Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik a jobb döntés?

Szerintetek melyik a jobb döntés?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy általános iskolában 5 évig tanultam németül. Most középiskolában az alap nyelv mindenkinek az angol, ebből van kezdő és haladó csoport. Én nyelvi osztályba kerültem, azaz 0. évtől már fel lehet venni 2, nyelvnek németet vagy franciát. Ugye ezekből csak kezdő csoport van. Én németre mentem. A német tanár azt mondta nekem hogy mivel 5 éve tanulok németül, szerinte jobb lenne franciára átmenni és egy új nyelvvel ismerkedni, emellett németből magántanárhoz járni és haladni onnan ahonnan befejeztem tovább, mivel szerinte ha most megint elkezdem nulláról ismételni a németet a kezdősökkel, akkor visszafejlődök, a 7-8. osztályos dolgok amiket tanultam elfelejtődnek, a szókincsem is lecsökkenne hisz nem használnám minimum 2 és fél vagy esetleg 3 évig azokat a szavakat, amiket 2-3 éve tanultam.


A terveim azok, hogy angolból ez év végén leteszek egy angol középfokút, hiszen heti 14 órában tanulom idén. Emellett magántanár segítségével idén a középfokút vagy esetleg jövőre németből. Érettségi előtt pedig egy franciát esetleg középfokút. Németből magántanárhoz eleve járnom kellene ha nyelvvizsgát szeretnék tenni, mert idén heti 4, jövő évtől heti 2 órában lesz német, ami nem elég egy középfokú nyelvvizsgához a tanár szerint sem.

Viszont apukám szerint lehet hogy összezavarna a 3 nyelv egyszerre.


Szerintetek melyik a jobb döntés?

Átmenni franciára, vagy németen maradni?



2016. szept. 6. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Inkább vessél kártyát....
2016. szept. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Átmenni franciára. Eleinte lehet, hogy picit össze fog zavarni, de ha jó a nyelvérzéked, akkor meg fogod szokni. És nagyon megéri 3 ilyen "nagy" nyelvet beszélni, jól fog jönni a későbbiekben, hidd el...
2016. szept. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"melyik a jobb döntés?"


Szerintem, ha fiú a lánnyal....

2016. szept. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Végül maradtál vagy mentél franciára?
2016. okt. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1 évvel később válaszolok...:D

Maradtam németen, de nem bántam meg, most januárban készülök a nyelvvizsgára

2017. nov. 10. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!