Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha garantáltan megvalósulna,...

Ha garantáltan megvalósulna, az alábbi 3 forgatókönyv közül, melyiket választanád a 2018-as választásokra?

Figyelt kérdés
[link]

2016. nov. 4. 11:31
 1/4 BlodDrunk ***** válasza:
30%

Amibe Gyurcsány neve benne van az szerintem sehogy nemfog megvalósulni.

Akkora gyűlőlet,lejárató kampány volt ellene az elmúlt időszakban hogy szerintem senki nem szavazna rá,még ha igazából jobb is volt mint orbán.(NEM,NEM vagyok MSZP-s)


Fidesz:Nagyon remélem nem ők nyerik meg 2018-ban a választásokat,kormányzásuk alatt semmit nem fejlődött az ország,gazdaságpolitikájuk 0. Külpolitikájuk pedig sírva fakasztó,szó szerint lejáratják az országot.


Jobbik:Jelenleg ebben látom a fantáziát,elég jó ellenérveik,illetve felszólalásaik vannak a parlamentben,illetve nem láttuk őket még kormányon,igazából 4év alatt sokat ezen már nem ronthatnak,személy szerint őket látnám legszívesebben 2018ban.


Teljesen függetlenül írtam a véleményemet,nem vagyok egyik párt mellett sem,de mivel Mszp-Fidesz már lefutotta köreit eredménytelenül,talán ideje lenne váltani,hátha történik valami.

2016. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyurcsányt nem szeretném csak azért, hogy Orbán elmenjen. Ne feledjük, az akkori Gyurcsány utálat juttatta hatalomra Orbánt, ami nagy hiba volt, egy másik fél utálatából nem lehet jó politikát csinálni.


Nekem az ún. "stratégiai szövetség" ötlete tetszik, ezzel ugyan nem biztos, hogy le lehet váltani Orbánt, de legalább lenne egy normális ellenzék, ami még meg is erősödhet. Jelenleg pont az a legnagyobb probléma, hogy az ellenzék szétdarabolt, gyenge, nincsen egységes álláspontja, és vállalhatatlan figurák is vannak benne.


A taktikai szövetség sem rossz ötlet, főleg, ahogy leírják, hogy az országgyűlés 1-2 intézkedés után feloszlatná magát. Már ez némi politikai instabilitást adna. Ráadásul, nehezen képzelem el, ahogy mindenki koalícióra lép mindenkivel, csak azért, hogy Orbán menjen.

2016. nov. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az iromány egy olyan spekuláció, amely kizárólag a jelen állapotokat veszi figyelembe, nem számol a valósággal (gazdasági folyamatok, médiatájékoztatás) és főképpen nem veszi figyelembe az emberi természet mozgatórugóit.

Ezért egy jól fogalmazott látszatelemzésnél nem több.

Egyelőre még nem találták ki, mitől eredményes Orbán (nem csak azért, mert sulykol), miféle folyamatokat lovagol meg. Ezért az sem derül ki, hogy valós folyamatokat lovagol meg jól, vagy mindössze kiválóan hazudik. A kifejtett gondolatmenet csak az utóbbi esetben lehet valamelyest valóságos.

A dolgok kicsit bonyolultabban működnek, mint itt önjelölt jövőbelátók ezt megfogalmazzák. De hát lelkük rajta. Meg mindazokén, akik ilyen egyszerű gondolatmenetet nagyszerűnek tartanak.

2016. nov. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha csak ez a három lehetőség van, én a harmadikat választanám. Viszont akkor már nem csak 2 dolgot kéne módosítani az alkotmányban, hanem többet is. Például a köztársasági elnököt ne az országgyűlés válassza, hanem a pártok jelöltjei közül a nép. Így nem mindig az adott kormány bábja lenne a köztársasági elnök.
2016. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!