Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok magyarban miért van benne...

Sok magyarban miért van benne ez az "aprópénzért is robotolok, ha beledöglök is, mer én keminy gyerek vagyok! " mentalitás?

Figyelt kérdés

Minden normális társadalom arra próbál törekedni, hogy a tagjainak minél kevesebbet kelljen dolgoznia és emellett minél jobb életszínvonalon éljenek.

Így lett például feltalálva a kombájn, amivel száz ember verejtékes-kínkeserves munkáját végzi el egyetlen egy ember a kényelmes székben ülve, légkondival a fülkében.

De nálunk ez valamiért pont fordítva működik, már lassan a kombájnok is be lesznek tiltva, mert túl keveset dolgoznak miattuk a magyarok. Ja és dolgozzatok minél többet, mert ez egy munkaalapú társadalom és Kína a mi nagyszerű példaképünk, nem ám a nyugati, jóléti államok! Az aljas kombájnok csak eveszik a magyarok munkáját! Hát mit képzelnek ezek?


2016. okt. 30. 22:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
1%

hát a te nyelveden kérdező ezek az emberek "építik a szocializmust"


csak most nem a szocializmust építik, hanem a GDP-t pörgetik

2016. okt. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%

Kényszerből.

Ha nem csinálja , akkor úgy is van más ember

2016. okt. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom mikor kezdte a magyarságunk ezt a mentalitást. Már a szocializmusban is megfigyelhető volt, de leginkább a rendszerváltás után.

A méhek hasonlatán keresztül lehet megérteni. Ha a méhész szinte minden mézet ellopna tőlük, akkor a méhek "fénysebességre" kapcsolva folytatnák a gyűjtést mert csak azt nézik hogy kevés a méz és nem azt hogy menyit gyűjtöttek csak azt valaki ellopta tőlük. Vagyis a méhek sem törekednének a hatékonyságra, például úgy hogy csoportosan elűznék a mézüket megdézsmáló méhészt. A raj túlélése érdekében a mézgyűjtés "fénysebességre" kapcsolásával kompenzálnák a lopást. Mint ha csak mézgyűjtő szoftver lenne rájuk telepítve és gondolkodó az nem, hogy felismerjék a szar életük okát és változtassanak rajt.

Ezt csinálja a magyar is. Nem lázong hogy csak a nyugati bér töredékét kapja, ahogy azért sem hogy magasak az árak és az adók. De még a banki uzsorakamatok nagysága miatt sem. Hanem ő is "fénysebességre" kapcsol és ha mondjuk egy nullával kevesebb fizetést kapna akkor ő tízszer annyit dolgozna hogy ismét meglegyen a létminimuma.

Találkoztam már olyan esettel hogy egy társasház közös képviselője évi milliós nagyságrendű összegeket lopott, ami folyton csak nőtt és nőtt. De egyik lakó sem mondott egy szót sem, sőt tudomást sem akart róla venni csak fizette az egyre nagyobb közös költséget. Volt olyan lakó aki azt mondta hogy nem avatkozik bele mert ez nem rá tartozik. Segí-ítsé-ég! Hát ki a fenére tartozna az ő pénze? Hihetetlen!

2016. okt. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom, hogy máshol ez hogyan van, de az én munkahelyemen, nagyon meg van fizetve a túlóra, így nyilván mindig van "jelentkező" rá. Anélkül nem "jutnának messzire" a fizetésükből.
2016. okt. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Ez a méhes is nagyon jó hasonlat, de nekem konkrétan az Állatfarmból ugrik be Bandi, a ló, aki hiába dolgozott akármennyit, a disznók mindig lenyúlták a többi állattól a javakat, amire Bandi mindig csak annyit mondott, hogy "akkor majd még többet dolgozom!"
2016. okt. 30. 23:33
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk a minimálbéresnek is azt mondják hogy örülj hogy nem közmunkás vagy és kuss!


Nulla szolidaritású népség.


Mindenki güzül ezerrel hogy manager legyen, aztán akiknek bejött az élet elgázolják a melóst a zebrán mert annyi szolidaritás nincs a magyarban hogy megálljon a lámpa nélküli zebránál.

2016. okt. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Ez a méhes hasonlat nagyon jó!

Sajnos ez van, a magyar birkanép. Tőlünk nyugatabbra teljesen normális, hogyha nem az emberek érdekeinek megfelelően alakulnak a dolgok, akkor kimennek az utcára és tüntetnek. Franciáknál még a rendőröknek is nekimennek. És ott ha a munkáltató vagy az állam meg akarja nyirbálni a munkavállalók jogát, bizony elég rendes sztrájkok tudnak lenni. Nálunk semmi, szerintem még szakszervezet sincs.

De keletebbre is más a helyzet. A görögöknél sokkal kisebb megszorítások voltak, mint amit mi kaptunk, és fél Athén lángokba borult, mert az emberek kiálltak a jogaikért. Itt meg már ha felrúgsz egy kukát, akkor "huligán" vagy. Nevetséges.

Nem tudom, miért van ez, mintha a magyarba a birkaság bele lenne kódolva.

2016. okt. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%

Nyugaton is ezt csinálják a magyarok :


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__8196..


8 órás bérért dolgoznak 12-16 órákat naponta.


A magyar ilyen.

2016. okt. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Ja, eléggé birkák, de amikor a másik embert lehet cseszegetni és nyúzni, akkor rögtön hiéna lesz belőlük.
2016. okt. 31. 00:11
 10/28 anonim ***** válasza:
#4-es! az "rajtA". Rajt a versenypályákon van!
2016. okt. 31. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!