Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lépések történtek az...

Milyen lépések történtek az elmúlt évtizedben a cigányok integrációjának céljából?

Figyelt kérdés

Sokan hangoztatják, hogy a cigányság nem integrálódik.

Az integráció ugye két fél dolga, egyik az integrálni kívánt csoport (cigányság) másik a célcsoport (magyar nép). Azt mindig halljuk, hogy a cigányság nem tesz érte, de én személy szerint arról sem hallottam, hogy a kormány tett volna érte. De nyilván nem tudok mindenről, ezért kérdezem

Szóval milyen intézkedéseket hozott a kormány az elmúlt kb 10 évben a cigányság felzárkóztatására, integrációjára? Milyen programok segítik ezt elő?



2016. nov. 6. 18:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kérdező! 2-es vagyok!


Miért gondolod, hogy a Farkas Flóriánnal kapcsolatos eset nincs összefüggésben a programokkal. Hogyne lenne? Hogy mondhatsz ekkora butaságot?


A programokhoz a felzárkóztatáshoz elsősorban pénz kell. Eddig mindig az volt a szlogen kisebbségi oldalról is, hogy nincs pénz...legfőképp anyagi okokat jelöltek meg. Most, hogy ez a kormány igen szép összegekkel támogatja az integrációt ez az érv már nem áll meg, most már lenne pénz programokra, csak amint látjuk nem arra fordítódik, amire kellene.


Egy szó mint száz kérdező: nincsenek programok, nincs integráció, mégpedig nem azért, mert nincs pénz, hanem azért mert elsíbolták valakik...eltűnt, hülyeségekre költötték stb kész. De nem felzárkóztatásra ment ... és ez a szörnyű.

2016. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Jó, tehát nem tudsz kivitelezhető programot.

Ha te rápróbálnál erre a "tanítsuk meg fürdeni" dologra, másnap már mindenféle rasszistának el lennél hordva az "értelmiségi" liberálisok részéről.

2016. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

11es, jó, igen, lett rá pénz fordítva, csak a célcsoportig nem jutott el, értem. Végülis a szándék akkor megvolt, csak a megfelelő közvetítő nem. Shame:S


12es, én abszolút liberális gondolkodású vagyok. Az prüdéria, hogy ha valaki felháborodik azon, hogy sok cigány ember mosdatlan, mert ez tény. És még kell tanítani őket, hogy nem mászunk négykézláb a vonat padlóján (láttam ilyet), megmossuk a kezünket hazaérkezéskor, WC-zés után, illetve evés előtt és után. Törekedjünk angol WC-t beszerezni és használni, ileltve naponta-kétnaponta meg kell fürdeni szappannal.

Prüdéria, ha valaki ezen felháborodik, mert nem látja, hogy sokaknak ezzel gondja van. Nem nagy dolog, nem kell rá milliárdokat költeni, hiszen az oktatáshoz kezdetnek elég már egy oktató is... oké, aztán jöhetnek a pályázatok a megfelelő fürdőszobák kiépítéséhez..


de banyek, hiába nyomunk valamibe milliárdokat, ha egy csepp figyelmet sem fordítunk rá. A pénz addig semmit sem ér, amíg nem tudják használni, vagy nem tudják mire használni. Figyelem, oktatás és türelem szükségeltetik hozzá első sorban, nem pedig pénz. Szükséges a pénz, de önmagában bármennyi lehet belőle, semmire sem fog menni.

2016. nov. 6. 20:47
 14/16 anonim ***** válasza:
Nyíltak külön kisebbségi iskolák, amelyek jó része hatalmas összegeket kap, támogatják a családokat, nőttek a segélyek ( bár ez nem tudom mekkora segítség ), vezettek be oktatási programot ( akinek nem volt meg az érettségije vagy a 8 általánosa, részt vehetett rajta ), ingyenes egészségügy annak is, aki nem fizet TB-t, iskolai támogatások ( ingyenes étkezés, tankönyvek, írószerek, stb ), lakhatási támogatás. Anno próbálkoztak olyannal, hogy 10 ezer forintig jóformán legálalizálták a lopást, de azt a "népharag" miatt később eltörölték.
2016. nov. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ne az utóbbi 10 évre legyél kíváncsi, hanem az előtte levő sokszáz évre, amióta itt vannak! Nagyon nehéz egy népcsoportot integrálni, ha az nem akar! És itt felvetődik a kérdés: ha a cigányság évszázadok óta képtelen integrálódni, miként gondoljuk, hogy az afrikából érkezett migránsokkal nagyobb sikerünk lenne!
2017. júl. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Jó, 15ös, hát ezen ne múljon! Akkor mondj az elmúlt 100 évből integrációs intézkedéseket!
2017. júl. 14. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!