Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy "költözz a...

Támogatnátok egy "költözz a Vajdaságba ha eleged van az EU-ból! " mozgalmat?

Figyelt kérdés

Volt szerencsém kint járni a Vajdaságban (Szerbia), és szerintem nagyon hasonlít a 90-es évekbeli Magyarországra mielőtt jött az EU és mindent tönkretett. Kevésbé szigorúak a törvények, az emberek felszabadultabbak, valahogy jó érzés ott lenni.


Ezért, szerintem lehetne valami "exodus" mozgalom, ami arra bíztatná az olyan embereket, akik nem értenek egyet Magyarország EU-felé közeledő Nyugatbarát politikájával (elég sokan vannak), hogy fogják magukat, és költözzenek a Vajdaságba.


Ott sok magyar él, talán a "legmagyarabb" határon túli terület, részlegesen autonóm, hivatalos nyelv a magyar a szerb mellett, a város és utcatáblák meg a reklámok is sokszor ki vannak írva magyarul is a szerb mellett. Nem úgy, mint Szlovákiában vagy Romániában.


Tehát összeszervezkednének az olyan emberek, akiknek elege van Brüsszelből, elege van Orbánból meg Gyurcsányból meg Amerikából, fognák a cókmókjukat és örökre átlépnék a határt Röszkénél.


A mozgalom tagjai és a mozgalommal szimpatizáló vajdasági magyarok egymást segítenék Szerbiában, hogy a betelepülők új életet kezdhessenek.


Mit szóltok a tervhez? Szerintetek valóra válhatna egy ilyen mozgalom? Te mennél lakni a Vajdaságba?



2016. okt. 10. 20:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
"jött az EU és mindent tönkretett" eddig olvastam csak.
2016. okt. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem lenne agyam, akkor biztosan.
2016. okt. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Kiérnél a szabadkai piacra és ez a zene szólna:


https://www.youtube.com/watch?v=P-WP6POdTgY

2016. okt. 10. 21:18
 14/22 anonim ***** válasza:

Dehogyis, a szabadkai piacon egész álló nap ez szól:

https://www.youtube.com/watch?v=N7piTcDllnY

2016. okt. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
91%
Ehhez szerintem nem kell külön mozgalom, most is megvan mindenkinek a lehetősége aki szeretne, hogy kiköltözzön.
2016. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
92%
Miközben üvölt a zene...
2016. okt. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem meg költözz be a dzsumbuj közepébe, ha eleged van a netből meg az ilyen fejlett izécskékből.
2016. okt. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Az nem "a" Vajdaság!

Ez csak a magyarországiak mondják!


Mi csak simán Vajdaságnak nevezzük!

2016. okt. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%

Abbol hogy parszor voltal szabadkan a buvljakon ne vonjal le oljan nagy kovetkezteteseket. Te kicsit almokban elsz, en azt gondolom.

Edjebkent ha mar ez a tema, oszintem szolva neha inkabb Magyarorszag hasonlit Szerbijara A 90s evekben nehanj szempontbol, nem forditva :P :D

2016. okt. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
78%
Hogyne,én támogatom,hogy költözz a Vajdaságba,ha eleged van az EU-ból!
2016. okt. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!