Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket nem képeszt el, hogy...

Titeket nem képeszt el, hogy évente 3-400 szexuális erőszak ügyében indul eljárás, de igazából ez nagy valószínűséggel csak a jéghegy csúcsa? Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Évente kb 300 eljárás indul szexuális zaklatás/erőszak ügyében Magyarországon, de tudható, hogy ez kb a 10%-a a valóban megtörtént szexuális bűnöknek.

Az is tudható, hogy a legtöbb esetben családtag vagy barát az elkövető.


Ez nem borzalmas? Mit lehet tenni ezellen? Sokaknál még mindig divat az áldozat hibáztatása, de miért? A migránsokra húzzák rá, hogy nagy nőerőszakolók, aztán közben több nőt erőszakolnak meg a magyarok?:O



2016. okt. 22. 17:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

De ez elég szörnyű sajnos. Én nem vagyok annyira jól informált a témába, csak az alapján tudok választ adni, amit olvastam róla különböző forumokon, de úgy gondolom elsődlegesen az egész rendszert kéne helyre rakni. Értem ezt úgy hogy ha az áldozat feljelenti az elkövetőt akkor ott legyenek tényleges és azonnali lépések. És legyen háttér-támogatás államilag. Mert nem mindenkinél van család, vagy ha van is nem feltétlen tudják az ilyen helyzeteket kezelni megfelelően. Tehát nagyon fontos, hogy legyen kihez fordulni.

Plusz fontosnak gondolom, hogy ilyen esetben megfelelő képzett szakemberek foglalkozzanak az áldozattal és mindenféleképpen úgy kéne azt kihallgatni/felvenni a vallomását, hogy minél kevesebb legyen a további lelki sérülés. Tehát tényleges hozzáértő, speciális szakemberek foglalkozzanak az ügyel ezt nem győzöm hangsúlyozni.


A másik lépés pedig a társadalom véleményének megformálása. Mert amíg 10ből 5 embernél az első gondolat az, hogy vajon az áldozat tényleg áldozat vagy csak úgy poénből vagy egyéb okból tesz feljelentést addig nem lehet elvárni, hogy az áldozatok az ilyen esetekben bátran fognak a hatóságokhoz fordulni. Mert mi a garancia, hogy ott komolyan veszik őt, nem pedig úgy gondolkodnak mint a társadalom többi része?


És oké értem én, hogy akadnak olyanok is akik hazudnak és teszem fel hamisan vádolnak meg embereket ilyen ügyekben mert van rá példa nyilván, de erre nem lehet az a válaszunk, hogy akkor most már minden ilyen ügyben egyből megkérdőjelezzük az áldozat feljelentését. Nem a társadalom feladata, hogy hazugsággal vádoljuk az ilyen esetekben az áldozatot. Ez a hatóságok feladata, hogy kiderítse most ténylegesen mi is történt, nekünk mint külső szemlélőnek NEM LEHET ítélkeznünk mindenféle média hírek alapján és minden esetben áldozatként kell kezelnünk az áldozatot.


Az itteni kedves válaszolónak üzenném aki olyan cinikusan nyilatkozott a párkapcsolati erőszakról: Igenis létezik ez a fogalom. Ha valaki nemet mond az nem. Első szóra. Rögtön. És ha a párod azt mondja nem, de te tovább nógatod és erőlteted ő pedig már annyira belefárad, hogy ellenkezzen napról napra, hétről hétre a folyamatos nyüstölés/zaklatásnak és kínjába már azt mondja, hogy oké csináld essünk csak túl raja... ez kérlek szépen kényszerítés, érzelmi bántalmazás és erőszak. Csak hogy tudd.

2016. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

nos, akkor megpróbálom rövidre zárni a témát: nálunk társadalmilag/gazdaságilag sokkal (de tényleg sokkal) fejlettebb országokban sem lehet gyökerestől kiírtani, vagy megakadályozni az ilyen eseteket, ez van. Nézz észak-európai, esetleg észak-amerikai országokat és láthatod, hogy még ott se találták fel az ellenszerét, uh MO se tud ellene mit tenni.

A jog, a törvények se mindenhatóak, de ha meg túl szigorúak lennének, nagyon könnyen vissza lehetne élni velük.

