Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy Magyarország a nyugati világ része, amikor semmi köze de még csak köszönő viszonyban sincs a jóléti államokkal?

Figyelt kérdés

GDP térképet most nem linkelek, szerintem mindenki tudja mi a helyzet. A lényeg az alapkoncepcióban van. A jóléti országoknak van befektetett tőkéje, vannak hazai tulajdonú gyáraik, aminek egy jelentős részét fejlődő országban állítják elő olcsó munkaerővel, de a GDP javarészt nekik áramlik. Tehát a jóléti országoknak alapból van jövedelme.

Mi is egy olyan ország vagyunk mint Kína, hogy ide telepítik a nyugati gyárakat meg a multikat, hogy a töredékéért előállíthassuk azt a terméket, amit Nyugaton többszörös bérekkel termelnek meg. Ugyanakkor saját tőkénk, saját gyáraink nincsenek, amik voltak azokat leépítették, hogy eleget tegyenek az EU-s csatlakozás feltételeinek, ergo ne legyenek konkurensei a nyugati tőkének.

Szóval akkor miről beszélünk? Ez nem egy jóléti állam, nem a nyugati világhoz tartozunk, hanem egyértelműen az idézőjeles "második világhoz", ebben az értelemben a "fejlődő országokhoz" (Ez a kifejezés az amerikai liberálisok polkorrekt megfogalmazása a csóró országokra).

Akkor meg miért mondják azt, hogy mi alapvetően a nyugati világhoz tartozunk, bár annak a legalja vagyunk?


2016. okt. 7. 15:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

nyugodtan cáfold meg

mondjuk én nem OKJ-n tanultam a közgázt

2016. okt. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
De a szövegértést sem, ahogy látom :)
2016. okt. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nyilván azért,mert szeretnék azt hinni,hogy oda tartozunk és nem a "kelethez".
2016. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!