Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan hogy...

Miért mondják sokan hogy nincs olyan hogy könnyű meg nehéz csontozat?

Figyelt kérdés
Én is olyan vagyok hogy majdnem 10 kilóval többnek tippelnek az emberek mint amennyi vagyok. 179 centi vagyok 62-63 kiló és 12% a testzsírom,de mindenki ilyen 70-75 kiló közé tippel. Vékony vagyok de mivel hosszú évek óta sportolok izmos testem van,tehát nem értem mivel magyarázható hogy nem akkora a tömegem mint amekkorának kinézek,ha nem azzal hogy könnyű a csontozatom.
2016. júl. 31. 08:55
1 2
 1/14 Cortez70 ***** válasza:
Ez így baromság, hogy nehéz vagy könnyű csontozat, mivel súlyra max 1-2 különbség lehet. Vastagságban eltérhet ami kinézetben számít, de kilóban nem ad nagy eltérést a csontozat.
2016. júl. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Titusztitusz ***** válasza:
48%
Azért mondják némelyek ezt,mert h.ülyék...Ne is foglalkozz velük...A testtömeg arányban MINDIG nagy szerepet játszik az,hogy kinek könnyebb,vékonyabb a csontozata,és kinek nehezebb,vastagabb...De ez sokszor már ránézésre is látszik...
2016. júl. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De Cortez 70 akkor mivel magyarázod azt hogy a ropi gyerek aki egymagas velem és semmi izom nincs rajta az ugyanannyi kiló mint én akin ránézésre is jelentősebb izomtömeg van?
2016. júl. 31. 09:25
 4/14 Cortez70 ***** válasza:
Te is ropi vagy, úgy.
2016. júl. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez így igaz csak a ropi kezeimen vagy hátamon és a rpoi vállamon több izom van mint neki már ránézésre.
2016. júl. 31. 09:33
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért, mert nincs.


Itt keveredik ugyanis két történet.

Egyrészt konkrétan két azonos testmagasságú ember esetében az erősebb csontozat 1kg körüli tömeg többletet eredményez.


Tehát amikor valaki azzal jön, hogy ő nem azért 10 kilóval nehezebb, mint a barátnője, mert kövér, hanem csak nehéz a csontozata, akkor azzal 1 kilót megmagyarázott, és 9-nek még keressük az okát.



A másik viszont optikai jellemző. Ha valakinek erős csontozata, gyk erős alkata van, például eleve széles vállak, mellkas, medence, akkor az fogyhat 40 kilósra is, sosem lesz nádszál vékony. Ez férfiaknál valamennyire előny, mert ha izom nem is lesz rajta, legalább nem néz úgy ki, hogy elviszi a tavaszi szél, nőknél viszont hátrány, mert az áhított gepárd test ilyen genetikával nem igazán érhető el (okos nő inkább egy sportos alkatot épít ilyen genetika mellé, és gyönyörűen néz ki, de sosem fog XXS-es ruhát hordani, hiába fogy anorex szintig).

2016. júl. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"De Cortez 70 akkor mivel magyarázod azt hogy a ropi gyerek aki egymagas velem és semmi izom nincs rajta az ugyanannyi kiló mint én akin ránézésre is jelentősebb izomtömeg van?"



Úgy, hogy egyrészt mindketten ropik vagytok, 2-3 kiló izom többleted van a másik sráchoz képest, amit Te swartzeneggeri szintnek élsz meg... Azt a 2-3 kilót viszont a másik srác könnyedén behozza azzal, hogy kicsit nehezebb a csontozata, több vizet tárol a szervezete, etc, 2-3 kiló még simán összejön ilyesmiből, meg abból, hogy éppen ki mikor mérete magát, volt e reggel a slozin :)

2016. júl. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7-esnek köszönöm hogy kifejtette.

Amúgy küzdősportot űzök és amikor az edző megkérdezte kesztyűzés előtt hogy hány kiló vagyok én meg mondtam hogy 62 először nem akarta elhinni és inkább ráállított a mérlegre mert azthitte hogy 70 körül vagyok. De mindegy így már azért értem mirő van szó.

2016. júl. 31. 09:51
 9/14 Cortez70 ***** válasza:
A 70 kg is nokedli ropi szint, főleg ha 180 magas vagy. Tökmindegy, hogy valaki 62 kilós vagy 71 kilós nokedli. Mindkettő soványka gyerek test. A csontvázak közötti különbség meg max 1-2 kg lehet. Ez tény. Ennyi.
2016. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A nokedli alatt az erőtlent érted? Mert nem hinném hogy gyenge vagyok csak vékony. Van az a boxgép amit megütsz és kiadja az értéket biztos láttál már olyat. Na egyszer előttem megütötte egy kigyúrt fazon ütött kb 550 kilót. Utána odaáltam én és 800 kilót ütöttem a gépen. Nézett a kigyúrt rendesen hogy ez a csontváz hogy a francba ütött ekkorát de nem mondtam meg neki hogy küzdősportos vagyok.
2016. júl. 31. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!