Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MSZP szavazók visszasírják...

Az MSZP szavazók visszasírják a kommunista diktatúrát?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 29. 08:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Hányszor kell még elmondani a világ egyetlen országában nem értek el a kommunizmusig!És a Sztálinista diktatúra nem a Marx által lefektett elvek megvalósítása volt!Csak el kellene olvasni.Minden eszméből annyi valósul meg emennyit a benne résztvevők megvalósítanak. Nem az eszmével van a baj.Mostanra már kiderült hogy a kapitalizmus se Kánaán.
2010. ápr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem. A létbiztonságot, a kiszámíthatóságot, a biztos munkahelyet, a tervezhető jövőt, a közbiztonságot sírják vissza. Meg még a fiatalságukat is szerintem. Előbbi dolgok amúgy most is alapvetőek lennének, de sajnos nincsenek meg.


A szavazók csak éppen azt nem veszik észre, hogy közben egészen más világ lesz itt és hiába szavaznak kitartóan már 20 éve az utódszervre, az nem hozza vissza a "régi időket".

2010. ápr. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
31%

Valószínűleg egy agyas jobbikos tette fel a kérdést, aki még a kommunista szóval sincs tisztában.

Előbb olvasd el mi a különbség a szocializmus, a kommunizmus és a proletár diktatúra között.

2010. ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%

"a fiatalságukat is szerintem"


És a jobbikra szavazok a csendőrséget a Horthy rendszert sírják vissza?

2010. ápr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
hát, ha a kommunizmust nem is, de a diktatúrát most megkapják ők is.
2010. ápr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak az mszp szavazók,hanem a társadalom legalább 80% ma is azt mondja hogy jobb volt a Kádár rendszerben,mert akkor jobb volt a lét és közbiztonság,mindenkinek volt munkája,volt biztos jövő.Most ebből mi van???Pofázni azt lehet,de attól nem lehet jól lakni.
2010. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

a szabadságod és jogaid most is korlátozva vannak elég szépen. sőt jelenleg inkább védi a törvény a bűnözőket és jobban támogatja őket mint téged.


ez is egy diktatúra, csak másmilyen.

2010. ápr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
Újra visszajön a diktatúra,csak most demokratikusnak nevezik. És nem lesz munkája az egyszerű embereknek.Rosszabb lesz,mint a Kádár korszakban volt. Hiába van szólásszabadság,meg emberi jog.stb. ha nincs kenyér az asztalon.
2010. ápr. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
41%
Az nem demokrácia mikor mindenki azt csinál amit akar. Az nem demokrácia amikor kétezer hőbörgő alkotmányozó nemzetgyülést akar, az anarchia.
2010. ápr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%

Mélységesen egyetértek az utolsó három hozzászólóval! 25 éves vagyok és azt látom, hogy az emberek elég nagy részének igen rossz a helyzete. Minden generációban baj van. A nagyszüleim nyugdíja teljesen elértéktelenedett, hiába dolgozták végig az életüket. A szüleim reálkeresete egyre csak csökken, hiába dolgoznak ugyanott közel 30 éve, a bérük lassan minimálbér lesz, mert sosem emelik nekik. A pályakezdő bérükből vígan megéltek, tudtak építkezni, kocsit venni, gyereket vállani, jártak moziba, nyarali és még félre is tettek, pedig fiatalabbak voltam mint most én. Az én generációm megint bajban van. Nincs esély saját laksához jutni, nincs munkahely, csak diákhitel-törlesztés, egyre nehezebb gyereket vállalni, egyre kevésbé segítik a családalapítást, egyre jobban diszkriminálják a munkahelyek az anyákat, stb.


Katasztrofális a helyzet én azt mondom. :(


25/L

2010. ápr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!