Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Mit szóltok az...

Fideszesek! Mit szóltok az alábbi dolgokhoz?

Figyelt kérdés

1. Nyugdíj pénz lenyúlása

2. MNB alapítványok pénzlopásai

3. Habony Árpád nyugdíjas verése

4. Rogán helikopterezése

5. Felcsúti kisvasút

6. Stadionok építése

7. 15 milliárdos propagandakampány a semmiért

8. Ráhel Bahreinben


Mivel magyarázzatok ezeket a dolgokat? Szerintetek ezek a dolgok elnézhetők és nem kell megmagyarázni? És ne érveljetek az elmúlt nyolc évvel, mert már hat éve Fidesz kormány van. A 32%-os válaszát várom legjobban.



2016. okt. 7. 20:08
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
30%

És a balosok mit szólnak ezekhez?

1. Rezsicsökkentés

2. Bérrendezés

3. Életpálya modell

4. 3 év gyes

5. Csok

6. Családi adókedvezmény

7.Gyed extra

8. Közmunka program

9. A gyed táppénzből való számításának eltörlése

10. Az Imf kifizetése

11. Rekord alacsony infláció

12. Bővülő gazdaság

13. Felminősítések

14. Szja csökkentés

...............

Többet nem is írok, mert úgyse olvassa el a kérdező.

Egyébként meg ezek után szarom le, hogy valaki sétarepülőzik.

2016. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként meg, ha majd lesz olyan párt, ami tökéletes, akkor majd rájuk szavazok, addig is jó, hogy ez is van a szoci-libernyák kizsákmányoló szar helyett!
2016. okt. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
40%
kérdező firkál a sportszelet? hova tűntél?
2016. okt. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Annyira imádlak téged 32-es. Mióta te itt vagy, azóta sosem unatkozom.
2016. okt. 7. 21:22
 15/38 anonim ***** válasza:
41%
Szocik is loptak még ha nem is ennyit viszont kormányozni nem tudtak.
2016. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Pro Patria ***** válasza:
57%

"1. Nyugdíj pénz lenyúlása"

- Már ki lett tárgyalva sokszor, hogy a magánból államiba való áttalakítás nem "lenyúlás". Senkinek nem szűnt meg a nyugdíja tudtommal. Sőt, az átváltásból fakadó különbözetet mindenkinek ki is fizették.


"2. MNB alapítványok pénzlopásai"

- Nem tudok haragudni sem a Seuso-kinycsekért, sem a hosszú ideje napirenden tengődő Munkácsy-trilógiáért, sem a Pallas Athéné alapítványért. Közpénz, és az MNB-nek nem ez lenne a szerepe. De nem tudom lopásnak betudni.

Itt is van már másnap leleplezett okirathamisítás. Meg eltartott szerető. De olyan nagyon nem bővelkedünk választékban, vagyis az, ha emellett valamilyen munkásság eredményt is produkál, az már önmagában az élre emel a palettáról.


"3. Habony Árpád nyugdíjas verése"

- Ez nálam kimaradt. Egyébként ez hogyan húz negatívba, vagy pozitívba egy kormányzást? Merthogy arról beszélünk, Habonyi pedig nem kormánytag, ahogy tudom, nem is párttag. Így ez csak érzelmi megnyilvánulás, pusztán és egyértelműen az ellenséges hangulatkeltés minden "másik oldalt erősítő" személy irányába, erősítve az elítélés mértékét.

Ha mélyebb ismereteid lennének, ennél kormányszempontból sokkal relevánsabb példákat is hozhattál volna dilettantizmusról, vagy az erkölcsi tartás teljes hiányáról. De akkor nem hangulatkeltésről, hanem velős kormánykritikáról beszélnénk.


"4. Rogán helikopterezése"

- Na ezen nem értem a rugózást. Vagy az ATV-n, vagy a HírTV-n mondta valamelyik vendég egy beszélgetős műsorban, hogy a Fidesz milyen jól túlélte a korrupciós ügyleteket eddig, és hogy most mit fog kezdeni a népszavazás után. Majd pedig hogy nem is kell várnia a baloldalnak, "hát itt van már most a hatalmas botrány", és hogy ezt meg kell ragadni.

Ez nagyon messze van egy őszödi beszédtől, amihez hasonlót baloldalról folyamatosan ki akarnak harcolni, bármi áron.

Ezt nem lehet súlyba tenni egymáshoz, és egyre kétségbeesettebnek tűnik az "irigység" egy 2006-os ellenzéki médiasikerhez hasonló akcióhoz, viszont ehhez alkalom is kell, nem csak midenbe ilyen kormányváltó botránynak a vágyvezérelt beletuszakolása.


"5. Felcsúti kisvasút"

- Az egy hülyeség volt.

 

"6. Stadionok építése"

- Az erre költött pénzösszegnek is lett volna sokkal jobb helye.

Azonban másként tekintek egy olyan pénzköltésre, ami nem csupán elfolyik, de eredmény marad utánna. Más kérdés, hogy az eredményhez hogyan viszonyulok.


"7. 15 milliárdos propagandakampány a semmiért."

- A népszavazások, de még az EU-s parlamenti választások is ilyen részvételi arányokat produkáltak eddig is. Az EU-ba is így léptünk be. 2004-ben a kettős állampolgárság is így lett leszavazva. Amikor az érvénytelen mivoltjára mutattam rá itt egy kérdésnél, valahogy más nézőponton voltak a most - feltételezem - érvénytelenséget hangsúlyozók.

