Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van így népszavazás...

Mi értelme van így népszavazást tartani, ha a kormány nem tartja tiszteletben a többség véleményét?

Figyelt kérdés

Mivel nem lett meg a minimális részvételi küszöb, így a népszavazás (a fidesz saját törvényei szerint) érvénytelen.


Miért akar ennek ellenére mégis menekültügyben idegengyűlölő, európa ellenes lépéseket tenni?



2016. okt. 3. 07:17
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

#9-es

Teljesen más nézőpontból szemléled a kérdéskört mint én, de megpróbálom neked megválaszolni:


"Ha nem érdekelt idáig a szavazás, akkor most miért számolgatsz?"

Az hogy nem mentem el szavazni, abból még logikailag sem következik az, hogy nem is érdekelt a népszavazás.

Nagyon is érdekelt, de én így fejeztem ki véleményem (jogom van hozzá, ahogy a szavazáshoz is).

Egy értelmetlen (és értelmetlenül feltett) kérdésre egyébként sem lehet jól válaszolni. (főként ha kormánypropaganda célokat szolgál)

Az Igen/Nem/Érvénytelen szavazat/Távolmaradás lehetőségek mellett egy értelmetlen kérdésre ugyanolyan jó válasz lehetne az is, hogy "Csirke", "templomtorony", "összparlamenti anál".


"Ha nem akarod a migránsokat akkor miért nem szavaztál nemmel!? "

Mert kis mértékben egésszéges dolog a bevándorlás.


"Ha beengednéd őket, akkor miért nem szavaztál igennel!?"

Mert nagy mértékben káros dolog a bevándorlás.


"Ha otthon maradtál, az milyen válasznak minősül?"

Részemről tiltakozásnak a kérdés értelme/jelentése/érvényessége ellen.

Ez utóbbi eredményel is zárult, mivel a népszavazás maga érvénytelen is lett közjogi értelemben.


Remélem tudtam segíteni, de kérdezz még bátran ha valami nem világos.

2016. okt. 3. 09:20
 12/34 A kérdező kommentje:

#10-es


"aki nem ment el szavazni az nem nyílvánított véleményt, és ezáltal beleegyezett abba, hogy mások döntsenek helyette"


A nem szavazás nem ezt jelenti.

Ha ezt jelentené, akkor nem lenne értelme a küszöbnek sem.

Előbb néznél utána a jognak, de gondolom neked ezt amúgy sem lenne könnyű felfogni.

2016. okt. 3. 09:21
 13/34 anonim ***** válasza:
51%

"Én (és sokan mások) úgy mondtuk el a véleményünket, hogy szándékosan távol maradtunk egy értelmetlen kamunépszavazástól.."


Ha szerinted "kamunépszavazás", akkor miért várod, hogy bárki is bármit tiszteletben tartson azzal kapcsolatban? Csupa ellentmondás vagy!


Tegyük fel, hogy minden otthon maradó igennel szavazott volna. Ahhoz, hogy az igenek többségbe kerüljenek, több mint 80%-os részvétel kellett volna! Szerinted ez reális Magyarországon? Milyen alapon mondod, hogy aki otthon maradt, az befogadná a migránsokat? Nem lehet az, hogy csak szimplán gyűlölik a kormányt, de nem kérnek a migránsokból sem???

2016. okt. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

"Ha szerinted "kamunépszavazás", akkor miért várod, hogy bárki is bármit tiszteletben tartson azzal kapcsolatban? Csupa ellentmondás vagy!"


Ez mondjuk félig jogos.

Annyival kiegészítve, hogy egy politikai rendszertől azért elvárható lenne a nép véleményének tiszteletben tartása népszavazás esetén, nem gondolod?

Ez esetben viszont nem én vagyok ellentmondásos, hanem a fidesz, nem gondolod?


A feltett kérdés meg már csak azért sem volt korrekt, mert leegyszerűsítve a szellemileg gyengébben bútorozattak fülében kb. úgy hangzott:


"Te hazaárulónak érzed magad?"

- igen?

- nem?

2016. okt. 3. 09:28
 15/34 anonim ***** válasza:
50%

Pedig pontosan azt csinálja.

Akit érdekelt ez a kérdés, az elment szavazni.

A szavazók többsége 'nem'-re szavazott.

Tehát a többség véleményét tartja tiszteletben.


Ha te nem mentél szavazni, akkor ne járjon a szád.

2016. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

"Ha te nem mentél szavazni, akkor ne járjon a szád"


Már ne is haragudj, de nem fogok ~300 GBP-t fizetni csak azért, hogy aztán egy érvénytelen szavazatot adhassak le, egy kormánypropaganda célokat szolgáló kamuszavazáron, főként miután kedvenc kormányod tett róla, hogy mindenféle román-kettős magyar lazán levélben szavazhasson, de a magyarnak született állampolgárok csak akkor ha elvánszorognak a nagykövetségre...


Inkább köszönd meg azoknak, akik még életben tartják a haldokló magyar gazdaságot azzal, hogy külföldről hazautalnak egy rahedli pénzt, hogy otthon maradt családjaik (és közvetett módon adókon keresztül a nagyszájú fideszhaverjaid) ne haljanak éhen.


Én így fejeztem ki a véleményem, ha nem tetszik, ne járjon a szád.

2016. okt. 3. 09:37
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem szavaztál de még neked áll feljebb. Röhely
2016. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
90%

Varázsgombát ettél?

Az 1%-ot kéne figyelembe venni?

Az megvan, hogy 2,5-3 millió ember SOHASEM szavaz?

2016. okt. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Mert a többség nem akar menekülteket.


Számos oka van annak, hogy az ember nem megy szavazni. Legfőbb oka, hogy amúgy is sokan beletojnak a saját sorsuk alakulásába, nekik aztán marha mindegy mi történik. Most tudom, ezt az ellenzék a saját sikerének állítja be, pedig nem.

Az, hogy nem mentek el emberek, az nem számít egy szavazásnál, alacsony a részvétel, kit érdekel utána? Aki nem szavazott, így járt, utána ne dumáljon.

2016. okt. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
93%
Én világéletemben megvetettem az olyan lusta embereket, akik 1 percet nem voltak képesek áldozni az életükből arra, hogy szavazzanak aztán még neki sír a szája. Én voltam tegnap.
2016. okt. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!