Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti támogatnátok a megyék...

Ti támogatnátok a megyék számának jelentős csökkentését Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ilyen kis országban szerintem felesleges ennyi megye fenntartása. Feleslegesen nagy a bürokrácia emiatt, aminek a fenntartása is sokba kerül. Kevesebb megyével kevesebb ügyointézőre volna szükség, felgyorsulnának az ügyintézési idők. Lehetne drasztikusan csökkenteni az önkormányzatokat és a megyei szervezeteket, ezáltal jelentős létszemleépítésre is sor kerülhetne, ami komoly kiadásoktól kimálné meg az államot.

A korrupció lehetősége is csökenne, mivel nem menne át annyi kézen a pénz. Egy átláthatóbb közigazgatási rendszer jöhetne így létre, ami hatékonyabb is lenne a jelenleginél. Ti támoagtnátok ezt?



2016. nov. 14. 20:26
 1/9 PresidentEvil ***** válasza:
89%

.

Nem feltétlenül. Kevesebb ügyintéző nagyobb területről érkező ügyfelekkel foglalkozna, tehát több munkája lenne, ettől meg, ha egyébként nem javítunk a szervezet felépítésén, csak lassabb lenne az ügyintézés. Az is lehet, hogy egy nagy csomó embernek kétszer-háromszor olyan hosszú utat kellene megtennie a megyeszékhelyig, ha ügyintézni akar, ami szintén nem jó. Ettől függetlenül lehet jó megoldás az egyszerűsítés, de attól félek, nem tudnánk normálisan megoldani. Itt van a KLIK, ami elméletileg egyszerű, központosított, csak éppen a gyakorlatban sz..t sem ér.

2016. nov. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Én a cigányok számának jelentős csökkentését támogatnám.
2016. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem támogatnám!


1) A megyerendszer az államalapításig visszanyúló közigazgatási struktúra, mely funkciójában sokszor váltott az idők szavának megfelelően, mégis van egy ezer éves jogfolytonossága.


2) A megyerendszernek, a közigazgatási funkcióján túl, egy nagyon mély kulturális beágyazottsága is van, olyannyira, hogy az emberek indentitásába is beépült.


3) Ebben az országban 10 millió ember él. Megszüntetheted az összes megyét, de a 10 millió ember összes ügyét el kell intézni valahol. Csinálhatsz az országban mondjuk három központot a 19+1 megye helyett, de attól még az ügyek száma nem csökken, ügyintéző ugyanannyi kell az ugyanannyi ügyhöz. Csak az emberek millióit utaztatod meg drágán és feleslegesen. Nem lenne olcsóbb, ráadásul ellene mond az egyik EU-s alapelvnek is. Lehet tippelni melyikre gondoltam. (Inkább elárulom: "szubszidiaritás")


(Azt viszont nem értem, hogyan matekoztad ki, hogy ha csökkented az ügyintézők számát, akkor felgyorsulna az ügyintézési idő. Számtan órán a szöveges feladatra kapnál egy fekete pontot, ha ekkora butaságot válaszolnál.)

2016. nov. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Az általad felvázolt valóság azt jelenti, hogy központilag lenne irányítva minden. Amíg ilyen pénzéhes szociopaták irányítják az országot addig nem lenne jó ötlet!
2016. nov. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Így biztos nem, mert ez csak kitaláció és semmi ráció nincsen benne.
2016. nov. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, sőt én nagyobb önállóságot adnék a megyéknek, illetve magát a rendszert változtatnám meg. Itt egy témával kapcsolatos kérdés, ami ugyan nem válasz a te kérdésedre, de ha az egyikre megkapod a választ, választ kapsz a másikra is.

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__821..

2016. nov. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Természetesen nem támogatnám! Ritka nagy hülyeség, amit írtál, kedves kérdező.
2018. máj. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Én az elcsatolt vármegyéink visszacsatolását támogatom.
2021. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Plusz a hülye kérdezők számának csökkentését.
2023. aug. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!