Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon szerintetek is...

Magyarországon szerintetek is nagyon rossz irányba halad, a munkaerőpiacot, munkatörvényeket tekintve?

Figyelt kérdés

Szerintem, botrányos, ami ebben az országban zajlik.


Például, egy gimnáziumi ismerősöm környezetmérnök diplomával nem talált állást,aztán valami gyárba kellett dolgoznia, majd lelépett külföldre.


Elég szégyen az országra nézve, hogy mérnök diplomával nem talál állást az ember.


Egyik nagy probléma, hogy Magyarországon "munkás proletár" országot csináltak az elmúlt évtizedekben, pártokról függetlenül.Túl kevés a diplomás állás és túl sok a betanított összeszerelő.


Több ismerős is megfigyelte, hogy a gépészmérnöki pozíciók is kezdenek telítődni Magyarországon.Az építészmérnök meg megint egy nehéz eset.



Nekem közgazdasági (nemzetközi gazdálkodás) diplomám van, sokan ezzel is bajban vannak, nem olyan könnyű vele dolgozni.Nekem szerencsém volt, bekerültem egy francia céghez.


Voltam kiküldetésen Franciaországban.Ami ott megy a munkahelyeken, az már majdnem Hawaii.

A franciák nagyon lazák, szerintük meg én vagyok a merev "sarkos". Elmennek 11-kor ebédelni és visszajönnek 1 órakor.

És a főnök nem csesztette őket, mint a legtöbb magyar munkahelyen, hogy "lekelldolgozni". Sokan is dolgoztak ott, mindenre volt idejük, nem 1 ember csinálta 3 feladatát.Nem kapkodtak, szépen komótosan ment minden, közben meg internetezgettek is elolvastak 1-1 cikket.A munkaidejük is meglehetősen kötetlen volt, voltak napok, amikor 2-kor már hazamentek.



Igaz, a cég magyarországi részlegénél, ahol dolgozom, ott sincsen vasszigor.

De, nem vagyunk annyira elengedve, mint a franciák.Sokkal több dolgot szabad nekik.



Na, ilyen mentalitás kellene Magyarországra is.



2016. okt. 9. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Azzal IS! van baj.


De mindjárt itt lesznek a hívők akik nekiállnak neked a propagandát ugatni ugyhogy nem biztos hogy kapsz rendes választ...

2016. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%

Nem arról van szó, hogy mérnök valaki vagy nem. Ez csak egy jól hangzó dolog, de a legtöbb mérnök tényleg munkanélküli. A vegyészmérnök, építő, építész, bio, környezetvédelmi mérnök az gyakorlatilag semmire sem jó, egyáltalán nem piacképes szakmák. A gépészmérnök, ahogy mondod már telítődik. Ami még mindig menő az a villamosmérnök, és aki igazán zsíros a mai világban az a mérnök informatikus.


Szóval ha valaki azt mondja magáról, hogy mérnök még nem kell elájulni, mert nem mindegy milyen mérnök, rengeteg magyar mérnök takarít és mosogat vagy mekiben dolgozik külföldön.

2016. okt. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Te csak most ismerted fel. Talán.


Na de arra még nem jöttél rá, mitől van ez így. Márpedig erre is magadnak kell rájönnöd, másnak úgy se hiszed el.

2016. okt. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Magyarország mindent tekintve rossz irányba halad. Már gyakorlatilag a legjobb az, hogy az általános iskolások, ha szűkösen is megengedhetik maguknak, inkább külföldön nézelődjenek középiskola után. Jövőjük úgyis csak ott lesz. Másfél év múlva, divatos szófordulattal élve jobb híján újraválasztják a fideszt és 2022-re már a Balkán is röhögni fog az országon.
2016. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pont ott van a gond, hogy mindenkiben az a gondolat él, hogy legyél diplomás vagy csak gyári szalagmunkás lehetsz. Holott lenne rengeteg szakma, ahol egyszerűen nincs megfelelő, hozzá értő szakmunkás. Szinte az egész építőipar ilyen. Festők, lakatosok, faiparosok, villanyszerelők...a 90% semmit nem konyít a saját szakmájához, vagy soha nem is tanulta.


Vagy például egy jó gipszkartonos simán összeszed havonta 4-500 ezreket is egyéni vállalkozóként nagyobb építkezéseken. Ehhez képest egy kezdő, fix alkalmazott építész kap 150-160-at.


Amúgy itt is nagyon változó a munkamorál. Építkezéseken a fele idő azzal telik, hogy az emberek beszélgetnek, meg bagóznak, de irodában is vannak olyanok, akik kb semmit nem csinálnak. Pénzügyis bejön 10-re, 11-ig titkárnővel beszélget, 12-13 között ebédel, addig hozzá sem szólhatunk, 14-kor meg megy haza. Az elvileg 6 órás munkaidejéből dolgozik 2-őt.


De itt is rengeteg kérdést olvasok, ahol azt írják, nem halnak bele a munkába az emberek.


Vagy dolgozott Hollandiában ismerős, a gyárakban, növényházakban ott is úgy megy, hogy 1 óra munka, 15 perc szünet, a szünetben kötelező pihenned, a munka alatt meg ha ránézel a telefonodra máris rád szólnak.


Az mondjuk tény, hogy a fizetés úgy kevés, ahogy van. Hiába megy a propaganda hogy 200 a Bp-i átlag kereset, ha 100+rezsi egy albérlet, 10 a bérlet, a maradék meg elmegy kajára.

2016. okt. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MolotovPunk ***** válasza:
Orbánék tudatosan építették le az oktatást és az egészségügyet, tudatosan üldöztek százezreket külföldre, tudatosan butították és butítják el a társadalmat. Pár évtized múlva ezeket az éveket a magyar történelem legsötétebb korszakának fogják tartani a történészek, mert kivételesen először, nem külföldi nyomás hatására, hanem belülről, tudatosan, magyar emberek tették tönkre a nemzetet. Nem keresztények ők, nem is nemzeti érzelműek. Egyszerűen gerinctelenek és az ország szégyenei.
2016. okt. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen,ezt már sokan megállapították.Épp csak a megoldást nem tudják.Illetve,aki nincs hatalmon,az mindig,mindenre tudja a megoldást,csak akkoe felejti el,amikor hatalomra kerül.És ez sajnos pártoktól,"oldalaktól" függetlenül így van.
2016. okt. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!