunk vagy felelősen döntünk."


Helyesebben:


Felelősen döntünk, otthon maradunk!

2016. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%
Hát ha sikerül lenyomni az emberek torkán a kvótát, akkor még az is megindul Európa felé, aki eddig nem mert a bizonytalanság miatt, és aakor már nem csak néhány ezer menekültet kell majd eltartani, az európai emberek zsebe kárára.
2016. szept. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A népszavazásnak semmi következménye nincs. Amit meg levezetsz az totális paranoia.
2016. szept. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem. Miért "büntetné" az EU/Brüsszel azokat az embereket, akik a az ő seggükön is virító gyulladt keléssel helyezkednek szembe?
2016. szept. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

"Most lesz ugye népszavazás a migránsokról."


Mármint a menekültekről.


"Teljesen egyértelmű, hogy a szavazás eredményéről a világ tudni fog."


Ne hidd azt, hogy rajtunk a világ szeme. Sokkal több embert érdekel Trump legújabb őrültsége, mint a mi népszavazásunk. Ez nem olyan, mint a Brexit, hanem inkább olyan, mint az a görög népszavazás pár éve. Tudod melyik... Ha nem, hát erről beszélek.


"Egyáltalán nem mindegy hogy otthon maradunk vagy felelősen döntünk."


Egyáltalán nem mindegy, hogy otthon maradunk, azaz felelősen döntünk, vagy feladjuk a jövőnket.


"Egy szavazáson, azt kell mérlegelni ami benne van a szavazólap szövegében"


Hehe. Te is most jöttél a Holdról?


"teljesen mindegy ki alkotta meg a népszavazást vagy hogy a másik politikai oldal, hogyan buzdít"


https://www.youtube.com/watch?v=FopyRHHlt3M


"Szerinted kellenek ide muszlimok ?"


Szerintem nem kell semmilyen vallásos ember sehova. De az a kérdés, hogy meddig akarok elmenni a véleményem betartatása érdekében. A liberalizmusnak pont az a lényege, hogy nem csak van egy véleményem és legyen az és kész. Hanem mérlegelnem kell, hogy van-e olyan fontos a véleményem, hogy mások szabadságát korlátozzam miatta.


"Tudtad, hogy a siíták és a muszlimok, két ellenséges arab tábor egymást is robbantgatják és ezt csinálják a világon mindenhol, bárhol is élnek, akár hazájuktól ezer km-ekre?"


Mármint síiták és szunniták...

Én tudtam, de te nem annyira. És amúgy leginkább a szunniták robbantgatják a síitákat.


"Ha végiggondolod a társadalmi következményeket, szézezer migráns betelepítése után jobb lesz a mostaninál?"


Még az 1300 migráns betelepítését sem tudják végigvinni, de biztosan majd hirtelen megszázszorozzák a dolgot. Logika?


"Én úgy gondolom, hogy ebből a népszavazásból, fognak referenciát venni a világon."


Nem kell nekem bizonygatnod, hogy ostoba vagy. Már az első mondat óta tudom. Veled ellentétben én követem a külföldi médiát.


"Ha most a többség otthon marad, mindenki azt fogja gondolni, az európaiakkal bármit le lehet nyeletni"


Pl. azt, hogy egy országot úgy egy az egyben ellop a kormánya, de az embereket túlságosan leköti az utálkozás?


"az egész nyugat európában élők társadalmi szocializűciójukban, szokásaikban azonosak velünk"


lol


"az EU pedig, lehet hogy most még csak migráns tízezreket ír elő kvótának"


Ugyan ez nem igaz, de hát mégis kit érdekel? Téged láthatólag nem.


"de ha megerősítő eredménye lesz a szavazásnak, úgy értelmezik, hogy nincs az egész társadalomnak ellenére egy kényszerbetelepítés és rögtön vagy egy folyamat keretében felemelik a kvótát akár milliós nagyságrendűre, hisz kinyílvánítottuk demokráciában a véleményünket. "


Aha. Kétszázezer emberből egymilliót fognak idetelepíteni. Matekból hányas voltál?


"Szerintem a mostani népszavazás tévesen arról, szól, hogy kik kezdeményezték azt és melyik politikai párt mivel kampányol. Nem pedig arról, ami valójában a kérdés a népszavazáson."


Szerintem a mostani népszavazás nem szól semmiről. Mikor az EU bürokrácia 1000 rétegén túljutnak 2025-ben, akkor ideküldik az eredeti 1300-ból azt a 150 embert, akit sikerül begyűjteni, amiből 147 visszamegy Németországba egy héten belül. Ez a tét.

2016. szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kiváncsi leszek szavazás után, fidesz mit fog kitalálni hogy emberek újra rettegjenek új "ellenségtől".
2016. szept. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Amíg terítéken volt a kvóta-kérdés, a mi népszavazásunk akkor se változtatott volna semmit, hisz az EU parlamentben - ahol magyar képviselők is vannak - megszavazták.

Vasárnap kizárólag azt mutatod meg Orbánnak, hogy mennyire sikerült kimosnia az ország fejét, ill. milyen mértékű jelenleg a támogatottsága.

Még azt is kinéztem volna am belőle, ha nagy arányú részvétel mellett sikeres lett volna a népszavazás, akkor még gyorsan egy előre hozott választást is kaptunk volna legkésőbb tavaszig.

2016. szept. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!