Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk miért hiszik azt...

Nálunk miért hiszik azt sokan, hogy a nagycsaládosoknak minden könnyű?

Figyelt kérdés

Mondják, hogy mert nekik ott az adókedvezmény, ingyenes tankönyv, ingyenes étkezés, stb.

Na most nekem nincs nagy családom, sőt egyelőre gyerekem sincs, de nagy családból származok, ahol nem volt tabu ( családon belül, amikor már nagyok voltunk ) a pénzügyekről beszélni, így vezettek rá szüleim a normális gazdálkodásra mindannyiunkat.

Tehát sorban fogom mondani a legnagyobb tévedéseket:

1: ingyenes tankönyv. Ez így igaz, ingyenesen kaptunk könyveket. 16 ezer forintig. Ami azt jelentette, hogy a "plusz" könyveket ( atlaszok, munkafüzet, 4 jegyű függvénytáblázat, stb ) külön ugyanúgy meg kellett venni.

2: ingyenes étkezés. Ez valójában csak 50%-os kedvezmény. Jó-jó, ez is kedvezmény, de mondjuk akinek 3 gyereke van, rögtön 1,5-szer annyit fizet, mint akinek 1.

3: az adókedvezmény, vagy inkább a "minden ingyen van felfogás". Adókedvezmény ugyan volt, de nem sokat ért. Amikor nem 3, hanem 5 szájat kell etetni ( ha csak minimális, 30 ezer forint / főt számolunk, ami kevés, az rögtön 90-150 ezer forint az 1 és a 3 gyerekes családoknak ), a ruha senkinek sem olcsóbb ( márpedig nem mindegy hogy egyszer 20 ezer forint a gyereknek a ruha, vagy háromszor a három gyereknek ), továbbá a szórakozási költségek, az osztálypénz, a kirándulások, stb is háromszor annyiba kerül.

Tehát akinek nagy családja van, hiába kap kedvezményeket, sokkal nagyobb terhet vállal. Persze igaza van az embereknek, aki nem tudja fenntartani a családját, ne vállaljon gyereket. De ettől függetlenül: miért hiszik sokan, hogy a nagycsaládosoknak minden ingyen van, nekik sokkal könnyebb?


2016. nov. 15. 13:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
senki nem mondja.. de egyébként ha valaki kettőt tervez, akkor már valóban érdemesebb 3-at, hisz az az egy szinte ingyen meglesz. Afelett természetesen mindenki saját pénztárcája függvényében.
2016. nov. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az utazás is 90%-os.
2016. nov. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%

Azért könnyebb nekik, mert ami nekik kedvezmény, az másoknak plusz teher. Mert ha valami ingyen van Neked, az csak annyit jelent, hogy más fizeti ki helyetted.


Mert például az ingyen kapott tankönyveknek is megvan az áruk, megvan az előállítás, nyomtatás, szerző jog stb költségei, az ugyanúgy pénzbe kerül, mint az a könyv, amiért pénzt adnak. Csak nem a nagycsaládos apuka-anyuka fizeti, hanem az állam...ergo az adófizetők.

2016. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%
Mert könnyű dolguk van. Azt látom tanulatlan szegény szülök úgy szülik sok gyereket a nyomorban, mintha gyerekként több száz ezer ft csp kapnának érte.Látom ezek nyugodt,boldog szülök szájában cigi,kezükben alkohol ,gyerekeknek energia ital/márkás kóla.
2016. nov. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a bajom a kedvezményekkel, hogy aránytalanok.


Emlékszem volt pár 3 gyerekes családból ismerősöm, mindegyik nagyságrendekkel jobb körülmények között élt mint mi, mégis nekik járt a kedvezmény mert 3-an voltak mi meg csak 2-en.

2016. nov. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert rohadtul aránytalan a rendszer. 3 gyerektől exponenciálisan nőnek a kedvezmények. Egy 3 gyerekes család nem 3-szor annyi kedvezményt kap, mint egy 1 gyerekes, és nem 1,5-szer annyit, mint egy 2 gyerekes. Pedig a költségük az ilyen arányban növekszik. Lásd csok pl. 2 gyerekre jár 2 millió, 3-ra már 10. De az adókedvezményt is lehetne említeni, 3 gyerekes vagy 6-szor annyit kapnak, mint egy egy gyerekes. Vagy nézzük pl. az olyanokat, akiknek 2 gyereke van, de a jövedelmük a felett a határ felett egy nagyon kevéssel, ami alatt járna kedvezményes könyv, ebéd. De nem kapnak amiatt. És akkor van mondjuk egy 3 gyerekes gazdag család, nagyon magas, átlag feletti egy főre eső bevétellel, amire amúgy semmi kedvezményt nem kapnának, de a 3 gyerek miatt automatikusan van kedvezményes tankönyv és ebéd. szerinted ez igazságos?
2016. nov. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%

Mert a mádiában a sok kedvezményről hallanak, és elhiszik, hogy az igaz is.

Akik 15-18 évvel ezelőtt vállaltak gyereket, a fizetésükből még fre is tudtak tenni. Ma viszont megélhetési gondjaik vannak. Hiába az adókedvezmény, ha csak a töredékét tudják igénybe venni, mert keveset keresnek. Az sem igaz, hogy az iskola, az egyetem ingyen van. Már a szalagavató, érettségi is százezrekbe kerül. Az egyetem elkezdésekor a tankönyvek is legalább százezer. A kolesz és az esetleges ösztöndíj sem fedez minden kiadást. Egy komolyabb egyetem mellett még diákmunkát sem tud vállalni a gyerek.

A szülőknek meg kellene oldani a helyzetet, mert még sem ölhetnek meg a 3-4 gyerekből 1-2-őt, hogy könnyebb legyen.

Ma már bhztosan nem vállalnának ennyi gyereket.

2016. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"szalagavató, érettségi is százezrekbe kerül"


HOL???? Mondjad már neked mi került százezrekbe, mert nekem 50-ből megvolt az öltöny+cipő, az afterra is max egy 5-öst piáltam el, pedig nem a legolcsóbb helyen volt.


"egyetem elkezdésekor a tankönyvek is legalább százezer."


Attól függ melyiken, van ahol tankönyv sincs...

2016. nov. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
8# és a tabló, az osztálypénz, a szalagavato és a ballagási ajándék, az osztálykirándulás? Ez mind ingyen van ugye? Nem a szüleid fizették, nem költség...
2016. nov. 15. 15:38
 10/20 anonim ***** válasza:
#9: DE azt közösen dobják össze a szülők. Összesen százezrek, nem egy főre.
2016. nov. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!