Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy "költözz a...

Támogatnátok egy "költözz a Vajdaságba ha eleged van az EU-ból! " mozgalmat?

Figyelt kérdés

Volt szerencsém kint járni a Vajdaságban (Szerbia), és szerintem nagyon hasonlít a 90-es évekbeli Magyarországra mielőtt jött az EU és mindent tönkretett. Kevésbé szigorúak a törvények, az emberek felszabadultabbak, valahogy jó érzés ott lenni.


Ezért, szerintem lehetne valami "exodus" mozgalom, ami arra bíztatná az olyan embereket, akik nem értenek egyet Magyarország EU-felé közeledő Nyugatbarát politikájával (elég sokan vannak), hogy fogják magukat, és költözzenek a Vajdaságba.


Ott sok magyar él, talán a "legmagyarabb" határon túli terület, részlegesen autonóm, hivatalos nyelv a magyar a szerb mellett, a város és utcatáblák meg a reklámok is sokszor ki vannak írva magyarul is a szerb mellett. Nem úgy, mint Szlovákiában vagy Romániában.


Tehát összeszervezkednének az olyan emberek, akiknek elege van Brüsszelből, elege van Orbánból meg Gyurcsányból meg Amerikából, fognák a cókmókjukat és örökre átlépnék a határt Röszkénél.


A mozgalom tagjai és a mozgalommal szimpatizáló vajdasági magyarok egymást segítenék Szerbiában, hogy a betelepülők új életet kezdhessenek.


Mit szóltok a tervhez? Szerintetek valóra válhatna egy ilyen mozgalom? Te mennél lakni a Vajdaságba?



2016. okt. 10. 20:08
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
44%

90es évek Magyarországa?

Aaaah minden vágyam két mázsás kockatévé képcsövét piszkálni, hogy működjön, ladák meg wartburgrok szagát szagolni, járhatatlan utcákon döcögni, DOSos szintű szoftvereket használni...

Nem, valahogy nincs kedvem 30 évet visszautazni az időben.. végre fejlődött valamit az ország, minek mennék vissza?

Az EU úgy tönkretette a várost ahol élek, mostmár szinte egy nagyobb út se bssza szét a biciklimet a kátyúkkal... borzalmas az új művház is, kimondottan zavar, hogy nem mállik le a vakolat mint régen... Kár, hogy a fiatalok már nem járhatnak abba az iskolába, amibe én jártam 15 éve, pedig milyen jó volt a rothadó falakat szagolni, meg a tócsát nézni a terem közepén ami a plafonról csöpög le.. nekik csak ez a szarul többszintes, liftes, fűthető épület maradt.. szegények... tönkretette az életüket az EU!

2016. okt. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
63%

Inkább Vajdaság kerülne Magyarországhoz! :)


Egyébként a szerbek rosszabbul állnak mint mi.

2016. okt. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!