És hiszem, hogy az EU-s csatlakozás megkérdőjelezése sem merülhetne fel a népszavazásra hivatkozva.

Vagy az értékrend dönti el az ehhez való viszonyunkat? Akkor az értékrenddiktatúra, ami eldönti, mikor szabad, sőt, szükséges eltérni a demokrácia alapelveitől (lásd: nem szabadna szavazást engedni Britanniában), mert az az egységes Európát gáncsolja - értsd, saját szemléletünket.

Nem csak ezzel kapcsolatban, és nem csak itt kommentelők, hanem az EU politikai képviseletéből hallottam ilyen gondolatok kimondását.


"8. Ráhel Bahreinben."

- Mit szóljak?

2016. okt. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező!

Légyszi válaszolj nekem.


Tudod mennyibe kerül 1 óra sétahelikopterezés?

2016. okt. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
55%

11-es válaszolónak


1. Rezsicsökkentés

Annak ér valamit, aki hatalmas házat tart fenn hatalmas rezsivel. A hozzám hasonló kisfogyasztók meg sem érzik, viszont baromi jól lehet mantrázni.

2. Bérrendezés

Kinek a bérét rendezték? A közmunkásokét havi 47ezerrel? Vagy a pedagógusokét, akik az megemelt fizetésükhöz megemelt óraszámot kaptak? Vagy azokét a pedagógusokét, akinek a pótlékait elvették, így még kevesebbet keres?

3. Életpálya modell

Az milyen életpályamodell, amikor gyorstalpalón képzünk ki szakértőket, hogy legyen, aki levizsgáztatja a már ezerszer (és úgy egyébként naponta) levizsgázottakat, de még így sincs elég ember a szakértésre, egy sereg kollégának ki kell várnia a sorát. Ugyanakkor egy valag felesleges papírmunkát kell elvégezni (a minőségi munka rovására) néhány ezer forinttal magasabb fizetésért, és még csak el sem döntheted, hogy ezt a rakás felesleges munkát te akarod-e a három szotyiért cserébe. Ha nem akarod, és rád kerül a sor, hát szevasz…

4. 3 év gyes

Ezt k.rvára nem a Fidesz vezette be, (már az anyám idejében is két év volt a gyed, és azt követően egy a gyes)ugyanakkor a gyes összege oly vérlázítóan alacsony, hogy szinte nincs is miről beszélni. S ráadásul ugyanazt a 28500 Ft-ot (azaz annyit nem is, mert nyugdíjjárulékot azért levonnak, bár nyugdíjunk nem tudom, lesz-e) kapja az is, aki életében egy percet nem dolgozott, meg az is, aki több millió Ft adót befizetett.

5. Csok

Megint annak jó, akinek van pénze és/vagy ingatlana. Nekem egyik sincs, úgyhogy nagyon nem érek vele semmit…

6. Családi adókedvezmény

Az ötlet nem rossz, az arányok megint vérlázítóak. Egy gyerekre tízezer, kettőre 12500, háromra 33000 FT jár/gyerek. Miért is? Miért ér többet az a gyerek, amelyiknek két testvére van? (Miközben nagycsaládosként szinte semmiért nem kell fizetniük…)


7.Gyed extra

Nálam megint a vérlázító kategória, hogy miért is fizet az állam gyermekgondozási díjat annak, akinek a gyerekét reggel 8-tól délután 4-5-ig az állam gondozza?


8. Közmunka program

A modern kori intézményesített rabszolgatartás, viszont baromira jól mutat a statisztikában, hogy „nézd má’, felszámoltuk a munkanélküliséget!”


9. A gyed táppénzből való számításának eltörlése

Nagyobb a füstje, mint a lángja, olyan hej de jól nem járnak vele, mert hiába magasabb a fizetés, sokan ugyanezt az összeget kapják így is, úgy is, merthogy van egy plafon… Aki mégis jobban jár: pár forintos tételekről beszélünk…


A fennmaradó 5 kijelentést nem tudom kommentálni, nem vagyok gazdasági szakember, a rekord alacsony inflációt én a saját bőrömön mégsem érzem a hétvégi bevásárlásoknál (ugyanazért a pénzért egyre kevésbé telik meg a kosár, és a különbség egyre látványosabb).


De csak mert kérdezték…

2016. okt. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
78%
Jó akkor hozzuk vissza Gyurcsát a szakértõt
2016. okt. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
28%
Én ugyan nem vagyok fideszes,de az 1-es,6-os és 7-es pontok kivételével,nem olyan "egetrengető" dolgok ezek(sajnos).Volt példa hasonlókra a rendszerváltás óta.Rogán helikopterezése,a felcsúti kisvasút,Habony nyugdíjas verése felháborító ugyan,de engem jobban irritál például Vajna a kaszinóival(miért is nem kell azokat "bekötni" a NAV-hoz?),az állam extra támogatásával megszerzett tévéjével,stb.Vagy például az,hogy miért nem lehet a 2024-es olimpiai pályázatról népszavazást tartani?Akár a kvótás népszavazással együtt és mindjárt "megugrott" volna a szavazók száma.Szóval,lehetne itt komolyabb listát is összeállítani.
2016. okt. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!