Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk miért hiszik azt...

Nálunk miért hiszik azt sokan, hogy a nagycsaládosoknak minden könnyű?

Figyelt kérdés

Mondják, hogy mert nekik ott az adókedvezmény, ingyenes tankönyv, ingyenes étkezés, stb.

Na most nekem nincs nagy családom, sőt egyelőre gyerekem sincs, de nagy családból származok, ahol nem volt tabu ( családon belül, amikor már nagyok voltunk ) a pénzügyekről beszélni, így vezettek rá szüleim a normális gazdálkodásra mindannyiunkat.

Tehát sorban fogom mondani a legnagyobb tévedéseket:

1: ingyenes tankönyv. Ez így igaz, ingyenesen kaptunk könyveket. 16 ezer forintig. Ami azt jelentette, hogy a "plusz" könyveket ( atlaszok, munkafüzet, 4 jegyű függvénytáblázat, stb ) külön ugyanúgy meg kellett venni.

2: ingyenes étkezés. Ez valójában csak 50%-os kedvezmény. Jó-jó, ez is kedvezmény, de mondjuk akinek 3 gyereke van, rögtön 1,5-szer annyit fizet, mint akinek 1.

3: az adókedvezmény, vagy inkább a "minden ingyen van felfogás". Adókedvezmény ugyan volt, de nem sokat ért. Amikor nem 3, hanem 5 szájat kell etetni ( ha csak minimális, 30 ezer forint / főt számolunk, ami kevés, az rögtön 90-150 ezer forint az 1 és a 3 gyerekes családoknak ), a ruha senkinek sem olcsóbb ( márpedig nem mindegy hogy egyszer 20 ezer forint a gyereknek a ruha, vagy háromszor a három gyereknek ), továbbá a szórakozási költségek, az osztálypénz, a kirándulások, stb is háromszor annyiba kerül.

Tehát akinek nagy családja van, hiába kap kedvezményeket, sokkal nagyobb terhet vállal. Persze igaza van az embereknek, aki nem tudja fenntartani a családját, ne vállaljon gyereket. De ettől függetlenül: miért hiszik sokan, hogy a nagycsaládosoknak minden ingyen van, nekik sokkal könnyebb?


2016. nov. 15. 13:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell itt szapulni egymást, mindenkinek nagyok a terhei ebben a fantasztikus kánaánban, annyira, hogy már mindenki menekül innen...főleg a jól képzett munkaerő. Aztán, hogy 10-20 év múlva ki fogja kitermelni a nagycsaládosoknak járó kedvezményeket, vagy akár a nyugdíjakat, vagy a segélyeket, az senkit nem érdekel már ebben az országban.


Lehet, hogy a nagycsaládosoknak járnak kedvezmények, de ezek mértéke köszönő viszonyban sincs a terheikkel. Gyereket vállalni igen költséges, de nem akarok anyagiasnak tűnni, nyilván nem ez az elsődleges szempont, amikor valaki gyereket vállal. de a kiadások mellett nem lehet szó nélkül elmenni, amikor - csak hogy egy példát mondjak - 5-6-7000 Ft egy csomag pelenka (márkától függően), egészen a szalagavatóval, érettségivel bezárólag.

2016. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Én a 6-os válaszolóval értek egyet, hogy nem jó ez a nem lineáris kedvezmény rendszer.

Családi kedvezmény:

– 1 gyermek esetén: 66.670 Ft/hó/fő

– 2 gyermek esetén: 83.330 Ft/hó/fő

– 3 vagy több gyermek esetén: 220.000 Ft/hó/fő


Te is levezetted, hogy mennyivel kerül többe, ha kettő helyett három van, viszont szerintem akkor is aránytalan, hogy míg a második gyerekre havi szinten 16 660 forinttal kapsz többet, addig a harmadik gyerekre már 136 670 forinttal kapsz többet.


"ingyenes tankönyv. Ez így igaz, ingyenesen kaptunk könyveket. 16 ezer forintig. Ami azt jelentette, hogy a "plusz" könyveket ( atlaszok, munkafüzet, 4 jegyű függvénytáblázat, stb ) külön ugyanúgy meg kellett venni. "


Szerintem ritkán van olyan, hogy mindhárom gyerek 4 éven belül születik meg. A nővérem és köztem 3 év van, iskolailag viszont 4 és minden tanévkezdés elején azzal kezdünk, hogy akkor nézzük át a nővérem könyvei közül melyik fogom használni én is, pedig akkor még nem volt egységes tankönyv piac, mégis a fele, főként a tankönyvek, atlaszok mind tökéletesek voltak és nem kellett újat venni csak munkafüzetekből, meg egy-két eltérő tárgyból. Sőt volt olyan, hogy egyszerre kellett 4 jegyű függvény táblázatot hordanunk, akkor meg elővettem azt, amit még édesapám használd.

