Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan, akik rossz munkát...

Sokan, akik rossz munkát végeznek kevés pénzért, nincs jó végzettségük, miért nem mennek ki külföldre "operatívabb" munkát végezni?

Figyelt kérdés

Főleg azokra gondolok, akik valami gyárban robotolnak vagy hasonló vacak melót végeznek.

Simán kimehetnének mosogatónak, szálloda takarítónak vagy hasonlónak külföldre, ami ugyanúgy szar meló, de legalább megfizetik.Milliomos nem lesz belőlük, de azért egy élhetőbb színvonalon tudnak élni.



Én, miután lediplomáztam, nem volt nettó 200e forint a kezdőfizum,pedig volt angol,német középfokú nyelvvizsgám is.

Azután döntöttem úgy, hogy Ausztria.Nem a szakmámban dolgozok, hanem fuvarszervezőként.Ez egyszerű adminisztratív munka, csak stressztűrés kell hozzá.De, 2000 euró felett keresek vele, ami azért nem rossz.Magyarországon, középvezetőként sem kapnék ennyit.



Van rengeteg ember, akik telesírják az internetet, hogy rossz munkát végeznek kevés pénzért, nem tudnak megélni...stb.Miért nem mennek ki külföldre?Dunát lehetne rekeszteni a fent felsorolt állásokból,ugyanis a helyiek nem csinálják meg.

Ha rossz munkát végez az ember, akkor azért nem mindegy, hogy 120 ezerért vagy 1400 euróért csinálja.


Volt, akinek önéletrajzot is segítettem megírni.

Fel is vették.Igaz, nem vesz új BMW-t 3 évente, de sokkal többet megengedhet magának.


Az embernek csak egy élete van, nem 9.

Kijár a normális életszínvonal.



2016. okt. 22. 18:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%
És mennyit fizetsz a lakbérért? Mert ezek a fizetések valóban nagyon kecsegtetőek, csak legtöbbször azt felejtik ki a képből, hogy lakhatás is jelentősen drágább, mint Magyarországon. Oké, Budapesthez képest már nem akkora az eltérés...
2016. okt. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Ezt látod én sem értem. Valószínűleg azért, mert sok a döntésképtelen ember, félnek az újdonságtól, nem mernek kimozdulni a komfortzónájukból. Ami engem nagyon megdöbbent, hogy még a Dunántúli autógyárakban is milyen szarul fizetik a munkást, pedig ott van közel Ausztria, csak ki kéne tolni a seggüket és 4-5x annyi pénzt kapnának. Még a szociális segély is 2x annyi Ausztriában, mint az azzal határos megyékben egy gyári munkás bére. Ez nekem sem fér sehogy a fejembe, de a tény az, hogy nem ment még csődbe az Audi, fel vannak töltve a gyártósorok szarért hugyért is, szóval mégis van aki ennyiért is elvégzi a melót. Addig meg nem is fognak emelni a béreken, amíg van aki ennyiért is dolgozik.
2016. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennék, de nem tudom itt hagyni a dolgaimat, az állataim stb.

Tisztában vagyok vele hogy a mostani 130ezrem helyett kaphatnék kint 300-600ezret is, mert nem mosogatni mennék hanem a szakmámba ha tudnék nyelvet..


A normális színvonal ott kezdődik akikhez a kommandósok mennek ki éjszaka pedig Ők még csak csempészek, és ott is ugyanez az elv "Emberhez méltó módon élni, mindezt úgy hogy ne idegen környezetben, messze a családtól kelljen apróért dolgozni, szintén évekig hogy feltudj építeni vagy venni egy házat, jobb autót, persze fenntartani meg ugyancsak nem lehet mert itthon nincs normális pénz.

2016. okt. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%

"nem volt nettó 200e forint a kezdőfizum,pedig volt angol,német középfokú nyelvvizsgám is."


Hát épp ez az, hogy CSAK AZ volt! Ma az angol felsőfok ALAP -nem feltétlen maga a papír, hanem a nyelvtudás, már ha azt akarod, hogy komolyan vegyenek, a német közép jó mellé, de általában nem árt ha van egy harmadik is mondjuk francia/orosz/spanyol trióból. Ez van, a nyelvtudás eléggé elinflálódott, bár, ahogy nézem jobbára beáll ezen a szinten, tehát angol felsőfok, plusz két másik idegennyelven középszinten a legtöbb helyen az elvárás.


A kérdésedre amúgy a válasz, hogy látom, azt hiszed, hogy csak huszonéves, egyedülálló, makk egészséges, több nyelvet beszélő ember keres rosszul, miközben a valóság nem ez. A legtöbben, akik ilyenek, azok már léptek, aki marad, az jellemzően nem teljesen munkaképes, családja van, akiket nem tud itt hagyni, gondozni kell rokonait, szüleit, túl van a negyvenen és már nem akar koleszos módjára két-három vadidegennel egy szobában lakni, és nem vagy alig beszél fontos idegen nyelvet. Ezért nem mennek ki.

2016. okt. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Én a nyelvtudás hiánya miatt nem megyek, plusz már 40 elmúltam, plusz nincs olyan ismerősöm, aki "kivinne", én meg nem tudom, hogy hogy kell külföldi állásra jelentkezni.
2016. okt. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
57%

200 ezer forinttal sírt a szád? Nevetséges. Én a felét sem kerestem, pedig nekem is ugyanúgy megvoltak a nyelvvizsgák, mint neked. A munkahelyen mindenki kapott nyelvvizsgapótlékot még az alapfokú eszperantóra is, csak egyedül nekem magyarázta meg a főnököm, hogy nekem miért nem jár egy fillér sem a 2 középfokú és 1 szakmai középfokú nyelvvizsgámra.

Aztán kimentem külföldre, ahol kidolgoztam a belem, mégis kirúgtak és még a béremet se fizették ki rendesen. Baromira megérte kimenni, néhány kerítést el is hoztam emlékbe, hiszen mint tudjuk, ott kolbászból van.

Azért mégiscsak van happy end, vállalkozó lettem és többet keresek, mint te külföldön.

Ráadásul nem megy el a lóvé egésze a szállásra.

Úgyhogy hülye lennék külföldre menni, soha többet.

2016. okt. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%

Idős szülőről gondoskodás?


Kétlem, hogy neked ennyire szuper lenne az életed. Akkor nem azon pörögnél, h masok miert "ilyen bena, szerencsetlenek"...


Nem bantani akarlak ezzel, csak nem ertem, h minek foglalkozol ezzel...

2016. okt. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Itt vannak a szüleim, párom, lakásom, barátaim..ami többet ér nekem mint a pénz... 20 évesen függetlenül könnyebben ugrál az ember
2016. okt. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Nem bantani akarlak ezzel, csak nem ertem, h minek foglalkozol ezzel..."


Empátia?

2016. okt. 22. 18:47
 10/19 anonim ***** válasza:
36%
mert akinek volt esze az már régen ki ment! és nem kell a fityesz kamu duma hogy csak fél millió van kint sokkal több ! azok maradtak akik jaj el megyek 10 műszakba 100 ezerért mert jobb mint a semmi.... meg a nyuggerek meg orbi és haverjai!
2016. okt. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!