Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elszegényedés, rossz egészségü...

Elszegényedés, rossz egészségügy, van aki visszasírja az MSZP 8 évét?

Figyelt kérdés

Utáltam az MSZPét, alig vártam, hogy jöjjön a Fidesz, de sokszor visszasírom az MSZP kormányt.


Egészségügyben régen sem voltaak jó állapotok, de mostegész egyszerűen kaotikus állapotok vannak, a társadalom elszegényedett, a gazdagok, a jól keresők meg jól jártak.


Kommunista-ellenes vagy, sosem gondoltam volna, hogy visszavárom őket.



2016. okt. 24. 22:06
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Gyorsan gépeltem, a billentyűzetemen nem mindig jók a gombok, elnézést.
2016. okt. 24. 22:09
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Az MSZP 8 éve alatt azért volt jobb, mert itt minden előző évben jobb, mint a következőben.
2016. okt. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Kis mazochista!
2016. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Van benne valami...de ez csak rosszabb lesz, szóval ne a múlton rágódjunk, hanem a jövőért küzdjünk hogy ne ez legyen ami most...
2016. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%
Jobb lenne az mszp, mint a fidesz, de az is szar lenne. Kicsit abszurd és siralmas szituáció, hogy a magyar választópolgárnak az alapján kell döntenie, hogy melyik a kevésbé szar.
2016. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Már bocsánat,de gyűlöltem, utáltam az MSZPt, a komunistákat is, mindig Fideszes és jobboldali voltam, az mszpét a hátam közepére nem kívánom, és nem szavazok rájuk, de sokszor visszasírom őket!
2016. okt. 24. 22:14
 7/18 anonim ***** válasza:
Én azért nem.....
2016. okt. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Hogyha kommunista ellenes vagy akkor miért szavazol a fideszre?
2016. okt. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

igen, csak annyit felejts el hogy az MSZP kommunista. Ez csak az utódpárt , ami szociáldemokrata, nem ugyanaz, sőt. Kapitalizmust és demokráciát ugyanúgy szorgalmaz mint bármely párt.


de a kérdésre:

Az MSZP alatti állapotok sem voltak kánaán szerűk, de jobbak bizonyos dolgokban. Pl ezekre több hangsúlyt fektettek. Maga Gyurcsány is sokszor kimondja:

Tudja hogy nem volt fényes az oktatás egésszégügy, stb. De bár alacsony , mégis elviselhető színvonalon volt tartva, és ha nem fejlődött eléggé akkor azért mert a bekövetkező állapotok nem tették lehetővé a várt fejlődét. De az nagyobb gyalázat hogy ma lejjeb van mint akkor.

Az MSZP útja valóban a teljes társadalom érdekeit szolgálta, a vállalkozóktól a középosztálytól , mindenkitől egészen a szegényekig. Folytatta azt amit az előző , az új rendszert építő pártok vittek véghez, kiépíteni ezt a rendszert. Az egy dolog hogy dugába dőlt az érthető okok miatt. Meg az is egy dolog amit ma mond, és tart erről a sokaság.

De ez persze nem azt jelenti hogy örökké lennie kell MSZP kormánynak. De ezerszer inkább folytathatta volna egy kicsit aztán egy vállalhatóbb párt is vihette volna. Szóval ebből a szempontból igen visszasírom.



a másik:

sokan nem óhajtják elfogadni vagy ha elfogadja semmiben sem értékelni azt hogy az MSZP alatt csökkent a mélyszegénység, depriváltak, anyagilag súlyos helyzetben élők, a Fidesz alatt megnőtt.


[link]

2016. okt. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Amelyik párt növeli a társadalmi szakadékot szegények és gazdagok közt az biztos hogy nem a fejlődés felé viszi az országot. Szélsőséges példa erre India, ahol vannak "kvadtrilliárdos" maharadzsák és őket szolgáló nincstelenek. Vagy maradjunk Európánál, itt is szegénység volt a feudalizmusban mikor voltak elnyomott jobbágyok és dúsgazdag uralkodó osztály. Mi mégis azt hoztuk vissza hogy ismét vannak milliárdosok és szegények. Amíg lesz gazdag és szegény, addig a büdös életben nem lesz általános jólét sem itthon sem másutt. Bármennyire is kommunisztikusan hanzik ez vagy fájdalmasan, de ez az igazság. A 70-es években nem azért volt jólét mert kommunizmus volt, hanem mert kicsik voltak a társadalmi különbségek. Habár az akkori rendszer tett is róla hogy minél kisebbek legyenek a társadalmi különbségek. Ma sokan úgy akarnak tomboló jólétet hogy osztálykülönbségek maradnak. Hát úgy nem fog menni. Mert egy társadalom olyan erős, amilyen a leggyengébb láncszeme, vagyis a szegények. Magyarul tudó osztrák ismerőseim szokták ezt mondani mikor megkérdeztem hogy a társadalmuk miért érez arra késztetést hogy a szegénynek tűnőt felemeljék az átlaghoz, ellentétben a magyar társadalommal, ahol ugyebár a szegénybe inkább még kettőt belerúgnak.

---

Ha további szegényedést akarunk akkor szavazzunk olyan pártra ami tovább növeli a szakadékot szegény és gazdag között. Erre jó például a Fidesz.

De ha növekedést akarunk akkor olyan párt kell ami lehetőleg teljesen felszámolja a hatalmas vagyoni különbségeket.

Megpróbálhatunk más lehetőséget is az ország felemelkedésére, de az nem fog sikerülni.

2016. okt. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!