Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megkérdezhetem, hogy mégis...

Megkérdezhetem, hogy mégis azok akik ma kimentek fütyülni a Kossuth térre, annak úgy mi értelme és céja lett volna?

Figyelt kérdés

2016. okt. 23. 21:36
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
70%

"nekem csak az utálat, ellenzés, egyett nem értés jött le"


Hát akkor mi a kérdés? Pontosan ezt fejezték ki.


"Személy szerint neked mit ártott a jelen kormány ?"


Nem tudom mennyire számít személyesnek, hogy többet fizetek mindenért a magas ÁFA miatt. De te is. Többe kerül a pénzem tárolása bankszámlán, többe kerül a pénzfelvétel a bankokra kirótt adók miatt. A felsőoktatás támogatottságát kb. 30%-kal csökkentette a Fidesz, ezért az én képzésem igen nagy részét kitevő laborokat rosszabb körülmények között képesek csak elvégezni. Kevesebb a pénz oktatásra, kevesebb a pénz kutatásra. Mindkettő személy szerint engem elég hátrányosan érint. Épp egy hete töltöttem a fogorvosi rendelőben olyan öt órát, mire sorra kerültem, a csodálatos egészségügyi rendszerünk miatt. Mire vagy még kíváncsi? Személyesen Orbán Viktornak meg kell erőszakolnia az anyámat hogy tiltakozhassak, vagy mi? Az az egyik nagy baj ezzel az országgal, hogy ilyen igénytelenek az emberek.


"Esetleg van olyan párt akire ezek a jelzők nem mondhatok el , mit tudnak ők ?"


Az LMP például semmit nem ártott még nekem, nem tudom te hogy vagy vele. Csak egy párt. De amúgy van egy csomó pártunk még, nézegesd a listát. Garantáltan egyet sem találsz, ami rosszabb lenne a Fidesznél.


"Mármint mi az a lényeges különbség ami ennyire szúrja az emberek szemét ?"


A korrupció, az egészségügy szándékos leépítése, a különbözet ellopása. A nyugdíjrendszer leépítése, a különbözet ellopása. EU pénzek ellopása. Az oktatás szándékos leépítése, a különbözet ellopása. Az infrastruktúra beruházások csökkentése, a különbözet ellopása. Adóemelés, az extra bevétel ellopása. Ilyesmik. És amikor azt mondom csökkentés vagy leépítés, az az MSZP kormányhoz képest van. Akik már eleve elég borzalmasak voltak. És a borzalmashoz képest a Fidesz még tizenöt nagyságrend. Az MSZP mondjuk kap 3/10-et a Fideszt nem lehet elhelyezni 10-es skálán. 0,0000001/10, ha 0 az elképzelhető legrosszabb.


"Erre a Putyin a legjobbhaverja dologra meg csak annyit szeretnék reagálni , hogy volt idő mikor egész europa hadba állt. Ez azt jelenti , hogy akkor most is rosszban kell lennünk egymással, és régi sérelmeinket kellene figyelembe vennünk mindig ?"


Amint az oroszok kivonulnak Ukrajnából, kifizetik az okozott károkat, visszaadják a Krímet, máris beszélgethetünk kedélyesen. Nem vagyok én a béke ellen, sőt. De nem is támogatom az olyanokkal való jópofizást, aki katonailag megszállt egy velünk szomszédos országot.


"Pont egy Nemzeti Ünnepen?"


Wow, micsoda meglepetés...

Nemzeti ünnepeken sok ember figyel, akkor lehet hatékonyan eljuttatni az üzenetet. Épp ezért csinálja ezt minden párt minden nemzeti ünnepen kb. 1990 óta. De tettesd magad retardáltnak, attól máshogy lesz.


"bármelyik másik nap köpködhetik Orbánt"


Meg is tesszük. Ezt már vagy hatvanszor leírtátok ide. Miért nem más nap köpködjük Orbánt. Hát más nap is köpködjük. Kérlek álljatok le ezzel a nevetséges hülyeséggel, mert szánalmas.


"A magam részéről a videó felvételek, fényképek alapján határozottan fel kell lépni a fütyülők ellen! Sőt, továbbmegyek, aki valamely Nemzeti Ünnepen tüntet, rendet bont, az megérne egy 1-2 hónapos elzárást vagy 500.000 Ft pénzbírságot, esetleg közmunkát 3 hónapon át! Az év többi napján tüntessenek, ne ünnepkor!"


Ti meg a demokrácia...


"ezek az emberek ugye a Gyurcsótányék idején is kinn voltak fütyülni?"


Igen, csak aztán megérkezett a fideszes csürhe és lángba borította napokra a várost. Megpróbáltak rendőröket meggyilkolni, majd játszották a hattyú halálát. De a fütyülés az már megbocsáthatatlan...

2016. okt. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
77%

"Csak azért kérdezem , mert néha úgy érzem az emberek többségének fogalma nincsen mi ellen lázad/tiltakozik."


Ezt rosszul érzed. Az rendben van, hogy nincs nagyon reális alternatíva. Ezt a kritikát elfogadom. De hogy ne tudnánk mi a baj, az egyáltalán nem igaz.

2016. okt. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
34%

"Az rendben van, hogy nincs nagyon reális alternatíva"


Akkor meg minek fütyültök? Hogy X év múlva mást fütyülhessetek? Amíg a politikusoktól várod, várjátok azt hogy valami jó legyen, akkor sokat fogsz még csalódni!


