Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik már kiakartak menni...

Akik már kiakartak menni külföldre már megtették?

Figyelt kérdés
Vagy még mindig vannak olyan magyarok, akik itt ragadtak, már akik ki akartak volna menni dolgozni,élni...

2016. nov. 17. 14:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Akkor jó értelmes vagy, ha azt hitted.
2016. nov. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos nem önszántunkból akarunk kimenni külföldre. Én személy szerint szeretem ezt az országot, egy gyönyörű hely és sehol máshol nem érzem magam úgy, mint itthon. Most gépészmérnöknek tanulok és jövőre végzek. A kisvárosban, ahol felnőttem 180-200 ezer nettót ajánlottak nekem, mint kezdő fizetést. Külfölfön meg megkeresnék 4-5000 €-t is. A kettő között van különbség.


De annyira elszomorító, hogy 25 év alatt mennyire lehetett volna fejlődni, mennyivel előrébb tarthatnánk te jó ég! Nem az országgal van bajunk, hanem azzal, hogy ottkinn úgy élhetünk (főleg megfelelő képzettséggel) amiről itthon álmodni sem mernénk.

2016. nov. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
Jó a buli, csak sok itt a köcsög.
2016. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
LoL, valamelyest igaz!
2016. nov. 17. 15:51
 15/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem hiszem, mivel a mai diákok jelentős része is, külföldön képzeli el a jövőjét. És a hírek szerint, ma is folyamatos az elvándorlás(pl.:orvosok).
2016. nov. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem regisztrálj be glassdoor-ra, és nézd meg, hogy különböző országok különböző cégei milyen fizetést ajánlanak, aztán megérted miért húznak el az emberek.
2016. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Én még nem, még 1 év és megszerzem a mérnöki diplomám és aztán húzok ki egyből. Kényszerből vagyok még itt, mert ugye diploma nélkül mosogató takkernak nem fogok kimenni. Azok lenézett senkik odakint. Ha már kimegyek, akkor valaki akarok lenni külföldön is, és egy jó mérnök az kint is valaki."


kicsit el vagy tévedve. nem külföldön nézik le a mosogatót meg a takarítót, hanem te teszed ezt, meg Mo-n sokan.

Külföldön ezek az emberek keményen dolgoznak és általában megélnek a munkájukból.

Azt hiszed egy frissen végzett, nulla tapasztalatú mérnök az valaki? akitől elájulnak? Majd 4-5 év szakmai tapasztalat, a szaknyelv alapos és alkalmazott ismerete után lehet kicsit haladni, addig nem vagy egy nagy szám.. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy JÓ mérnök...

2016. nov. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mért akart volna bárki is kimenni? A magyar ember az nem korcsosul.
2016. nov. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Szia!

Négy EU-s országban éltem már és abszolút nem bántam meg, sőt. Most itthon vagyok és igaz, hogy a pénz nem sok, de sok minden megvan itthon és ha kintről jössz olcsó, nagyon. Én mindenkinek ajánlom, hogy menjen ki gyűjtögessen pénzt meg tapasztalatot aztán eldönti az ember.

Ha érdekelnek ilyen és hasonló témék itt találhatsz infot.


https://www.youtube.com/channel/UCTrKt2f0dhjJaNLP053D2uw/about

1 K M


Üdv!

2016. nov. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!