A tankönyv költségem átlagosan a felét se érték a teljes költségnek.

Szerintem eléggé túlzás azt kijelenteni, hogy mindenből újat kell venni.

2016. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lebecsülni akarom a költségeiket, csak szeretnék rávilágítani, hogy a mai rendszer aránytalanul nagy a rés a második és a harmadik gyereket között, míg a költségeit tekintve nem hiszem, hogy ennyivel magasabb lenne, mint mondjuk a második gyereké.
2016. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért,mert így van

Aki egyedülálló semmiféle támogatást nem kap,csak tőle vonnak.


Ha meg drágának találod a gyerekvállalást,annyi gyereket kell vállalni,amennyit a SAJÁT pénztárcádból fel tudsz nevelni.

Tehát ha 1 gyereknek sem tudod megvenni a függvénytáblázatot,akkor minek van 3-4 gyereked?

Ja,hogy majd az egyedülállóktól úgyis mindent levonnak.

Hát,persze.

2016. nov. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

""szalagavató, érettségi is százezrekbe kerül" "


A húgom most fog érettségizni!

Ha nem is kerül ennyibe,de sokba.


De miért nem állnak ki a szülők és mondják azt,hogy miért kell fizetni ezekért a felesleges rendezvényekért?

Miért dobnak ki rengeteg felesleges pénzt az ablakon?

Elmondom,azért,mert az osztályfőnök,tanárok mind közalkalmazotti fizetésből élnek,évek,évtizedek óta,és azt hiszik mindenki az államtól kapja a fizetését.


Az osztálypénzeket meg arra szórják el,hogy a tanároknak ajándékot vegyenek.

Nem látják be,hogy az ország nagyobb része csúszik lefelé,már pár ezer Ft osztálypénz is megterhelő sok családnak,de senki nem áll ki a szülői értekezleten és mondja ki ezeket.


Sok felesleges,giccses esemény.Ez nem jóléti ország,ahol ilyen parádékra tudnak szórni az emberek.

2016. nov. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#15: Nem kötelező a szalagavatón táncolni. Nálunk is volt, aki nem vett részt benne.
2016. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát húgoméknak kötelező.

Az osztályfőnök nem engedte,hogy valaki ne vegyen részt ebben.


De nem csak erről van szó.

Az egész 4 évben mindent erőltetett.

A kirándulásokra is kijelentette,hogy kötelező menni,illetve kinézték azokat,akik "nem akartak menni"-gondolom nem volt rá pénzük.


Miért nem fogja fel ez a tanár,hogy nem mindenki pénztárcájába férnek bele ezek a dolgok?


Egy osztályközösségbe különböző szociális hátterű tanulók járnak,így kellene hozzáállni a dolgokhoz.


Csak a szegényebb szülők/gyerekek nem mernek szólni,mert akkor kiközösítik őket.

2016. nov. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ilyennel én még nem találkoztam, hogy kötelező lenne, de nem is törvényes. Nálunk amikor vmi felesleges pénzszórás volt, anyám kiverte a balhét, a szülőknek is (általában ők találták ki a baromságokat) és a tanárnak is. (Nem rögtön balhézni kezdett, csak a szép szó az elején nem használt.)
2016. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nyilván nem fogja odarángatni a gyerekeket,mert nem teheti,de megy az érzelmi zsarolás és a kinézés az osztályfőnök részéről.


Ha nagyon azt akarja,hogy mindenki részt vegyen benne,akkor a lehető legkisebb költségből kellene kihozni az eseményt.


Vagy ha nem akarják,akkor tudomásul venni,és megértni,ha valaki nem tud benne részt venni,és nem kinézni,lenézni,úgy tenni,mintha közösségellenes magatartás miatt akarnak távol maradni.

2016. nov. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
46%

"Amikor nem 3, hanem 5 szájat kell etetni ( ha csak minimális, 30 ezer forint / főt számolunk, ami kevés, az rögtön 90-150 ezer forint az 1 és a 3 gyerekes családoknak )"


...és erre előbbi kap 10 000, utóbbi 100 000 adókedvezményt...


"a ruha senkinek sem olcsóbb ( márpedig nem mindegy hogy egyszer 20 ezer forint a gyereknek a ruha, vagy háromszor a három gyereknek )"


a mi időnkben nem volt ciki családon belül örökölni...

2016. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!