Az életedet TE irányítod, nem Orbán, nem GYF, nem más! Ha gondjaid vannak, magad oldd meg. Nekem pl mindig bejött. Persze könnyebb hárítani másra a felelősséget.

2016. okt. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászoló!

Tudtommal ÁFA mindenhol van,de javíts ki ha tévedek .Az egy dolog, hogy Magyarországé az egyik legmagasabb. De emellé azért ingyenes egésszségügyi ellátásban és oktatásban részesülsz. Ami rengeteg országban nincsen biztosítva. Van esetleg valami ötleted arra , hogy az Államháztartás pénzét , hogyan kellene felosztani ?

2016. okt. 23. 22:38
 15/40 anonim ***** válasza:
54%

"esetleg valami ötleted arra , hogy az Államháztartás pénzét , hogyan kellene felosztani ?"


Ezeknek? Persze hogy van! Minden a "rászorulóknak", és rommá adóztatni a szerintük "gazdagokat"(200.000Ft felett) és semmiért nem akarnak fizetni, minden ingyen kell! Az ilyenek nem felnőttek, hanem gyerekek!

2016. okt. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
55%
Csak azt nem tudom, hogy ezek az emberek önszántukból mentek, vagy egyszerűen felkérték őket, fizettek nekik. Mert érdekes, hogy ilyen iszonyat szervezetten mind fütyülni kezdtek. Nagyon lerí róluk, hogy egy fórumon összebeszéltek, megbeszélték, hogy visznek sípokat. Csak az nem mindegy, hogy ők jószívű kedves emberek, akik nem akarják tovább eltűrni a rendszert, és a gonoszság ellen lázadnak, vagy pedig közönséges huligánok, akik pénzért akármit megcsinálnak, és csípi a csőrüket, hogy Orbán van hatalmon. Biztos vegyesen volt köztük ez is az is. De egy olyan ember, akinek ha visszatekintünk a múltjába, és lehet, hogy annyi rosszat követett már el, hogy még csak joga sem lenne felszólalni, annak.. nos késő van már, de értitek. Minek megy tüntetésre az ilyen. Miért nem változik meg előbb, hogy aztán jogosan tüntethessen? Tudjátok, hogy miért nevezik a magyar polgárokat fotelforradalmároknak? Mert a többség annyiszor lopott, csalt hazudott, hogy már tudják, hogy semmivel sem különbek, mint azok, akik ellen tüntetnének. Így ki se mennek tüntetni! Tudom, hogy furcsán hangzik, de nem a politikusoknak kéne megváltozniuk. hanem a polgároknak, a magyar embereknek, sőt, inkább úgy mondom, hogy a Magyarországon élő embereknek. Mert egy bűnös társadalmat nem fog érdekelni, hogy a vezetőik is bűnözők. Ezért ha hiszitek, ha nem, ha változást akarunk, akkor mi magunknak is változnunk kell.
2016. okt. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

"Erre a Putyin a legjobbhaverja dologra meg csak annyit szeretnék reagálni , hogy volt idő mikor egész europa hadba állt. Ez azt jelenti , hogy akkor most is rosszban kell lennünk egymással, és régi sérelmeinket kellene figyelembe vennünk mindig ?"


2008-ban még a legnagyobb ellenségnek nevezte. Medgyessy Péternél felháborodtak, hogy egy III/II ügynök volt, ma ugyanezen osztály másik tagját előléptették és ugyanazokról az emberekről beszélünk, mégse állt ki senki sem, hogy bocsánatot kérünk és tévedtünk.

Amúgy 40 évig harcoltunk a nyugat ellen és most újra kezdjük ezt a harcot, csak az "imperialisták titóista kémeit" lecseréltük Soros brüsszelita ügynökeire.


"Tudtommal ÁFA mindenhol van,de javíts ki ha tévedek "

USA-ban van olyan állam, ahol nincs.


"De emellé azért ingyenes egésszségügyi ellátásban"

Mármint az tanulók,nyugdíjasok és még egy-két csoport.

Tudtommal dolgozók milliói után fizetnek egy úgynevezett Társadalom Biztosítást.

2016. okt. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

" Nagyon lerí róluk, hogy egy fórumon összebeszéltek, megbeszélték, hogy visznek sípokat."


Ajánlom, hogy kövesd az aktuális politikát és akkor nem fogsz ilyeneket kitalálni.

2016. okt. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
Dolgozok millioinak a munkáltató fizeti a TB-t. Nem ők saját maguknak. Vagy rosszul tudnám ?
2016. okt. 23. 22:53
 20/40 anonim ***** válasza:
37%

"Tudtommal dolgozók milliói után fizetnek egy úgynevezett Társadalom Biztosítást."


Mit fizetnek? Na ne nevettess már! Töredékét sem fizeti az ellátás költségeinek, amit te befizetsz. Gyakorlatilag ingyenes az ellátás. Majd ha annyit fizetsz mint az USA-ban mondjuk, akkor beszélhetsz fizetős egészségügyről. (tudom miről beszélek, 300dollár/hó alatt nincs normális ellátás, emellett 1500 dolláros önrészed van+a vizitdíjat is fizetheted alkalmanként 40-50 dollárért.) oké hogy több a pénz is, de ez a fizetős, nem a magyar. közel sem.

2016. okt. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!