Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elég a szegényellenes politiká...

Elég a szegényellenes politikából, miért hagyják az emberek, hogy kisemmizzék őket?

Figyelt kérdés

Mindig Fideszes voltam, mindig rájuk szavaztam, rajongtam értük, szinte mindenre bólogattam, azonban most már egy csalódott Fideszes lettem, és kevés kell, hogy másra szavazzak!


Miért?


Az egykulcsos adóval egyértelművé vált, hogy a felső középosztályt és a gazdagokat kívánja támogati a Fidesz, egy olyan kormányunk van, aki azt vallja, hogy ha sokat keresel sokat ad az állam, ha keveset keresel, akkor kevesebbet.


Egy gazdag három gyermekes szülő, jóval több családi adókedvezményben részesül, mint egy minimálbéres három gyermekes. Igazságos ez? A gyermekek nem tehetnek semmiről, de az állam mégis különbséget tesz, a gazdag és szegény között, a gazdag javára!



És ami VICC, hogy utáltam az MSZP-t, ki nem állhatom, de az összes m.cskosságával együtt, még mindig normálisabban gondolkodik, mint a Fidesz, és a JOBBIK is ezerszer szegényebb párti, mint a Fidesz!


Ha a Fidesz ilyen szegényellenes lesz, akkor legyen kormányváltás, vagy térjen vissza a gyökereihez, és akkor boldog Fideszes maradnék, de attól tartok ez lehetetlen!



2016. okt. 17. 22:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Az még semmi.

A nagy kérdés, hogy hol volt erről szó 2010 előtt, hogy itt ez lesz.

2016. okt. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Senkit nem semmiznek ki. Nem a Fidesz feladata a jólét megteremtése. Kis önállóság kellene a magyarok részéről már. Mindenki a maga életéért felelős. Nem másra kell mutogatni. Lépj ki a komfortzónádból, emeld fel a segged, és tegyél TE a szegénységed, rossz életed ellen. Én tettem, nekem sikerült. Holott nem vagyok senkinek sem a senkije, csak éltem az adódott lehetőségekkel.
2016. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Mert a kormánynak hála, itt össznemzeti gyávaság lett, ha szót mer emelni az állapotok ellen, jönnek a policájok gumilövedékkel, a munkahelyéről kirúgják, gyakorlatilag lehetetlenné teszik az életét. A sok mesterséges ellentétnek köszönhetően mindenki utálja-gyűlöli egymást, a cigány a magyart, a férfi a nőt, az értelmiségi a munkást, az autós a kerékpárost. Gondoskodtak róla hogy ne lehessen összefogás, és nyugodtan tudjanak a zavarosban halászni.

Ha az összes szegény egységesen lépne fel ellenük, secperc alatt kitakarítanák ezt a kártékony, nyerészkedő csürhét.

2016. okt. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Második: A kormány gondolkodásáról van szó, hogy miért úgy gondolkodik, hogy többet ad egy három gyermeks gazdagnak, mint egy három gyermekes minimálbéresnek? Miért az az elv van, hogy minél jobban keresel, annál többet kapsz, minél kevesebbet keresel,annál kevesebbet.



Ha már személyeskedsz, akkor amit megeszel kenyeret, azt ki termeli meg neked? Ha ő jobb állást keresne, akkor Te mi a fenét ennél? Ha az árufeltöltő más állást keresne, Te mit vennél le a polcról?

Ha az orvos nem lenne orvos, kihez mennél?


Na ugye...

2016. okt. 17. 22:37
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

"Senkit nem semmiznek ki." <~~~~~ Manyup lenyúlása, egykulcsos adó, kilakoltatási moratórium, satöbbi. Csak pár millió ember, tényleg semmiség.


"Nem a Fidesz feladata a jólét megteremtése." <~~~~~ Mi az uralkodás első szabálya?

MINDENÉRT te vagy a felelős.

Ha nem tud jólétet teremteni, minek vállalta el a kormányzást? Hogy jól megtömje a saját/elvtársak zsebecskéit, a nép meg dögöljön éhen? Mindezt a törvényesség látszatával, ha kell, Tákolmánymódosítással? Értem.

Pontosan akkor elmagyaráznád, mi a kormány feladata? Miért válasszák meg őket az emberek?


"Mindenki a maga életéért felelős." <~~~~~ És hogy teremtsen egzisztenciát, ha a körülmények ezt lehetetlenné teszik?


"Lépj ki a komfortzónádból, emeld fel a segged, és tegyél TE a szegénységed, rossz életed ellen." <~~~~~~ Egy napi 25 órát futószallag mellett güriző átlagmelósnak, vagy egy Matolcsidióta 47 ezréért robotoló közmunkásnak hol található a komfortzónája? Vagy te komolyan azt hiszed, hogy 47 ezerből meg lehet élni? Próbáltad már? Nem? Akkor lássuk,bizonyíts!


"Én tettem, nekem sikerült." <~~~~~ Ez teljesen olyan, mintha valamelyik begyöpösödött MLM-huszár mondaná.

2016. okt. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A legböszmébb Feri ***** válasza:
24%

És mégis miért kell minimálbérre 3-4 gyereket kipottyantani?

A fityisznek sok minden van a rovásán, de ettől függetlenül fel kellene már fogni, hogy Kádár meghalt, ma már senki nem adja a sült galambot a szádba.

Tessék iparkodni.

2016. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"És mégis miért kell minimálbérre 3-4 gyereket kipottyantani? "


Miért ne? De legyen két gyerek. Egy két gyermekes minimálbéres kap többet, vagy egy nettó 800 ezret kereső két gyermekes?



Oké legyen ÁTLAGBÉR. Egy átlagbért kereső gyermekes kap többet, vagy egy gazdag gyermekes?


Azért az vicc, hogy a dogozók kétharmada átlagbér alatt, körül keres, egy 20% meg jól él, és a 20% szólja meg a 80% dolgozó szegényt, kiskeresetű embert....

2016. okt. 17. 22:53
 8/17 A kérdező kommentje:

"Tessék iparkodni."


Ha mindenki "iparkodna" akkor holnap nem tudnál mit enni a kenyeret ami az asztalodon van, ki termeli meg neked? Csak nem a "csóró" ember, aki nincs rendesen megfizetve?


Ezt hajlamosak elfelejteni, amikor arról beszélnek, hog a szegényeknek tenni kéne már valamit.

2016. okt. 17. 22:57
 9/17 A kérdező kommentje:
Ráadásul ne beszéljünk már úgy a DOLGOZÓ SZEGÉNYEKRŐL, mintha otthon ülnének, és várnák az ingyen ebédet! Pont, hogy güriznek egész nap, és megdolgoznak a pénzükért, megtermelik a kenyeret, feltöltik az árut, eloltják a tüzet, és meggyógyítanak ha beteg vagy!
2016. okt. 17. 23:04
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

"És mégis miért kell minimálbérre 3-4 gyereket kipottyantani?"


Ezt a buckalakóktól kérdezd, náluk bevett szokás.

Már Kínában is perkálnak, ha nem lesz gyereked.

2016. okt. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!