Amíg emberek vagyunk, addig lesznek vágyaink, érzelmeink, lesznek erősebbek és gyengébbek, ez van, nincs vele mit csinálni, megoldásként lehet civil segítő szervezeteket létrehozni/pénzzel pumpálni, akik próbálnak majd segíteni a bajba jutottakon, de megelőzni ez se fogja, hisz emberek vagyunk.

A verbális/lelki erőszak kiváltó oka lehet akár az alacsony életkörülmények, stressz, stb., ez ellen se nagyon lehet tenni.

"Egy random rablógyilkos vagy szexuális erőszakoló aki elkap az utcán sötétedés után, aligha fog bosszút állni."

Nos, elég komoly érdeke fűződik hozzá, ha a vallomásod miatt pár évre börtönbe vonul..

2016. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Persze, indítéka van bosszút állni, de kevesebb lehetősége és ingere, ha nem él veled együtt, mint ha rokonról lenne szó. Érted mire gondolok... csak érted!


pl a svédeknél nagyon magas a nemi erőszakkal kapcsolatos bűntények száma, de ez nem azért van, mert többet erőszakolnának, hanem azért, mert a sértettek bizalommal fordulnak a hatóságokhoz. Így azért van esély, hogy csökkenjen valamennyire az erőszakok száma, hiszen az elkövető ha tudja, hogy úgysem fogja senki sem megtudni, akkor inkább csinálja, mintha félne a lebukástól..

2016. okt. 23. 19:48
 14/16 anonim ***** válasza:

Persze, hogy értem, de ennyi erővel lehet a kiszabott büntetés olyan szinten megváltoztatja, hogy utána tejben-vajban fogja fürdetni az áldozatát vezeklésül.. na mindegy, ehhez nem értek; de tény, hogy papíron veszélyesebb, ha ugyanoda tér vissza lakni az erőszakoló, ahol az áldozat is él.

Egyébként akkor a svédeknél hogy oldják meg, hisz gondolom jobban rálátsz a témára, ott miért fordulnak bizalommal a rendőrséghez, mindenek ellenére?

2016. okt. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Ez több pontból is érthető.

1. A magyar igazság szolgáltatás egy kalap szar akár csak az össze vissza firkált és kis kapukkal tele pakólt törvénykönyvünk melyet politikusaink kedvük szerint módosítanak agyhalott paragrafusokkal.

2.

Egy szexuális erőszak áldozatának meg kell szólalni.

Az erőszakot elszenvedett nőkben sok sok pszichés betegséget okoz egy ilyen aljas tett.

Szégyen, megalázás, félelem, bizalom hiany, stb stb.

Ezen okoknál fogva inkább eltemetik magukban ezt a sérelmet így a férgek tovább müvelik tetteiket.

Egy gyógymódot tudnék ezen agyi és emberi szakadékokra...

A halálbübtetés vissza állítása vagy valami embertelen rabszólga munka amivel a társadalmat szolgálja haláláig.

Pár éven belül minimalizálódna az erőszak...vagy kihalnának az ilyen társadalomba nem való férgek akik ősembernek érzik magukat a 21.században.

29/F

2016. okt. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Teljes mértékben megertem azokat az áldozatokat akik nem tesznek feljelentést. Sajnos engem is tamadt már meg egy embernek, férfinek meg aztán végképp nem mondható egyed, aki meg akart erőszakolni csak magamnak és a lélekjelenletemnek koszonhetem, hogy nem sikerült neki. De amit utána tapasztaltam a rendőrség részéről az kritikán aluli. El sem akartak hinni, hogy megtortent a támadás. Nyilván komolyabban foglalkoztak volna a dologgal, ha valóban van erőszak, ezt szerencsére sosem tudom meg. De feljelentést nem hagytak tenni, se a vallomásom nem vették fel, nem hívtak profilozot, tehát egyáltalán nem a helyes protokoll szerint jártak el (van nyomozó ismerősöm, tudom hogy megy a dolog). Szóval csak a saját példámbol tudok kiindulni, hogy engem nem vettek komolyan és még azt is feltételeztek, hogy nem mondok igazat. Persze nem mondom, hogy ez az általános, de nyilván nem az én esetem volt az egyetlen.
2018. nov. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!