Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megkérdezhetem, hogy mégis...

Megkérdezhetem, hogy mégis azok akik ma kimentek fütyülni a Kossuth térre, annak úgy mi értelme és céja lett volna?

Figyelt kérdés

2016. okt. 23. 21:36
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

"Dolgozok millioinak a munkáltató fizeti a TB-t. Nem ők saját maguknak. Vagy rosszul tudnám ?"


Az lényegtelen, hogy ki fizet, mivel a dolgozó munkaszerződésében rögzített fizetésből fizetik.

2016. okt. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor meg minek fütyültök?"


Az elégedetlenség kifejezésére. Ezt már megbeszéltük.


"Amíg a politikusoktól várod, várjátok azt hogy valami jó legyen, akkor sokat fogsz még csalódni!"


Jaj de rossz ez a szöveg. Ha egy libertariánus rendszerben élnénk, hidd el senki sem tüntetne politikusok ellen. De jelenleg minden forintért amit elköltesz, kb. másfél forint megy állambácsi zsebébe. Állambácsi aztán szépen magánrepülőt, yachtot meg luxus utazást vásárol belőle. Meg verőembereket fizet le, hogy elhallgattasson. Meg stadiont épít. Én szívesen kötök üzletet. Nem fizetek adót, nem fizetek járulékot, nem fizetek ÁFA-t. Cserében nem tiltakozom az állam döntései ellen. De jelenleg ezért börtön jár, úgyhogy én is megyek fütyülni.


"Az életedet TE irányítod, nem Orbán, nem GYF, nem más! Ha gondjaid vannak, magad oldd meg. Nekem pl mindig bejött. Persze könnyebb hárítani másra a felelősséget."


Mutass bármit, amikor olyan dologért hibáztattam a kormányt, ami nem közvetlenül a kormány döntése. De téged ez nem akadályozott meg abban, hogy csak úgy random rámhúzz valamit ami baromira nem illik. De hát miért ne, igaz hogy baromság, de hát ha a Fideszt kell védeni, akkor minden játszik.

Egyébként elég jól megvagyok. Nem az a bajom, hogy rosszul élek, mert nem. Egyszerűen rendelkezem általános emberi igazságérzettel. Nem tetszik az, hogy emberek nyíltan urizálnak a tőlem erővel elvett pénzből.


"Tudtommal ÁFA mindenhol van,de javíts ki ha tévedek ."


És? Azt mondtam, hogy ne legyen ÁFA, vagy mi?


"Az egy dolog, hogy Magyarországé az egyik legmagasabb."


Igen, egy elég rossz dolog.


" De emellé azért ingyenes egésszségügyi ellátásban és oktatásban részesülsz. Ami rengeteg országban nincsen biztosítva."


Pl.? Mozambikban? Ez az összehasonlítási alapunk? Egyetlen fejlett ország van, ahol nincsenek biztosítva, az USA. Cserébe sokkal alacsonyabbak az adók. Nekem speciel az a rendszer jobban tetszik. De ha már ilyen magasak az adók, akkor elvárnék dolgokat cserében.


"Van esetleg valami ötleted arra , hogy az Államháztartás pénzét , hogyan kellene felosztani ?"


Persze. Kíváncsi vagy rá? Hosszú lesz. Elég részletes elképzeléseim vannak.

2016. okt. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

Nem tudom, én megnéztem pár videót a mai eseményekről és mélységesen elszomorított.

Egy olyan megemlékezésen ahol a közös múltunkról, történelmünkről és az összefogásunkról emlékezünk, miért kell azt látnom, hogy magyar tizenévesektől a nyugdijasokig a tömeg egymást veri?

Szép dolog a demokrácia , de ahol ezek az értelmiséginek nevezett emberek egy nemzeti ünnepen így viselkednek nem tudom mit akarnak tőle.

2016. okt. 23. 23:00
 24/40 anonim ***** válasza:

"Egy olyan megemlékezésen ahol a közös múltunkról, történelmünkről és az összefogásunkról emlékezünk, miért kell azt látnom, hogy magyar tizenévesektől a nyugdijasokig a tömeg egymást veri? "


Valaki itt azt írta, hogy nem kellett volna a politikát az utcára vinni, teljesen egyetértek vele.

2016. okt. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként elég jól megvagyok. Nem az a bajom, hogy rosszul élek, mert nem. Egyszerűen rendelkezem általános emberi igazságérzettel."


Ha jól élsz, akkor miért fütyülsz más helyett? Miért akarod más gondját megoldani? Foglalkozz a sajátoddal! Az igazságérzeteddel meg kitörölheted, azzal nem jutsz előre.

2016. okt. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy nem annyira fizetős az egészségügy, mint az USA-ban, de gondolom olyan sincsen, hogy a betegek között tolják ki a felújítás közbeni szemetet, sittet stb. [link]


HA kint az USA-ban is ilyen van, én kérek elnézést a tévedésemért.

És ez csak egy sztori a legendás egri kórházról, amit sokszor kellett látogatnom.

2016. okt. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

Nem lett volna, hanem volt is.

Mégpedig a Fityesz bekussoltatása.

2016. okt. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
Szerintem a legfontosabb dolog felett elsiklottunk, hogy szabadságról szónokolnak, miközben bizonyos személyeket nem engedtek be egy hivatalos nyílt állami ünnepségre.
2016. okt. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Bizonyos személyek elég tág fogalom. Még jó , hogy bizonyos személyeket utcára se engednek nem, hogy állami rendezvényekre. A szabadság nem ott kezdődik, hogy mindenkinek mindent lehet. Elég nagy gáz lenne akkor.
2016. okt. 23. 23:32
 30/40 anonim ***** válasza:
52%
Akkor úgy mondom, hogy szabad mozgáshoz és részvételhez jogosult embereket. Juhász Péter például egy ilyen személy. Tudtommal a Kossuth-téren nem egy FIDESZ-KDNP pártrendezvény zajlott.
2016. okt. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!